Czwarty dzień Festiwalu Dwa Brzegi

2 sierpnia na Festiwalu Dwa Brzegi „Já, Olga Hepnarová”, „Knives out”, „Zabij mnie glino” oraz spotkania z twórcami tych filmów.

„Já, Olga Hepnarová” jest historią opartą na faktach. Główna bohaterka była ostatnią kobietą w byłej Czechosłowacji, na której wykonano karę śmierci. Odtwórczyni głównej roli, Michalina Olszańska, spotka się z widzami w Black Red White Cafe.

Gościem Festiwalu będzie Przemysław Wojcieszek, twórca „Knives Out”. Film to historia grupki znajomych, którzy spotykają się w letniskowym domku kilka lat po maturze. W luźnej atmosferze, pod wpływem alkoholu zaczynają uwalniać się, tkwiące w nich fobie i demony.

Nominowany do Złotego Niedźwiedzia „Soy Nero” jest opowieścią bohaterze, który został deportowany do Meksyku. Żeby dostać amerykańskie obywatelstwo, postanawia legalnie przekroczyć granicę i wstąpić do armii. Nie wiadomo, czy przypadkiem nie pada ofiarą politycznej rozgrywki.

„Szwedzka teoria miłości” to brawurowo zrealizowany kalejdoskop tego bliskiego a zarazem bardzo egzotycznego z polskiej perspektywy kraju. W latach 70. partia socjalistyczna opublikowała manifest „Family of the Future”, nakreślający wizję świata wolnych, równych ludzi, w którym znikną wszelkie więzy zależności ekonomicznej. Reżyser przygląda się dzisiejszym konsekwencjom wprowadzenia go w życie.

We wtorek szansa na spotkanie z Jackiem Bromskim, reżyserem filmu „Zabij mnie glino”, który pokazujemy w ramach cyklu „I Bóg stworzył aktora”. Wieczorem kolejny film z retrospektywy Andrzeja Żuławskiego: „Opętanie”. To historia Marca, który wynajmuje detektywa po tym, jak dowiaduje się o romansie swojej żony. Wcielająca się w Annę Isabelle Adjani została nagrodzona za swoją rolę na wielu festiwalach, a odegrana przez nią scena opętania należy do najbardziej kontrowersyjnych w dorobku reżysera.

Ponadto w Black Red White Cafe spotkanie z Marcinem Kydryńskim poświęcone książce „Biel” (opowieści o Afryce, będącej zapisem wielu podróży, które autor odbywał przez ponad dwadzieścia lat) i Tomkiem Sikorą – fotografem, autorem wystawy „Tribute To Colours”.

Na drugim brzegu w Janowcu moc atrakcji dla najmłodszych. Kino za Rogiem z Cieplewa zaprasza na kino familijne (będą m.in. „Kuba i śruba” i „Proszę słonia”) oraz warsztaty dla dzieci.

WTOREK, 02.08: PROGRAM


źródło: Dwabrzegi.pl

 

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2023.
Pokaż stopkę