Przy dworcu będzie ładniej

Skomentuj (20)

Onegdaj przy dworcu autobusowym w Kazimierzu stał kiosk. Można tu było kupić prasę czy bilety na autobus podmiejski. Kiosku dawno już nie ma i właściwie nie byłoby o czym mówić czy pisać, gdyby nie to, że pamięć o nim wciąż podtrzymuje teren, na którym stał. Nie wiadomo, po co i dlaczego wciąż widoczne fundamenty nie są dobrą wizytówką, a przecież właśnie tutaj wielu turystów zaczyna lub kończy swoją wizytę w Miasteczku…Na szczęście jest szansa, że to się w końcu zmieni.

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej radni podjedli uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na nabycie prze gminę Kazimierz nieruchomości przy ulicy Tyszkiewicza. Chodzi o niewielką działeczkę przy dworcu autobusowym, na której onegdaj stał kiosk z gazetami.

- Już dawno chciałem podjąć działania, by teren ten uporządkować – mówił Andrzej Pisula burmistrz Kazimierza Dolnego – ale nie wolno mi działać na nie naszym terenie, a jest to teren Skarbu Państwa.

Teraz teren ten zostanie zagospodarowany w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Miasta Puławy i przestanie straszyć. Pojawi się tablica z rozkładami jazdy, biletomat i ławeczki.

Skomentuj


Dodane komentarze (11)

 • Trzeźwy znad Wisły
  No to fajnie, ze będzie ładniej i bardziej funkcjonalnie. Ale co zrobić, żeby wpisy wielu internautów nie były tak żałosne i głupie. One odsłaniają kompleksy autorów i ich pustkę myślową. Jeśli nie potrafisz - nie pchaj się na afisz! Chyba że wytrzeźwiejesz...
  • www
   Ladne to są kwiatki ,a co ładnego będzie w tablicy informacyjnej w biletomacie i ławkach? tyle tylko ze nie będzie fundamentow i zardzewiałego ogrodzenia. dzialka 2x2 więc rozpędu nie ma ale taką kasę biletową z pamiątkami przy dworcu mozna by postawić.
 • brutus
  A gdzie jest poczekalnia dla ludzi,ławeczek i rozkładów jazdy dość a wc zamknięte .
 • Redakcja
  Niektóre komentarze zostały usunięte. Prosimy o przestrzeganie regulaminu dyskusji.
 • M o poranku
  Czy zmiany obejmą także dostęp do toalety poza sezonem, normalną poczekalnię, brak smrodu frytury i palących papierosy na ławce pań z barku działającego na dworcu ( w pełni sezonu)?
  Jeśli tak - to naprawdę idzie nowe:)
  • pijany znad Grodarza
   " łaj di di di baj baj
   Wstaje świt
   Taki piękny to czas
   Chce się żyć
   I chce się wstać
   Bo chce się żyć...
   ... łaj di di di baj baj
   Szkoda dnia
   To czego pragniesz
   Najgoręcej chcesz
   To tylko może
   W taki dzień
 • Mieszkanka
  No nareszcie
  • Harry
   "była tiomnaja nocz....czi-czi...a...czi--czi...a....pacaluj ty mienia......czi...czi--a...czi czi--a.......pacaluj ty mienia....a patom ja tiebia(czi--czi--a!!)...a patom jeszczio raz....a patom....jeszczio razzzz.....pacaluj ty mienia....a patom ja tebia!!itd.
   o tak można te wpisy okreslic(chyba,ze oni faktycznie pijani)
 • Jolks
  Po 4 latach Pisula zobaczył ten syf? Ma refleks
 • Junak 200% normy
  Wypalić, wyburzyć do żywego ten beton. Tam stał kiosek Ruch. A jak Ruch to była tam zbrodnicza TRYBUNA LUDU. To są pryncypia w dziele budowy naszej Dobrej Zmiany dla ludu pracującego wsi i miasteczek. Czujność Redakcji oceniam bardzo wysoko, 4+
 • Jaga
  Co to jest fejsbuk???? Czy może mi ktoś wytłumaczyć? Może ty mieszkanka czy tam mieszka czy może mieszanka?!😀😁😂
  • Balba
   u ciebie na wsi nie ma,więc nie ma po co ci tłumaczyć
 • www
  biletomat,tablica i ławeczki fiu!fiu! to jeszcze zostanie sporo luzu na przynajmniej dwa stanowiska autobusowe .
 • mieszka
  Ale zaraz czyja to jest działeczka? Za ile gmina ma ją kupić, żeby można mogła komuś zarobić grube dziesiatki tysięcy przy budowie jakiejś poczwartki gontem krytej, albo kilku tysięcy na tablice. Jednocześnie prośba o do grupy wspierającej burmistrza by już wymyslili jak to przełożyć na sukces, aby ludzie nie śmiali się z tej mega wielkie inwestycji. Normalnie zdobędziemy sienkiewiczowskie Niderlandy!
 • och
  Łau ! To pan burmiszcz nie ogłasza w tym temacie konsultacji na fejsbuku ?
  • mieszkanka
   Fesjbuka burmistrz odpuści, bo znowu żona i córcia komentować zaczną, i ludzie będą ryli ze śmiechu jak ostatnio. Rzecz jasna nie na fajsie :) :) :) Swoją drogą Pan Andrzej tak obiecywał konsultacje np. przy kapliczce, a tutaj zapomniał...

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Weekend listopadowy 11-15 listopada 2023 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę