Benefis Tadeusza Michalaka już w sobotę

Skomentuj (2)

Już w sobotę 28 kwietnia w Domu Architekta SARP odbędzie się benefis Tadeusza Michalaka po-łączony z nadaniem zasłużonemu Benefisantowi tytułu Honorowego Obywatela Miasta Kazimierza Dolnego.

Rok 2018 zda się upływać pod znakiem wrosłego w Kazimierz nazwiska Michalak. W Lublinie na zamku w styczniu otwarto wystawę Antoniego Michalaka, a tuż za nią w Kazimierzu – wystawę syna – architekta Tadeusza Michalaka. Obie wystawy trwały równolegle do początku kwietnia. Ko-niec tego miesiąca przyniesie benefis Tadeusza Michalaka połączony z nadaniem zasłużonemu Bene-fisantowi tytułu Honorowego Obywatela Miasta Kazimierza Dolnego

W imprezie, zorganizowanej przez Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki przy współ-pracy Towarzystwa Przyjaciół Miasta Kazimierza Dolnego i Urzędu Miasta oraz SARP Aneta Mar-ciniak, oprócz oczywiście zasłużonego benefisanta wezmą udział m.in.: Anetta Stawińska, Ewa Wolna, Violetta Trojnara, Beata Kiss-Orska, Jolanta Brennensthul, wokalista i wokalistki z Kazi-mierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki pod kierunkiem Moniki Kubiś-Arbuz, Janusz Mi-chalak, Andrzej Pisula, Sławomir Doraczyński, Jerzy Kuna, Stanisław Lenart, Wojciech Bochra, Wojciech Kiss-Orski – czytamy w zapowiedzi. – Na program składać się będą wiersze (Tadeusz Boy-Żeleński), cytaty literackie i filmowe z książek bliskich jubilatowi (Jana Potockiego czy Łuka-sza Opalińskiego), piosenki (Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego, Andrzeja Własta, Kazimie-rza Daczki, Marka Grechuty, Elvisa Presleya), utwory  Dymitra Szostakowicza i George’a Gershwi-na! Obejrzymy niektóre realizacje Tadeusza Michalaka oraz niepublikowane obrazy i rysunki.

Finałem będzie nadanie tytułu Honorowego Obywatela Miasta Kazimierza Dolnego.


Benefis Tadeusza Michalaka 28 kwietnia w Domu Architekta SARP o godzinie 15.00.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (2)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę