Przy dworcu będzie ładniej

Skomentuj (20)

Onegdaj przy dworcu autobusowym w Kazimierzu stał kiosk. Można tu było kupić prasę czy bilety na autobus podmiejski. Kiosku dawno już nie ma i właściwie nie byłoby o czym mówić czy pisać, gdyby nie to, że pamięć o nim wciąż podtrzymuje teren, na którym stał. Nie wiadomo, po co i dlaczego wciąż widoczne fundamenty nie są dobrą wizytówką, a przecież właśnie tutaj wielu turystów zaczyna lub kończy swoją wizytę w Miasteczku…Na szczęście jest szansa, że to się w końcu zmieni.

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej radni podjedli uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na nabycie prze gminę Kazimierz nieruchomości przy ulicy Tyszkiewicza. Chodzi o niewielką działeczkę przy dworcu autobusowym, na której onegdaj stał kiosk z gazetami.

- Już dawno chciałem podjąć działania, by teren ten uporządkować – mówił Andrzej Pisula burmistrz Kazimierza Dolnego – ale nie wolno mi działać na nie naszym terenie, a jest to teren Skarbu Państwa.

Teraz teren ten zostanie zagospodarowany w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Miasta Puławy i przestanie straszyć. Pojawi się tablica z rozkładami jazdy, biletomat i ławeczki.

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (20)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-12 listopada 2018 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2018.
Pokaż stopkę