Wystawa prac Tadeusza Michalaka

Skomentuj (13)

Architekt, artysta, kazimierzanin. Twórca i redaktor naczelny „Brulionu Kazimierskiego". Człowiek wszechstronny. Tadeusz Michalak. Wystawa jego prac już w tę sobotę.

Tadeusz Michalak kojarzy nam się przede wszystkim z architekturą. Nic w tym dziwnego, bo jest autorem ponad stu większych i mniejszych realizacji architektonicznych. Znakomicie operuje nie tylko kreską, ale także plamą barwną.

W najbliższą sobotę, 27 stycznia o godzinie 13.00 w Galerii Wystaw Czasowych, w Gmachu Głównym Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wernisaż wystawy pt. „Tadeusz Michalak. Realista czy wizjoner?”. Na wystawie poświęconej twórczości Tadeusza Michalaka zobaczymy, po raz pierwszy tak szeroko, dorobek architekta i artysty pochodzącego z Kazimierza Dolnego. Akwarele, rysunki oraz projekty architektoniczne, to tylko krótka zapowiedź tego, co przygotowali organizatorzy.

- Artysta tworzy nie tylko realistyczne pejzaże, ale także podkreślone malarsko rysunki, w których rzeczywistość łączy się z wyobraźnią – piszą organizatorzy wystawy. – Michalak w swoim szkicowniku robi malarskie notatki nie tylko ze spacerów po Kazimierzu, ale także z licznych podróży. Z bogatego dorobku artysty pokażemy prace najwcześniejsze, z okresu studiów i te, które powstały ostatnio. Artysta zaskakuje różnorodnością formy i treści, wielokrotnie wprowadzając do swoich prac element zabawy i humoru.

Kuratorem wystawy jest Dorota Seweryn-Puchalska, kierownik Kamienicy Celejowskiej, oddziału Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym.

Wystawę oglądać będzie można w Galerii Wystaw Czasowych do 8 kwietnia.

Skomentuj


Dodane komentarze (9)

 • Andrzej
  Podoba mi się ta rekonstrukcja gotyckiego wyglądu fary.
 • Redakcja
  Niektóre komentarze zostały usunięte. Prosimy o przestrzegania regulaminu dyskusji.
 • zwystawy
  Wystawa ciekawa ale szatnia w muzeum to dziadostwo jakiego jeszcze nie widziałem.
  Kilka wieszaczków za szafą,ubrania dziesiątkami jedno na drugich w efekcie ludzie na wystawę wchodzili już w kurtkach,a aby swoją kurtkę odnaleźć przerzucałem czyjeś ubrania jak w jakimś szmateksie.WSTYD DYREKCJO MUZEUM !
  • Szatniarz
   Ale przeżyłeś?
  • mmi
   szatniarz w lumpeksie ?
  • pijany znad Grodarza
   Trza było kokardkę zawiązać.
   ps. powaliłeś mnie .
 • www
  Z tej okazji obejrzałam Album kazimierski Twórcy Pan Tadeusz Pałka oraz Pan Tadeusz Michalak .Serdecznie polecam ,ktoś kto mieszka lub mieszkał w Kazimierzu zrozume o czym mówię .
 • klient1191422
  Cieszę się bardzo , że będę mogła zobaczyć chociaż część prac z twórczości Tadeusza Michalaka.
  Pozdrawiam serdecznie, Jolanta
 • Wisznia
  Zdolny i mądry człowiek. Dobrze, że muzeum doceniło jego twórczość. Czekamy na wystawę.
 • karol
  Szkoda, że tak krótko będą wystawiane dzieła Pana Tadeusza Michalaka.
  Sezon "kazimierski " rozpoczynam dopiero w maju.

  Przesyłam ze Śląska pozdrowienia dla Mistrza.
 • Adam Gorgoń
  można by rzec " Człowiek renesansu"- Kazimierz ma się kim pochwalić. Jesteśmy dumni z takich ludzi, którzy są związani swoim życiem osobistym i zawodowym z Naszym miasteczkiem
 • Władysław Słoboda
  Z okresu studiów p. Tadeusza pamiętam, że często widywałem Go w kościele farnym, gdy pieczołowicie przenosił na papier detale i wzory sztukaterii i płaskorzeźb. Chciałbym się również pochwalić obrazem z 1973 roku, który nie był nigdzie prezentowany a i sam Twórca pewnie go już nie pamięta :)
  • Tadeusz Michalak
   Doskonale pamiętam ten obraz. Malowany był mało wówczas popularnymi farbami akrylowymi.

Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę