Pardes Festival'18: Yaron Trio

Skomentuj (6)

zobacz więcej (11)

6. edycja Pardes Festival dobiegła końca. Za nami spotkania, warsztaty, spacery oraz koncerty, których zwieńczeniem był wystąp grupy Yaron Trio.

Pardes Festival – Spotkania z Kulturą Żydowską gości w Kazimierzu Dolnym już szósty rok. Każda jedna edycja festiwalu jest inna, choć wiele wydarzeń odbywa się cyklicznie. Tym razem, podobnie jak w latach ubiegłych, w programie pojawiły się spotkania, prezentacje, warsztaty, pokazy filmowe, spacery czy koncerty, które zorganizowano w Teatrze Klepisko w Skowieszynku. I to właśnie tam miał miejsce finał tegorocznego Pardes Festival, kiedy to mogliśmy posłuchać muzyki żydowskiej w wykonaniu grupy Yaron Trio.

- Teatr Klepisko to bardzo niezwykłe miejsce – mówi Aleksandra Markiewicz. – Kończymy tegoroczną edycję festiwalu muzyką żydowską, pieśniami żydowskimi w trzech językach: w języku jidisz, po hebrajsku i ladino w języku żydów sefardyjskich. Te pieśni zaśpiewa absolutnie charyzmatyczna śpiewaczka: Agnieszka Mendel, która przez lata współpracowała z Teatrem „Gardzienice”. Obecnie tworzy niezwykłą formację z dwoma wybitnymi lubelskimi muzykami Jackiem Sribiniakiem i Robertem Brzozowskim.

Jak muzycy mówią sami o sobie, są trójką przyjaciół, których łączy fascynacja muzyką niebanalną.
Agnieszka Mendel to aktorka i wokalistka znana z ''Ośrodka Praktyk Teatralnych „Gardzienice”, z którym współpracowała 15 lat. Jacek Sribniak - kompozytor, aranżer, pianista i klarnecista w jednej osobie. Zaś Robert "MAX" Brzozowski to kontrabasista znany z gry w wielu formacjach powiązanych z World Music.

- Aranżacje autorstwa Yaron Trio malują muzyczne pejzaże za pomocą głosu, fortepianu, klarnetu i kontrabasu – piszą recenzenci. –Yaron Trio zachwyca muzycznym mistrzostwem, a pieśni żydowskie Agnieszki Mendel głęboko poruszają.

Magiczny klimat, żydowskie pieśni, niesamowita atmosfera... Tak podsumować można w kilku słowach finalny koncert tegorocznego Pardes Festival.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

 • Miriam
  Gdzie jest komentarz Harego ? Był tutaj, jeszcze rano.
  • Harry
   kometarz Harrego zostal usuniety--bo Harry napisal za duzo prawdy--a redakcja NIE LUBI PRAWDY !!...a ty miriam--jak jestes zydowka,to powiedz to,to ci zaproponuja stanowisko vice-burmistrza !!--i za sefowanie po necie beda ci placic z poltora klocka euro !!.....wiem,ze to jest dla ciebie prawdopodobnie nic,bo aszloch i stany ci placa o niebo wiecej--jednak w tak urokliwym miasteczku--bedzie to wystarczajaca kwota na rozrywkowe zycie !!....a i pewnie "godzimy pracy"beda elastyczne....np....od 10h30...do....14h00....a potem robisz co tylko ci sie zamani...
 • Marcin
  W końcu tego dość ! Ogrom wejść, komentarzy i oklasków.
  • pijany znad Grodarza
   Dlaczego dość ?. Uzasadnij.
  • Marcin
   "Uzasadnij" - żądanie, polecenie do WYTŁUMACZENIA się. ha ha ha !
  • pijany znad Grodarza
   Zwykła ciekawość, ot co.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę