Aktualności dla "Tadeusz Michalak"

Kazimierski panteon honorowych obywateli poszerzył się ostatnio o kolejnego wielkiego kazimierzaka. To Tadeusz Michalak, któremu okolicznościowy dyplom wręczono tuż przed długim weekendem.

Już w sobotę 28 kwietnia w Domu Architekta SARP odbędzie się benefis Tadeusza Michalaka po-łączony z nadaniem zasłużonemu Benefisantowi tytułu Honorowego Obywatela Miasta Kazimierza Dolnego.

Jeszcze przez dwa tygodnie w Muzeum Nadwiślańskim oglądać możemy wystawę prac Tadeusza Michalaka. Co sam twórca mówi o prezentowanych tam pracach? Skąd czerpał inspiracje? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można było poznać podczas spotkania autorskiego. 

Rada Miejska jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie uhonorowania Tadeusza Michalaka tytułem Honorowego Obywatela Kazimierza Dolnego. Ceremonię zaplanowano na kwiecień.

Dyskusją o książce Waldemara Siemińskiego „Niech Cię odleci mara” rozpoczęła się w Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki kolejna seria spotkań z cyklu Literackie Soboty. Pierwsze w tym roku spotkanie poprowadziła tradycyjnie prof. Zofia Mitosek. Gościem honorowym był autor Waldemar Siemiński.

„Tadeusz Michalak. Realista czy wizjoner?” – wystawę prac Tadeusza Michalaka pod takim tytułem otwarto w sobotę w Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym. Ekspozycja trwa równoległe z wystawą prac Antoniego Michalaka na Zamku Lubelskim.

Architekt, artysta, kazimierzanin. Twórca i redaktor naczelny „Brulionu Kazimierskiego". Człowiek wszechstronny. Tadeusz Michalak. Wystawa jego prac już w tę sobotę.

Kazimierz Dolny, piękne nadwiślańskie miasteczko, nie jest dziełem jedynie natury. W tworzeniu tego niepowtarzalnego klimatu pomogli także architekci: Jan Koszczyc Witkiewicz i Karol Siciński. Opowiada: Tadeusz Michalak.

Dlaczego jest styl zakopiański, a nie ma stylu kazimierskiego? Na to podstawowe pytanie postara się odpowiedzieć architekt Tadeusz Michalak podczas wykładu organizowanego w ramach projektu badawczo-edukacyjnego „Zakopane w Kazimierzu”.

O znaczeniu i konstrukcji Kamienic braci Przybyłów, o życiu na ich zapleczu oraz poszczególnych elementach dekoracji opowiadali Trzej Tenorzy podczas obchodów 400. urodzin Kamienic Przybyłowskich.

Ważna wiadomość dla czytelników Brulionu Kazimierskiego. Właśnie trwają ostatnie przygotowania do publikacji kolejnego numeru. Dziesiąty numer już wkrótce w sprzedaży.

W piątek, 20 lipca 2012 r. zmarła Olga Kuckiewicz – Doraczyńska. Osobowość niezwykle barwna i powszechnie znana w Kazimierzu Dolnym. Z wykształcenia architekt, z zamiłowania artystka i społeczniczka. Msza żałobna odbędzie się 25 lipca o godzinie 16.30 w kościele Świętej Anny w Kazimierzu Dolnym.

Przeleżała lata pomiędzy kartami rodzinnego albumu. Pożółkła, nadpalona fotokopia pewnego dokumentu. Jeżeli jest autentyczna, do panteonu honorowych obywateli Kazimierza Dolnego wprowadza jeszcze jedną osobistość. Kogo dotyczy dokument z 17 kwietnia 39 r.?

„Album kazimierski” to filmowa opowieść o Kazimierzu nad Wisłą zaprezentowana przez jego mieszkańców – Tadeusza Pałkę i Tadeusza Michalaka. W piątkowy wieczór film w reżyserii Tadeusza Pałki mieli okazję zobaczyć widzowie Klubu Dobrego Filmu w Pensjonacie Folwark Walencja na Górach.

Pokaż stopkę