I Rynkowy Desant Jazzowy

Skomentuj (9)
W najbliższy poniedziałek 14 lipca Miasteczko znów rozbrzmi muzyką jazzową. Rynek opanuje I Rynkowy Desant Jazzowy! Do Kawiarni Rynkowa zapraszamy na 20.00. Wstęp wolny.
I Rynkowy Desant Jazzowy to koncert z Kubą Stankiewiczem - znakomitym pianistą w roli głównej – oraz z czołówką polskich i zagranicznych jazzmanów, którzy wykładają teorię i praktykę jazzu podczas 38 Warsztatów Jazzowych w Puławach. Impreza, która odbędzie się w Kazimierzu 14 lipca o godz. 20.00 w Kawiarni Rynkowa, będzie miała charakter jam session, dlatego trudno wymienić wszystkich wspaniałych muzyków, których spodziewają się organizatorzy. Na pewno oprócz Kuby Stankiewicza usłyszymy:  Kingę Lewandowską - vocal (PL), Bronisława Suchanka - kontrabas (PL), Jerzego Głoda - perkusja (USA). Dzięki współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Jazzowym, Wydziałem Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Jazz Forum - jedynym czasopismem jazzowym w Polsce na Kazimierskim Rynku zagrają również wykładowcy z USA.

Pierwszy Desant sugeruje rozpoczęcie cyklu imprez, które organizatorzy planują kontynuować nie tylko przy okazji puławskich warsztatów.

Kuba Stankiewicz to jeden z najlepszych pianistów jazzowych. Wyróżnia się indywidualnym podejściem do kompozycji, wrażliwością na barwę dźwięku, wyczuciem dynamiki i przestrzeni. Debiutował w zespołach Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego i Zbigniewa Namysłowskiego w 1985. W latach 1987-1990 studiował w Berklee College of Music w Bostonie, gdzie otrzymał dyplom w klasie fortepianu. Podróżował po Stanach Zjednoczonych z Orkiestrą Artie Shawa. Jest laureatem nagrody Oscara Petersona oraz finalistą Międzynarodowego Konkursu Pianistów Jazzowych im. Theloniousa Monka w Waszyngtonie. Po powrocie do kraju założył własny zespół. Jego autorski album Northern Song został uznany płytą roku w ankiecie czytelników magazynu Jazz Forum w roku 1993. Wysoko ocenione przez krytykę zostały płyty formacji Traveling Birds Quintet (z Darkiem Oleszkiewiczem, Piotrem Wojtasikiem, Piotrem Baronem i Cezarym Konradem).Kuba Stankiewicz współpracował m.in. z Artem Farmerem (płyta Art in Wrocław), Scottem Hamiltonem, Harvie Swartzem i Sheilą Jordan.

Skomentuj


Dodane komentarze (9)

Mapa

Restauracje

Kawiarnia Rynkowa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2023. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę