Brulion Kazimierski po raz dziesiąty

Skomentuj (12)

Ważna wiadomość dla czytelników Brulionu Kazimierskiego. Właśnie trwają ostatnie przygotowania do publikacji kolejnego numeru. Dziesiąty numer już wkrótce w sprzedaży.

Długo przyszło czekać na jubileuszowy – dziesiąty – numer Brulionu Kazimierskiego. Poprzedni numer – z portretem Jerzego Gnatowskiego na okładce – ukazał się bowiem pod koniec 2009 r. Prawie pięć lat temu.


Bohaterem numeru dziesiątego będzie uznany artysta malarz, ilustrator i projektant Piotr Fąfrowicz, którego charakterystyczne, pełne dobrej energii, prace znane są zapewne szerszej publiczności choćby z okładek kazimierskich płyt zespołów Frejlach i Dziady Kazimierskie. W Brulionie będziemy mogli zobaczyć także inne jego prace, oczywiście w kolorze.

Wakacjami być może zapachną wspomnienia Anny Glover, która do Kazimierza przyjeżdżała i wciąż przyjeżdża od wczesnych lat dziecięco – młodzieńczych, najpierw z rodzicami, potem z mężem Anglikiem i dziećmi, nieodmiennie zatrzymując się w SARP-ie. Tekst ilustrują zdjęcia z lat 60 – tych, 70 – tych, dopełniając klimatu SARP-u – swego czasu wyjątkowego miejsca, znanego daleko poza Miasteczkiem.

Nie może w tym numerze zabraknąć wspomnień o tych, którzy z kazimierskiego Rynku odeszli na zawsze. Przeczytamy więc m.in. teksty o Stefanie Kurzawińskim – wieloletnim prezesie Towarzystwa Przyjaciół Miasta Kazimierza Dolnego czy Oldze Doraczyńskiej.

Perełką tego numeru będzie autentyczny, ręcznie pisany tekst znaleziony w archiwum Tadeusza Michalaka związany z Bractwem Świętego Łukasza. Co to będzie? Zobaczą Państwo wkrótce.

Dziesiąty numer Brulionu Kazimierskiego – jak zapewnia zespół redakcyjny – ukaże się do końca marca.

By skrócić czas oczekiwania na kolejny numer Brulionu, zapraszamy do lektury artykułów archiwalnych.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (12)

 • Anna Rowicka-Glover
  Jako autorka artykulu o Kazimierzy w obecnym wydaniu Brulionu bardzo prosze o sprostowanie: nigdy nie zatrzymywalam sie w SARPie, w dawnych czasach zatrzymywalam sie w Domu Prasy,w ostatnich latach u pp. Goreckich na ul. Krakowskiej!
 • Tadek
  Panie Pijany- nocna zmiana, a nie prostata! Jak się dużo ćwiczy i śpi na ciepłym, to człek nie choruje. :)
 • Piotr Rodak
  można zamówić z dostawą do domu? czy trzeba wybrać się do Kazimierza?
 • pijany znad Grodarza
  @ Tadek. Prostata?
 • Tadek
  Widzę, że nie tylko ja zarywam noce ;)
 • Lysy Blondyn
  Milo mi p. Ulu ale moje teksty nie przejda, sa zbyt powiedzmy kontrowersyjne; czy dotyczace przeszlosci czy terazniejszosci, zas skladac numeru nie moge bo mi sie cos komp od skladu rozjechal i sluzy za podnozek, jest kilka osob ladnie piszacych o Kazimierzu (mieszkajacy dalekoooooo i jeszcze kilometr) i znani sa z tego portalu innym, moze warto sie zwrocic do przyjemniejszych i nie kontrowersyjnych, redakcji nikt nie broni siegac po kaziko-fanow (przepraszam Kaziko fanki, Wam pierszenstwo). Nie wspominajac o wspanialych pracach fotograficznych i utalentowanych ludziach, ktorych tez tu na portalu mozna spotkac.
 • Ulka
  @Lysy Blondyn - Londyn, zamiast krytykować, pomóż. Redakcja działa społecznie, każda pomoc mile widziana :-)
 • Lysy Blondyn
  Spadajaca czestotliwosc ukazywania sie brulionu nie swiadczy o tym, iz temat Kazimierza zostal wyeksploatowany, a jedynie o slabosci redakcji, nawet na banalny temat mozna opowiadac w sposob zajmujacy, a Kazimierz banalny przecie nie jest.
 • majka
  Szkoda, że tak rzadko ukazują się te Bruliony. A są bardzo ciekawe. Czemu tak rzadko? Dla mnie to jest za kazdym razem podróż w przeszłośc Kazimierza.
 • Tadek
  A ile?
  Raz na 5 lat, to można sobie naskładać :)
 • Magda
  Drogie te bruliony...;/
 • Tadek
  No to będziemy polować...

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę