Album kazimierski na żywo (video)

Skomentuj (15)

zobacz więcej (10)

„Album kazimierski” to filmowa opowieść o Kazimierzu nad Wisłą zaprezentowana przez jego mieszkańców – Tadeusza Pałkę i Tadeusza Michalaka. W piątkowy wieczór film w reżyserii Tadeusza Pałki mieli okazję zobaczyć widzowie Klubu Dobrego Filmu w Pensjonacie Folwark Walencja na Górach.

„Album kazimierski” powstał w 2001 r. Niektórzy z obecnych podczas seansu w Pensjonacie Folwark Walencja na Górach być może oglądali go po raz kolejny, niektórzy – zapewne po raz pierwszy. Tak czy inaczej film był okazją do własnych odkryć i wzruszeń. O tym, jak się podobał, świadczyły owacje licznie zebranej publiczności, wśród której nie zabrakło kazimierzaków, także reprezentujących starsze pokolenie.

Klubowe prezentacje filmowe dają możliwość dyskusji, wymiany poglądów. I tak było tym razem, zwłaszcza że gośćmi specjalnymi pokazu byli główni bohaterowie „Albumu kazimierskiego” – reżyser Tadeusz Pałka i architekt Tadeusz Michalak – „kumple spod baszty”. Po seansie była okazja wysłuchać na żywo wspomnień o Ich Kazimierzu. Relacje te uzupełniane były na bieżąco przez publiczność. W Klubie Dobrego Filmu powstawała tworzona ze strzępów wspomnień i wrażeń historia małego Miasteczka nad Wisłą…


Janusz Kowalski właściciel Pensjonatu Folwark Walencja już dziś zaprasza na kolejne seanse w Klubie Dobrego Filmu, które przedstawiać będą Kazimierz sprzed lat.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (15)

 • Andrzej
  królewna..jednego z pierników znam bardzo dobrze..niestety nie widziałem go od lat..a latach 60-tych zaprosił mnie do Kazimierza..i znalazłem się w innym świecie..a Tadek P.czyli ten niby piernik..to rzeczywiście klasa..
 • Zuza
  W Kazimierzu przed wojną dokładnie mieszkało 1700 Polaków pochodzenia żydowskiego a wszystkich mieszkańców było 3406 osób i nie kombinujcie z mieszkańcami Kazimierza.
 • królewna
  Może i pierniki ale z klasą, z wiedzą. Powoli odchodzący świat wykształconych, rodowitych kazimierzaków.Róbcie swoje chłopaki.
 • Andrzej
  Onufry, gdybyś uważniej obejrzał film to po pierwsze zobaczyłbyś jak gęsto Kazimierz był zabudowany,jaka była bieda i jak się ludzie gnieździli i że w rynku było zniszczonych (w 38 roku)już tylko kilka domów
 • pop
  fajna przyjażń...tyle lat przetrwała.. czapki z głów/pozdrawiam was!
 • Onufry
  Też oglądałem, spodziewałem się czegoś więcej. ale dzięki i za to. Odnośnie ludzi mieszkających w Kazimierzu przed wojną, to te pięć tysięcy to mi nie pasuje, coś za dużo, nie było ich gdzie zmieścić bo rynku był w ruinie.
 • zyzio
  Są koguty Kazimierskie i pierniki.
 • znany krytyk
  Dwóch dziadków coś smęci. Ani akcja ani fabuła. Scenografia piękna.
 • Władysław
  Przypomniała mi się moja młodość... Zamek i baszta to były również ulubione miejsca moje i Janusza, młodszego brata Tada Michalaka. Pamiętam Tada, jako młodego studenta architektury, jak w skupieniu sumiennie odwzorowywał na papierze najdrobniejsze detale wystroju wnętrza Fary. Mam też jego obraz olejny z widokiem kamienic Przybyłów (wisi na honorowym miejscu :) Myślę, że Mistrz Antoni Michalak cieszy się w niebie, że jego dziedzice nie roztrwonili talentu, jaki im przekazał.
 • malkontent
  I znów zaczyna się jazgot i jątrzenie,czy nie może być normalnie! Troche życzliwości?
 • mix
  No i co z tego Maśko?Patrz patrz i oświecaj się!
 • Maksio
  No to ogladaj ! Nie widzisz skąd ściągniety jest tu film ?
 • malkontent
  Jest o Kazimierzu wiele innych filmów mam nadzieje ,że je obejrzymy.
 • xxx
  Mój ojciec w tym filmie występował.Super film.Brawa dla dwóch Tadziów.
 • mieszkanka
  Byłam widziałam jestem pod wrażeniem wiedzy Panów T.Pałki i T.Michalaka.Album kazimierski pokazuje Kazimierz codzienny, trochę biedny ale naturalny.On właśnie taki jest.

Mapa

Pensjonaty

Karlik


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2024! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę