Pardes Festival'18: Yaron Trio

Skomentuj (6)

zobacz więcej (11)

6. edycja Pardes Festival dobiegła końca. Za nami spotkania, warsztaty, spacery oraz koncerty, których zwieńczeniem był wystąp grupy Yaron Trio.

Pardes Festival – Spotkania z Kulturą Żydowską gości w Kazimierzu Dolnym już szósty rok. Każda jedna edycja festiwalu jest inna, choć wiele wydarzeń odbywa się cyklicznie. Tym razem, podobnie jak w latach ubiegłych, w programie pojawiły się spotkania, prezentacje, warsztaty, pokazy filmowe, spacery czy koncerty, które zorganizowano w Teatrze Klepisko w Skowieszynku. I to właśnie tam miał miejsce finał tegorocznego Pardes Festival, kiedy to mogliśmy posłuchać muzyki żydowskiej w wykonaniu grupy Yaron Trio.

- Teatr Klepisko to bardzo niezwykłe miejsce – mówi Aleksandra Markiewicz. – Kończymy tegoroczną edycję festiwalu muzyką żydowską, pieśniami żydowskimi w trzech językach: w języku jidisz, po hebrajsku i ladino w języku żydów sefardyjskich. Te pieśni zaśpiewa absolutnie charyzmatyczna śpiewaczka: Agnieszka Mendel, która przez lata współpracowała z Teatrem „Gardzienice”. Obecnie tworzy niezwykłą formację z dwoma wybitnymi lubelskimi muzykami Jackiem Sribiniakiem i Robertem Brzozowskim.

Jak muzycy mówią sami o sobie, są trójką przyjaciół, których łączy fascynacja muzyką niebanalną.
Agnieszka Mendel to aktorka i wokalistka znana z ''Ośrodka Praktyk Teatralnych „Gardzienice”, z którym współpracowała 15 lat. Jacek Sribniak - kompozytor, aranżer, pianista i klarnecista w jednej osobie. Zaś Robert "MAX" Brzozowski to kontrabasista znany z gry w wielu formacjach powiązanych z World Music.

- Aranżacje autorstwa Yaron Trio malują muzyczne pejzaże za pomocą głosu, fortepianu, klarnetu i kontrabasu – piszą recenzenci. –Yaron Trio zachwyca muzycznym mistrzostwem, a pieśni żydowskie Agnieszki Mendel głęboko poruszają.

Magiczny klimat, żydowskie pieśni, niesamowita atmosfera... Tak podsumować można w kilku słowach finalny koncert tegorocznego Pardes Festival.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

 • Miriam
  Gdzie jest komentarz Harego ? Był tutaj, jeszcze rano.
  • Harry
   kometarz Harrego zostal usuniety--bo Harry napisal za duzo prawdy--a redakcja NIE LUBI PRAWDY !!...a ty miriam--jak jestes zydowka,to powiedz to,to ci zaproponuja stanowisko vice-burmistrza !!--i za sefowanie po necie beda ci placic z poltora klocka euro !!.....wiem,ze to jest dla ciebie prawdopodobnie nic,bo aszloch i stany ci placa o niebo wiecej--jednak w tak urokliwym miasteczku--bedzie to wystarczajaca kwota na rozrywkowe zycie !!....a i pewnie "godzimy pracy"beda elastyczne....np....od 10h30...do....14h00....a potem robisz co tylko ci sie zamani...
 • Marcin
  W końcu tego dość ! Ogrom wejść, komentarzy i oklasków.
  • pijany znad Grodarza
   Dlaczego dość ?. Uzasadnij.
  • Marcin
   "Uzasadnij" - żądanie, polecenie do WYTŁUMACZENIA się. ha ha ha !
  • pijany znad Grodarza
   Zwykła ciekawość, ot co.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę