Przy dworcu będzie ładniej

Skomentuj (20)

Onegdaj przy dworcu autobusowym w Kazimierzu stał kiosk. Można tu było kupić prasę czy bilety na autobus podmiejski. Kiosku dawno już nie ma i właściwie nie byłoby o czym mówić czy pisać, gdyby nie to, że pamięć o nim wciąż podtrzymuje teren, na którym stał. Nie wiadomo, po co i dlaczego wciąż widoczne fundamenty nie są dobrą wizytówką, a przecież właśnie tutaj wielu turystów zaczyna lub kończy swoją wizytę w Miasteczku…Na szczęście jest szansa, że to się w końcu zmieni.

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej radni podjedli uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na nabycie prze gminę Kazimierz nieruchomości przy ulicy Tyszkiewicza. Chodzi o niewielką działeczkę przy dworcu autobusowym, na której onegdaj stał kiosk z gazetami.

- Już dawno chciałem podjąć działania, by teren ten uporządkować – mówił Andrzej Pisula burmistrz Kazimierza Dolnego – ale nie wolno mi działać na nie naszym terenie, a jest to teren Skarbu Państwa.

Teraz teren ten zostanie zagospodarowany w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Miasta Puławy i przestanie straszyć. Pojawi się tablica z rozkładami jazdy, biletomat i ławeczki.

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (20)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2018.
Planujesz wyjazd Sylwestrowy 2018/2019? Szukasz korzystnego miejsca noclegowego? Daj się porwać szaleństwu sylwestrowej nocy. Sprawdź ofertę obiektów noclegowych, w których z radością przywitasz...
Pokaż stopkę