Aktualności dla "Pardes Festival "

W programie tegorocznego Pardes Festival nie zabrakło spotkań ze sztuką. W rozmowie prowadzonej przez Aleksandrę Markiewicz autorka biografii Meli Muter Karolina Prewęcka przedstawiła postać wybitnej, choć niestety zapomnianej malarki pochodzącej z rodziny zamożnych zasymilowanych warszawskich Żydów. „Mela Muter. Gorączka życia” to najnowsza książka świetnej biografistki. W rozmowie uczestniczyła znakomita znawczyni twórczości malarki Mariza Nawrocka.
„Pardes znaczy Ogród. Mleko, miód i wino” to motto pikniku w skansenie janowieckim. Fundacja Spichlerz Kultury w partnerstwie z Muzeum Nadwiślańskim oddział w Janowcu zapraszają na pełen atrakcji program soboty festiwalowej, 19 września godz. 10-18.30.
Tegoroczny Pardes Festival zorganizowany został wokół swojej nazwy. Pardes znaczy przecież ogród. Jak wyglądały ogrody i sady wokół Kuncewiczówki w czasach, gdy żyli jej gospodarze? O tym opowiadał regionalista dr Andrzej Pawłowski.
Koncertem Olgi Avigail i grupy Tango Attack zakończył się pierwszy dzień Pardes Festival, który w tym roku z powodu pandemii odbywa się później niż zwykle. Przed nami jeszcze cztery dni spotkań z kulturą żydowską w klimacie Kazimierza i Janowca.
Pokaż stopkę