Dom wójtowski z Modliborzyc wyremontowany!

Wraz z początkiem roku pojawiają się pozytywne informacje z Muzeum Nadwiślańskiego. Otóż zakończył się odbiór techniczny pierwszego z remontowanych obiektów: domu wójtowskiego z Modliborzyc.
Muzeum Nadwiślańskie jest w trakcie realizacji projektu „Remont konserwatorski i modernizacja ekspozycji w wybranych zabytkowych obiektach Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Remont prowadzony jest w pięciu muzealnych obiektach: domu z Modliborzyc, kamienicy Celejowskiej, domu Kuncewiczów, dworu z Gościeradowa oraz spichlerza Ulanowskiego - Oddziału Przyrodniczego. I choć zakładano, że prace remontowe zakończą się dużo wcześniej, termin ich zakończenia został przedłużony do 31 sierpnia tego roku.
Wraz z początkiem roku zakończył się odbiór techniczny pierwszego z remontowanych obiektów: domu wójtowskiego z Modliborzyc. W budynku mieści się oddział Przyrodniczy – biura oraz pracownie oraz dział archiwum i biblioteki.
- Obiekt przeszedł kompleksową modernizację – czytamy w informacji prasowej. - Pracami konserwatorskimi objęto elewację zewnętrzną budynku (wymiana oszalowania), przeprowadzono remont pokrycia dachowego (drewnianego gontu) oraz remont pomieszczeń. Odnowiono i odświeżono elementy drewniane m. in. stropy, podłogi, stolarkę okienna i drzwiową. Wymieniono instalacje. Wokół domu przeprowadzono część nasadzeń, będących zapowiedzą powstającego obok ogrodu edukacyjnego oraz wzniesiono nowe ogrodzenie.
Kiedy zakończy się remont pozostałych obiektów muzealnych? Trudno powiedzieć. Jak tłumaczą inwestorzy, odbiory techniczne będą przeprowadzane sukcesywnie.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę