Nowy Grodarz na święta

Skomentuj (14)

zobacz więcej (8)

Wyczekiwany od dawna remont Grodarza właśnie się rozpoczął! Jeszcze przed Świętami jego koryto ma przestać straszyć popękanymi murami, nierównym dnem i osypującymi się skarpami. 

Mieszkańcy Kazimierza czekali na remont koryta Grodarza już od wielu lat. Dno i brzegi rzeczki były w opłakanym stanie, a w jej korycie gromadziły się sterty śmieci. Sytuacja ta nareszcie ma się zmienić.

W ubiegłym tygodniu rozstrzygnął się przetarg na prace remontowo – konserwacyjne Grodarza i właściciel rzeczki – Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych przekazał jej teren wykonawcy. W poniedziałek pomimo nagłej śnieżycy, która nawiedziła Kazimierz, prace ruszyły pełną parą.

- Odnowiony zostanie odcinek koryta od mostku prowadzącego na Rynek, aż do końca ul. Nadrzecznej – mówi zastępca burmistrza Kazimierza Dolnego Hubert Banaszek. – Naprawione i oczyszczone zostaną dno, mury i skarpy Grodarza.

Na pierwszy ogień poszedł odcinek od Wikarówki do końca ul. Nadrzecznej, gdzie robotnicy zaczęli oczyszczać dno rzeczki i zdzierać starą trylinkę. Wszystkie prace mają być zakończone do 20 grudnia. W tym czasie możemy się spodziewać zmian w organizacji ruchu spowodowanych remontem.

Koszty remontu wynoszą ponad 200 tys. zł. Jednak Gmina nie będzie musiała wykładać własnych środków. Prace zostaną w całości sfinansowane przez WZMiUW.

Skomentuj


Dodane komentarze (11)

 • Zdzislaw
  Ciekawi mnie dlaczego jak napisze się prawdę o Waszych działaniach w Kazimierzu to trudno zatwierdzić potwierdzenie? Czy może mi szanowny zespół odpowiedzieć. Chyba, że te działania służą Kazimierzowi, A może obecnej władzy_Przesylam bez potwierdzenia
 • Ktoś
  Bez sensu. Znowu doraźnie i wywalone pieniądze w błoto. Przecież ten Grodarz się zapycha na Dołach. Jak coś robić, to u źródła i porządnie. A tak, woda i tak syfu naniesie. No ale dobrze, że te mury nie będą straszyć. A co z całą kanalizacją burzową? Przecież ona źle działa, a odprowadzana jest do Grodarza?
 • bosonogi
  świeta rzeka Jordan Kazimierski w remoncie, dobra nowina.
  • na swojska nute
   chwala panu Bogu, panu Bogu chwala, (ze sie kosciol spalil, a karczma ostala), hej!
 • Gabbi
  A co z odcinkiem od Nadrzecznej do Dołów? On też wymaga remontu.
 • Kili
  Nareszcie!
 • Zadowolony
  Jeśli zrobią solidnie to naprawdę dobra wiadomość. To już od lat czekało na naprawę.
  • obserwator
   Rok ktemu było sprzątanie pierwszy raz.
   Poza tym Oki.
 • Mieszkaniec
  Wszystko pięknie, tylko szkoda że aktualnie większym problemem jest brak wody w grodarzu niż wygląd samego koryta. Warto by było odkopać źródło na ul.Doły ...
 • Zibi
  A po co sie wypowiada wiceburmistrz jak nie gmina za to placi? Niech lepiej lazi patrzec czy dobrze robia a jak za zimno to niech pobuja sie na hustawce. Ladnie wygladal.
  • Z miasta
   To się nazywa PR. Pokazuje się w świetle czegoś dobrego i nic w tym dziwnego.
 • ????
  Dobre...śnieżyca....ledwo popruszyło przecież :).
 • Malgosia
  szkoda ze tylko do ul. Nadrzecznej a nie dalej......
 • wodnik
  Dobrze - w końcu, po tylu latach... Choć pora i warunki kiepskie na babranie się w wodzie. By się nie okazało, że pieniądze pójdą w "grodarzowe" błoto.

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę