I Rynkowy Desant Jazzowy

Skomentuj (9)
W najbliższy poniedziałek 14 lipca Miasteczko znów rozbrzmi muzyką jazzową. Rynek opanuje I Rynkowy Desant Jazzowy! Do Kawiarni Rynkowa zapraszamy na 20.00. Wstęp wolny.
I Rynkowy Desant Jazzowy to koncert z Kubą Stankiewiczem - znakomitym pianistą w roli głównej – oraz z czołówką polskich i zagranicznych jazzmanów, którzy wykładają teorię i praktykę jazzu podczas 38 Warsztatów Jazzowych w Puławach. Impreza, która odbędzie się w Kazimierzu 14 lipca o godz. 20.00 w Kawiarni Rynkowa, będzie miała charakter jam session, dlatego trudno wymienić wszystkich wspaniałych muzyków, których spodziewają się organizatorzy. Na pewno oprócz Kuby Stankiewicza usłyszymy:  Kingę Lewandowską - vocal (PL), Bronisława Suchanka - kontrabas (PL), Jerzego Głoda - perkusja (USA). Dzięki współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Jazzowym, Wydziałem Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Jazz Forum - jedynym czasopismem jazzowym w Polsce na Kazimierskim Rynku zagrają również wykładowcy z USA.

Pierwszy Desant sugeruje rozpoczęcie cyklu imprez, które organizatorzy planują kontynuować nie tylko przy okazji puławskich warsztatów.

Kuba Stankiewicz to jeden z najlepszych pianistów jazzowych. Wyróżnia się indywidualnym podejściem do kompozycji, wrażliwością na barwę dźwięku, wyczuciem dynamiki i przestrzeni. Debiutował w zespołach Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego i Zbigniewa Namysłowskiego w 1985. W latach 1987-1990 studiował w Berklee College of Music w Bostonie, gdzie otrzymał dyplom w klasie fortepianu. Podróżował po Stanach Zjednoczonych z Orkiestrą Artie Shawa. Jest laureatem nagrody Oscara Petersona oraz finalistą Międzynarodowego Konkursu Pianistów Jazzowych im. Theloniousa Monka w Waszyngtonie. Po powrocie do kraju założył własny zespół. Jego autorski album Northern Song został uznany płytą roku w ankiecie czytelników magazynu Jazz Forum w roku 1993. Wysoko ocenione przez krytykę zostały płyty formacji Traveling Birds Quintet (z Darkiem Oleszkiewiczem, Piotrem Wojtasikiem, Piotrem Baronem i Cezarym Konradem).Kuba Stankiewicz współpracował m.in. z Artem Farmerem (płyta Art in Wrocław), Scottem Hamiltonem, Harvie Swartzem i Sheilą Jordan.

Skomentuj


Dodane komentarze (9)

Mapa

Restauracje

Kawiarnia Rynkowa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2021! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2021. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę