Aktualności dla "remonty w Kazimierzu"

Wraz z początkiem roku pojawiają się pozytywne informacje z Muzeum Nadwiślańskiego. Otóż zakończył się odbiór techniczny pierwszego z remontowanych obiektów: domu wójtowskiego z Modliborzyc.
Dobra wiadomość na koniec roku. Podpisana została umowa na przebudowę drogi do Zbędowic. Przewidziany termin zakończenia inwestycji to 30 września 2021 r. a jej wartość to 3.907.513,32 zł.

Remont pięciu zabytkowych budynków, w których mieszczą się oddziały Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym nie zakończy się w tym roku. Termin zakończenia prac został przedłużony.

Przedstawiciele kilku ministerstw, reprezentanci Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie,  Marszałek Województwa Lubelskiego, Lubelski Wojewódzki Konserwator Zabytków oraz koordynator projektu z ramienia Muzeum Nadwiślańskiego odbyli wyjątkowy spacer po remontowanych oddziałach muzeum w Kazimierzu Dolnym.

Muzeum w remoncie

W Muzeum Nadwiślańskim trwa remont. Kuncewiczówka, kamienica Celejowska, dwór z Gościeradowa, dom wójtowski z Modliborzyc i spichlerz Ulanowskich są zamknięte dla zwiedzających. Kiedy zobaczymy je odnowione?

To już pewne: są środki na remont zabytkowej dzwonnicy przy farze. Gmina otrzymała dofinansowanie zarówno na remont budynku jak i uporządkowanie terenu do niej przyległego.

Trwa remont ulicy Nadwiślańskiej od Wisły do samego rynku. Planowany termin zakończenia robót 12 listopada.

Asfalt na Słonecznej

Dobiegają końca prace na ulicy Słonecznej. W końcu na wykonaną rok temu podbudowę położony został asfalt.

Lewiatan otwarty!

W pierwszy dzień festiwalu Kazimiernikejszyn otwarto sklep w dawnej aptece. Jak Wam się podoba?

Onegdaj przy dworcu autobusowym w Kazimierzu stał kiosk. Można tu było kupić prasę czy bilety na autobus podmiejski. Kiosku dawno już nie ma i właściwie nie byłoby o czym mówić czy pisać, gdyby nie to, że pamięć o nim wciąż podtrzymuje teren, na którym stał. Nie wiadomo, po co i dlaczego wciąż widoczne fundamenty nie są dobrą wizytówką, a przecież właśnie tutaj wielu turystów zaczyna lub kończy swoją wizytę w Miasteczku…Na szczęście jest szansa, że to się w końcu zmieni.

Betoniarki na Rynku

Trwa remont kamienicy Lichtsona. Na Rynku pojawiły się ciężkie betoniarki. Czy nie będzie to miało negatywnego wpływu na nawierzchnię Rynku? – niepokoją się kazimierzacy.

Po raz drugi Rada Miejska debatowała nad wyłączeniem z aktualnie opracowywanego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu przy ul. Doły z remontowanym właśnie Blokiem Rotacyjnym i opracowaniem dla niego planu odrębnego. Na październikowej sesji projekt ten nie przeszedł. Co się zmieniło teraz?

Muzeum zaczyna remont

Muzeum Nadwiślańskie zamknęło właśnie znaczną większość swoich kazimierskich oddziałów. Będą one nieczynne na czas remontu do odwołania.

Trwają prace remontowe przy Farze. Zabiegom konserwatorskim poddane jest tym razem wnętrze dzwonnicy, która po remoncie ma być dostępna dla zwiedzających.

Wyczekiwany od dawna remont Grodarza właśnie się rozpoczął! Jeszcze przed Świętami jego koryto ma przestać straszyć popękanymi murami, nierównym dnem i osypującymi się skarpami. 

Małe, a cieszy

Jeszcze niedawno dni mogliśmy podziwiać stąd bardziej czy mniej bezchmurne niebo nad Kazimierzem. Kiedy padało, było już gorzej – trudno było traktować drewniany daszek przy poczcie jako schronienie przed deszczem. Teraz jednak na pewno nie zmokniemy, gdy będziemy pobierać pieniądze z bankomatu.

Miasto przymierza się do remontu drogi z Kazimierza w kierunku Jeziorszczyzny. Przygotowano już stosowną dokumentację projektową, a na ostatniej sesji radni przegłosowali przekazanie środków na ten cel.

Burmistrz Kazimierza Dolnego informuje, że w okresie od 27 czerwca do 2 lipca w związku z budową przyłączy kanalizacji sanitarnej i deszczowej do realizowanego budynku szkoły nastąpi czasowa zmiana organizacji ruchu w ciągu ulicy Lubelskiej i ulicy Szkolnej w Kazimierzu Dolnym.

Zaparkujemy wygodniej

Przy wjeździe do Kazimierza powstaną nowoczesne parkingi. Obecnie miasto ogłosiło przetarg na projektowanie tego miejsca.

Po czterech latach oczekiwania nadeszła wiekopomna chwila. Zespół Zamkowy został ponownie otwarty dla zwiedzających. Zainteresowanie, jakimi cieszyły się odrestaurowane obiekty w dniu otwarcia pokazało, że spragnionych cudownych widoków było zarówno wielu turystów jak i mieszkańców Miasteczka.

Pokaż stopkę