Aktualności dla "Rynek w Kazimierzu"

Redykołki, ciasta podlaskie, wędliny – te i wiele innych smakołyków z całej Polski, w tym także z Kazimierza można było nabyć podczas III Kazimierskiego Jarmarku Świątecznego i II Ogólnopolskiego Kiermaszu Smaków Regionalnych „Zasmakuj w Kazimierzu", który odbył się na Rynku w ostatni weekend 12 – 13 grudnia.

III Kazimierski Jarmark Świąteczny już za nami. Zanim jednak nadejdą Święta, popatrzmy jeszcze raz na to, co się działo podczas trzeciej edycji Jarmarku. Zapraszamy na fotoreportaż Mateusza Stachyry.

Od środy trwają intensywne przygotowania do III Jarmarku Świątecznego w Kazimierzu. Na Rynku stoi już choinka, na której dziś zamontowano oświetlenie. Dziś także przyjechały specjalnie na tę okoliczność wykonane sanie św. Mikołaja. Zapowiada się naprawdę interesująco. Zapraszamy więc do Kazimierza na najbliższy weekend 12 i 13 grudnia.

Hiob (video)

Misterium światła, dźwięku i obrazu w scenerii coraz bardziej pochłanianych przez mrok kazimierskich kamieniczek. Hiob wg młodzieńczej sztuki Karola Wojtyły w wykonaniu Lwowskiego Teatru Woskresinnia 24 lipca zainaugurował Festiwal Kazimierskie Inspiracje 2009.

Zakończył się 43 Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym. Przez scenę ustawioną na Rynku przewinęło się około 800 artystów ludowych z 12 województw. Dziś wielobarwne święto folkloru to już tylko wspomnienie i plany, żeby wrócić do Kazimierza za rok.

Kto zdobył basztę?

43 Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym już za nami. Najlepszym wykonawcom wręczone zostały baszty, nagrody i wyróżnienia, inni zapewne będą walczyć znów za rok. Oto wyniki konkursu.

Czy muzyka ludowa może konkurować z dyskoteką? Pytanie wydaje się absurdalne, a odpowiedź oczywista. Czy rzeczywiście? Zapraszamy na materiał filmowy.

Powrót króla

43 Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych zbliża się wielkimi krokami. W dniach 26-28 czerwca 2009 Kazimierz Dolny znów stanie się stolicą polskiego folkloru. A co szczególnie ważne – tegoroczna edycja będzie miała swoją „maskotkę”, po latach nieobecności na rynek powraca bowiem król Kazimierz.

I przyszedł Nowy Rok 2009 witany na kazimierskim rynku gromadnie w huku petard i korków od szampana, który stanowił tło do serdecznych życzeń czasem wykrzyczanych dla lepszego odbioru – szczęścia, zdrowia pomyślności na ten Nowy Rok!
Zobacz relację foto i video.

W mikołajkowy weekend zapraszamy na II Kazimierski Jarmark Świąteczny. Program imprezy, choć może nieco uboższy niż w roku ubiegłym, zapowiada atrakcje.

Klezmerska sobota

III Festiwal Muzyki i Tradycji Klezmerskiej w Kazimierzu Dolnym zakończony. Mimo tego, że nie wszystkie plany udało się zrealizować, trzeba przyznać, że festiwal ten rośnie w siłę.

W niedzielę na kazimierskim rynku gościła Polska Orkiestra Radiowa pod dyrekcją Łukasza Borowicza z pięknym koncertem muzyki filmowej „Przeboje Klasycznego Lata z Radiem 2008”.
W niedzielne popołudnie 13 lipca od godz. 16.00 z kazimierskiego rynku w eter popłynie muzyka filmowa wykonana na żywo przez Polską Orkiestrę Radiową pod dyrekcją Łukasza Borowicza. W programie m.in. przeboje Filmowego Klasycznego Lata z Radiem 2008.
W najbliższy poniedziałek 14 lipca Miasteczko znów rozbrzmi muzyką jazzową. Rynek opanuje I Rynkowy Desant Jazzowy! Do Kawiarni Rynkowa zapraszamy na 20.00. Wstęp wolny.

Przebrzmiały już dźwięki ludowej Muzy na kazimierskim rynku. Pogasła feeria barw regionalnych strojów. Znikły kramy z bajkowymi dziełami sztuki. Wrócą – za rok. Czy w tej samej formie?

Święto folkloru

Już w piątek po raz 42. rozpocznie się w Kazimierzu nad Wisłą Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych. Znów ulice i rynek mienić się będą różnokolorowymi strojami ludowych muzyków, a tradycyjne śpiewy i granie słychać będzie praktycznie na każdym kroku.

Noc sylwestrowa, to jedna z najważniejszych nocy w roku. Być może dlatego, że podczas tej jednej nocy coś się kończy i zarazem coś nowego się zaczyna… W Kazimierzu Dolnym nad Wisłą jak zawsze Nowy Rok został przywitany hucznie.
I Kazimierski Jarmark Świąteczny mamy za sobą. Co najważniejsze imprezę można zaliczyć do udanych i za rok jest nadzieja na jej kolejną edycję. Może to jakaś szansa na obalenie twierdzenia, że zimą w Kazimierzu nic się nie dzieje…
W najbliższy weekend 8 – 9 grudnia zapraszamy na 1 Kazimierski Jarmark Świąteczny. Program imprezy, której Kazimierski Portal Internetowy jest patronem medialnym, zapowiada się ciekawie, zobaczcie sami.
Kazimierski Rynek to zarówno kamienice, studnie, galerie, sklepy, stragany z pamiątkami, ale i kawiarenki – niezwykłe, niepowtarzalne, magiczne… Każda z nich jest zupełnie inna, wyjątkowa, a jednak jest coś, co je łączy – to magia, tkwiąca w ich wnętrzu.
Pokaż stopkę