Przy dworcu będzie ładniej

Skomentuj (20)

Onegdaj przy dworcu autobusowym w Kazimierzu stał kiosk. Można tu było kupić prasę czy bilety na autobus podmiejski. Kiosku dawno już nie ma i właściwie nie byłoby o czym mówić czy pisać, gdyby nie to, że pamięć o nim wciąż podtrzymuje teren, na którym stał. Nie wiadomo, po co i dlaczego wciąż widoczne fundamenty nie są dobrą wizytówką, a przecież właśnie tutaj wielu turystów zaczyna lub kończy swoją wizytę w Miasteczku…Na szczęście jest szansa, że to się w końcu zmieni.

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej radni podjedli uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na nabycie prze gminę Kazimierz nieruchomości przy ulicy Tyszkiewicza. Chodzi o niewielką działeczkę przy dworcu autobusowym, na której onegdaj stał kiosk z gazetami.

- Już dawno chciałem podjąć działania, by teren ten uporządkować – mówił Andrzej Pisula burmistrz Kazimierza Dolnego – ale nie wolno mi działać na nie naszym terenie, a jest to teren Skarbu Państwa.

Teraz teren ten zostanie zagospodarowany w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Miasta Puławy i przestanie straszyć. Pojawi się tablica z rozkładami jazdy, biletomat i ławeczki.

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (20)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2019. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Długi Weekend majowy 2019 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę