Są pieniądze na remont dzwonnicy

Skomentuj (6)

To już pewne: są środki na remont zabytkowej dzwonnicy przy farze. Gmina otrzymała dofinansowanie zarówno na remont budynku jak i uporządkowanie terenu do niej przyległego.

Budynek dzwonnicy przy farze znany jest turystom jako Kacia Nora – „muzeum tortur” i sklep z pamiątkami zmieni swoją rolę. Będzie miejscem przeznaczonym na cele społeczne, służącym integracji, wymianie doświadczeń, aktywizacji zawodowej i społecznej mieszkańców.

 

W połowie listopada Zarząd Województwa Lubelskiego opublikował listę 12 wniosków wybranych do dofinansowania. Wśród nich na pozycji 7. znalazł się projekt adaptacji budynku zabytkowej dzwonnicy i terenu przyległego w Kazimierzu Dolnym.

- W ramach zadania zostaną przeprowadzone niezbędne prace modernizacyjne polegające na wykonaniu nowych toalet, w tym dla osób niepełnosprawnych, wraz z wymianą podłóg, drzwi wewnętrznych i zewnętrznych, naprawą schodów, tynków, malowania ścian, wymianą dachu i elewacji. Zostaną przeprowadzone prace związane z instalacjami sanitarnymi i elektrycznymi. Zamontowany zostanie również wewnętrzny system monitoringu wizyjnego – mówi burmistrz Kazimierza Artur Pomianowski. – W ramach wyposażenia planowany jest zakup sprzętu komputerowego i fotograficznego, szaf na dokumenty, biurka, lada recepcyjna, ławki zewnętrzne, kosze na śmieci, stoły, krzesła, gabloty wystawiennicze. Teren wokół dzwonnicy zostanie uporządkowany.

Koszt inwestycji szacowany jest na ponad milion złotych (1 063 511,65 zł). Połowę tej kwoty (579 135,84 zł) pokryje dofinansowanie z kasy województwa w ramach Rewitalizacji obszarów miejskich Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

Remont ma się rozpocząć już w roku następnym, byśmy w roku 21 nie tylko mogli podziwiać dzwonnicę w pełnej krasie, ale by w pełni służyła ona Kazimierzowi i jego mieszkańcom.

- Budynek zabytkowej dzwonnicy będzie miejscem przeznaczonym na cele społeczne, służącym integracji, wymianie doświadczeń, aktywizacji zawodowej i społecznej mieszkańców – mówi burmistrz Artur Pomianowski. – Będzie pełnił również funkcje turystyczne tj. prowadzona tam będzie sprzedaż biletów oraz usługa informacji turystycznej.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (6)

 • Ojoj
  Wacek nowy to nie miał jeszcze pojęcia w czym rzecz dobrze że doczytał
 • Błąd
  Połowa tej kwoty to 531 755,83 zł więc jeśli coś ma być pokryte z kasy wojowództwa to CZĘŚĆ a nie POŁOWA - błąd logiczny.
 • władek
  Chwala za to ze ustępujące wladze województwa z PO i PSL daly kase na Dzwonnicę tak jak dawaly nam na drogi i chodniki. Gdyby sie nie pospueszyli to nowe rządy mogly ją przekierować nie wiadomo gdzie i na co np. na remont auli pod Hrubieszowem gdzie będzie narodowy przegląd pieśni znanych z radia toruńskiego. Rzutem na taśme dla nas skaplo i bardzo dobrze.
 • pijany znad Grodarza
  "Koszt inwestycji szacowany jest na ponad milion złotych (1 063 511,65 zł). Połowę tej kwoty (579 135,84 zł) pokryje dofinansowanie z kasy województwa w ramach Rewitalizacji obszarów miejskich Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. "

  Która połowę ? Tę drugą to kto ?


  ps. Czekam na komentarz Pani Romany Rupiewicz. Mowa jest o programie rewitalizacji.
 • 😁😁
  Jak w programie Nasz Nowy Dom.
 • wacek
  Nowy burmistrz i już "załatwił" pieniądze... he he he

Mapa

Zabytki

Dzwonnica


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę