II Kazimierski Jarmark Świąteczny

Skomentuj (3)

W mikołajkowy weekend zapraszamy na II Kazimierski Jarmark Świąteczny. Program imprezy, choć może nieco uboższy niż w roku ubiegłym, zapowiada atrakcje.

Po raz pierwszy Kazimierski Jarmark Świąteczny odbył się rok temu. Wtedy na rynku ustawiono scenę, z której przez całe dwa dni wyśpiewywano kolędy, a w całym Kazimierzu zagościła świąteczna atmosfera. Czy tak będzie w tym roku, przekonamy się niebawem.

Tegoroczny jarmark nie będzie już tak huczny jak rok temu. Nie będzie sceny ani występów, nie będzie promocji kazimierskiego dukata, ale będzie za to… Święty Mikołaj! Ten specjalny gość pojawi się oczywiście pierwszego dnia jarmarku, czyli w Mikołajki, by obdarować dzieci prezentami. W sobotni wieczór odbędzie się również prezentacja lampionów adwentowych.

W trakcie jarmarku miasto udostępnia rynek dla twórców ludowych oraz dla tych, którzy prowadzą w Kazimierzu Dolnym działalność i chcieliby swoje towary wyeksponować. Tak więc mogą to być zarówno upominki czy ozdoby świąteczne, jak i wyroby kulinarne.
 
- W niedzielę chcielibyśmy zorganizować konkurs na najlepszą potrawę adwentową – mówi Grzegorz Dunia, burmistrz Kazimierza Dolnego.

Ważnym wydarzeniem w ramach tej imprezy będzie również promocja tomiku poezji Anny Kwiecińskiej, której wiersze w niedzielne południe przeczyta Ewa Wolna.

Na rynku przez cały weekend trwać też będą Targi Sztuki Ludowej, gdzie bez problemu odnajdziemy wymarzony upominek czy też tradycyjne ozdoby świąteczne.

Tak więc II Kazimierski Jarmark Świąteczny już w najbliższy weekend! Może skromniejszy, ale i tak atrakcyjny, bo w Kazimierzu.

 

Program:

sobota – 6 grudnia


10.00 – 16.00 - Targi Sztuki Ludowej (Rynek)
15.00 – Spektakl Mikołajkowy dla dzieci, po spektaklu Mikołaj pomoże rozdać dzieciom prezenty  (Kazimierski Ośrodek Kultury)
16.00 – Prezentacja adwentowych lampionów (Rynek)

niedziela – 7 grudnia

10.00 – 16.00 – Targi Sztuki Ludowej (Rynek)
12.00 – Spotkanie autorskie promujące tomik poezji Anny Kwiecińskiej, wiersze autorki czyta Ewa Wolna  (Kazimierski Ośrodek Kultury)


O Jarmarku  - pobierz mp3

Skomentuj


Dodane komentarze (3)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę