Remont muzeum się przedłuży

Remont pięciu zabytkowych budynków, w których mieszczą się oddziały Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym nie zakończy się w tym roku. Termin zakończenia prac został przedłużony.

Pod koniec 2017 roku zamknięte dla zwiedzających zostało pięć zabytkowych budynków, które mieszczą oddziały Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym: Kamienica Celejowska, Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów, Manufaktura Muzealna, Dom z Modliborzyc oraz Spichlerz Ulanowskiego. Wszystko za sprawą realizowanego przez muzeum projektu pod nazwą „Remont konserwatorski i modernizacja ekspozycji w wybranych zabytkowych obiektach Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym”, który jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Początkowo zakładano, że remont zakończy się jesienią 2019 roku. Niestety inwestycji nie udało się zrealizować w tym terminie.

Projekt dotyczy przeprowadzenia kompleksowych prac konserwatorskich, restauratorskich oraz robót budowlanych przy muzealnych obiektach zabytkowych oraz w ich otoczeniu. Przewiduje również modernizację części ekspozycji i zakup trwałego wyposażenia do prowadzenia działalności edukacyjno-kulturalnej.

- Zmiana terminu zakończenia inwestycji jest podyktowana koniecznością dodatkowego zabezpieczenia konstrukcji, demontażu oraz wymiany pokrycia dachowego Spichlerza Ulanowskiego - czytamy w informacji zamieszczonej na jednym z portali społecznościowych, na profilu Muzeum Nadwiślańskiego. - Wykonanie prac wymagało m.in. poszerzonych i szczegółowych ekspertyz technicznych, opinii konstruktorów oraz służb konserwatorskich. W czterech pozostałych obiektach, których dotyczy projekt trwają prace porządkowe i adaptacyjne. Jeszcze w tym roku są planowane pierwsze odbiory techniczne.

Termin zakończenia remontu w Muzeum Nadwiślańskim został przedłużony do 31 sierpnia 2020 roku.

Warto przypomnieć, że najstarszy z remontowanych budynków pochodzi z XVII wieku, najmłodszy zaś – z lat 30.wieku XX. Wszystkie obiekty znajdują się w rejestrze zabytków województwa lubelskiego a całkowity koszt realizacji projektu przekracza obecnie 17 milionów złotych.

 

Skomentuj


Mapa

Muzea

Gmach Główny Muzeum


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2021. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2021. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę