Zmian na razie nie będzie

Skomentuj (60)

Propozycja z przejęciem kazimierskich szkół podstawowych przez stowarzyszenia nie spotkała się ani z aprobatą pedagogów, ani mieszkańców gminy Kazimierz Dolny, ani radnych. Jednak czy to wystarczy, by placówki oświatowe w Bochotnicy, Dąbrówce i Rzeczycy czuły się bezpieczne?

Jak pisaliśmy na początku lutego, w gminie Kazimierz Dolny pojawił się pomysł, by wiejskie szkoły podstawowe oddać w ręce stowarzyszeń. Temat wzbudził wielkie zainteresowanie miejscowej społeczności oraz wcale nie mniejsze kontrowersje wśród nauczycieli i rodziców, których dzieci do tych szkół uczęszczają.

Po serii spotkań, podczas których omówiona została sytuacja w gminnej oświacie i zaproponowane zostały zmiany organizacyjne - zapadły pierwsze decyzje. W roku szkolnym 2011 / 2012 szkoły podstawowe w Dąbrówce, Bochotnicy i Rzeczycy będą funkcjonować na dotychczasowych zasadach. Co przyniosą kolejne lata? Nie wiadomo.

- Pierwsza informacja na ten temat spotkała się co prawda z pewnym niezrozumieniem, jednak temat ten jest nadal otwarty – mówi Grzegorz Dunia, burmistrz Kazimierza Dolnego. - Rodzice i pedagodzy mają wiele obaw w związku z reorganizacją oświaty. Dlatego też zdecydowaliśmy, że trzeba dać sobie trochę czasu, przedyskutować to po raz kolejny i przemyśleć, by nie podejmować pochopnych decyzji.

W chwili obecnej kazimierskie szkoły mogą czuć się bezpieczne. Nie wiadomo jednak, na jak długo. Bo jak zapowiadają władze Miasteczka, do sprawy oświaty na pewno powrócą.

Skomentuj


Dodane komentarze (60)

 • rybka
  Dlaczego z Kazimierza burmistrz robi biedną gminę, której nie stać na utrzymanie tych szkół?? Szczerze współczuję nauczycielom, których szkoły przejmą stowarzyszenia.
 • Sztywny
  Godziny karciane? Zależy czy karta podejdzie i ile w puli.
 • pijany znad grodarza
  Te godziny karciane po ile "stoją"? Nic nie napilaeś o przygotowaniach do zajęć.
 • margo
  Do pijanego znad Grodarza. A czemu akurat piątek? OK. Początek lekcji 8.00. Przerwy, dyżur jak ktoś ma to musi być o 7.45. Lekcje i godziny karciane albo inne. Dzieci dojeżdżające mają autobus o 14,10. Niedojeżdżające też są bo im dobrze w szkole. korzystają z różnych form. Wiadomo, że najbardziej rajcują je komputery ale nie tylko. Część uwielbia sport. Grają w tenisa stołowego. Nikt ich nie wygania ze szkoły. Pozdrawiam pijanego spod Grodarza.
 • rys
  Ja jestem za referendum 600 glosow i posprawie.
 • rys
  Ja jestem za referendum 600 glosow i posprawie.
 • pijany znad Grodarza
  Magda, Iga. Zobrazujcie dzień Waszej pracy. Może przekonacie Burmistrza. Opiszcie piątek. A tak na marginesie.Nie jestem nauczycielem/ to niemożliwe - pijany?/, ale Wy też nie jesteście anonimową grupą.
 • Iga
  Do pijanego. Co wiesz o przygotowaniach nauczyciela do pracy, skoro nim nie jesteś??
 • Magda
  Nauczyciel nie pracuje tylko 18 godzin, wbijcie sobie to wreszcie do pustych głów.
 • pijany znad Grodarza
  "18 godzin to jest chore. Pozdrawiam wszystkich nauczycieli dla ich dobra. " i to jest CAŁA PRAWDA. I proszę nie pisać o "przygotowywaniu" sie nauczycieli do zajęć. " Nauczyciel " na pisal, że 18 godzin jest CHORE, ja dodam, że "przygotowywanie sie" jest ŻAŁOSNE.
 • nauczyciel
  Jestem za żeby nauczyciele pracowali 8 godzin dziennie na terenie swojej szkoły. Wtedy zniknie zazdrość i wszystko inne. Szkoła wymaga reformy. 18 godzin to jest chore. Pozdrawiam wszystkich nauczycieli dla ich dobra.
 • aaaa
  Ojoj .Przecież tu nikt się nie ujawni ze strachu? Boimy się jako społeczeństwo różnych rzeczy. Ta cała dyskusja jest fajna ale chyba nierealna bo nic nie zmieni.
 • Ewa
  Nodi!!! Jeżeli jesteś taki pewny siebie , to się ujawnij! Bardzo łatwo odgrywać bohatera i kogoś oczerniać ukrywająć się! Myślę,na podstawie tego jak piszesz, że z nauką u Ciebie nie było najlepiej. Dlatego jesteś taki złośliwości?
 • Annnn
  A czy obecny burmistrz uprzedzał przed wyborami,że będzie likwidował i przekształcał szkoły? Czytając posty dowiedziałam się z nich,że dla dzieci nic się nie zmieni(co nie jest prawdą),stracą tylko nauczyciele. A czym ci nauczyciele zawinili,ze maja być ukarani? Bywam w Kazimierzu turystycznie i pamiętam dwie akcje w kościołach organizowane przez nauczycieli z Bochotnicy na rzecz pomocy ciężko chorym uczniom (czy uczniowi)z ich szkoły. Dostałam też wtedy ciekawą ulotkę o Bochotnicy.Widziałam też występ dziecięcego zespołu tańca ludowego z Bochotnicy(choć nie wiem,czy to szkolne przedsięwzięcie). Czy takich nauczycieli należny karać za takie zaangażowanie społeczne, promocje gminy? Myślę, że nie jeden z tamtejszych nauczycieli myśli o zmianie pracy. Tylko kto na tym straci?
 • rolo
  Jak wy się wszyscy na wszystkim znacie! Aż dziwne, że tylu mądrych w tym mieście, a nie było w wyborach na kogo głosować.
 • Iga
  Burmistrz gminy karczmiska chce za wszelką cenę utrzymać szkoły wiejskie, dlatego robi co może,żeby szkoły istniały . Może nasz Burmistrz udałby się na szkolenie do sąsiedniej "biedniejszej" gminy.
 • Annnn
  Nie jestem mieszkańcem gminy.Dziwi mnie bardzo,że Kazimierz,który ma na pewno większe dochody niż inne gminy, chociażby sąsiednie chce zmieniać status wszystkich szkół wiejskich. Skoro w takiej gminnie trzeba szukać oszczędności kosztem dzieci, to zdrowy rozsądek radzi poszukać innego burmistrza.
 • Mateusz
  Jeżeli szkoła w Dąbrówce nie miałaby poziomu, to jakim cudem osiąga najwyższe wyniki na testach kompetencji, które są zewnętrzne. Komuś cholernie zależy na oczernieniu bardzo dobrej szkoły
 • magda
  Jedno wielkie zdanie pisane tak chaotycznie, że naprawdę nie wiadomo o co Ci Madi chodzi. W każdej szkole są dzieci zdolniejsze i mniej zdolne. Należy dużą uwagę poświęcać i jednym i drugim. Z tego co wiem ta szkoła właśnie to robi. A jeśli dziecko jest słabę to w kazdej szkole niezaleznie od poziomu będzie poprostu słabe.
 • madi
  widze że się zagotowało. jak pisze że sitwa to wiem o czym pisze. nie mówie że tak jest we wszystkich szkołach. i akurat obecna dyrektor jest ok ale nie ma wpływau na wszystko. mam na myśli karte nauczyciela która w pewien sposób chroni niektórych nauczycieli. nie jestem ani za likwidacją ani za ochroną szkół jest mi to obojętne ale wiem że nie wszystkie dzieci są równo traktowane a co ma taki rodzic powiedzieć?? dalej twierdze że wychodzi to w gimnazjum i liceum ten niby poziom. trudno mówić o poziomie gdy np puławska szkoła zgarnia samych dobrych uczniów gdzie rodzice mają czas by wspomóc a inna ma to co zostaje dzieci z wieloma roblemami i jak ma to być wiarygodny poziom.

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę