Co z letnimi festiwalami?

Sezon letni zbliża się wielkimi krokami. Pewne jednak jest to, że będzie on zupełnie inny niż poprzednie. Czy latem w Kazimierzu znów pojawią się turyści? Czy zaplanowane na wakacje festiwale się odbędą?
Turystyka nagle się zatrzymała. I stoi. Podobnie jak kultura. Nie odbywają się obecnie żadne wydarzenia kulturalne czy artystyczne, odwoływane są koncerty, wernisaże, festiwale czy spotkania z twórcami. A przed nami sezon letni, który co roku wypełniony jest tego rodzaju imprezami. W Kazimierzu Dolnym również. Jak długo to potrwa? Czy Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych, Festiwal Kazimiernikejszyn czy też Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi odbędą się zgodnie z planem? Wszystko wskazuje na to, że tak.

W dniach 15 – 19 lipca w Kazimierzu Dolnym zagości po raz kolejny Festiwal Kazimiernikejszyn, przygotowania do tego wydarzenia trwają już od miesięcy.

- Nasza zdolna załoga zdalnie przygotowuje festiwal, którego my sami doczekać się już nie możemy. Jesteśmy w ścisłym kontakcie, zarówno z władzami, jak i z głównymi organizatorami licznych festiwali, z którymi wymieniamy się informacjami. Wedle wszelkich przesłanek, wszystkie letnie imprezy odbędą się – piszą organizatorzy Kazimiernikejszyn. - Zatem trzymajcie kciuki, wypatrujcie lipca i przy okazji tego trudnego momentu, cieszcie się tym bezprecedensowo wolnym czasem, który już się pewnie więcej nie powtórzy.

Podobny komunikat wydali również organizatorzy Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, którzy przekazują naprawdę dobre wiadomości.

- Biuro Festiwalowe pracuje bez zmian – z tą różnicą, że zdalnie, dbając o zdrowie całego zespołu Dwóch Brzegów. Będąc w stałym kontakcie z instytucjami rządowymi, śledzimy to, co dzieje się obecnie w kraju, jak i w samej branży kulturalnej. Według naszych informacji – wszystkie wydarzenia zaplanowane na tegoroczne lato się odbędą. Nie zwalniamy zatem tempa, wybieramy dla Was najlepsze filmy i jak co roku planujemy spotkania z gośćmi – wierząc, że zobaczymy się z Wami 1 sierpnia – piszą organizatorzy Dwóch Brzegów. - Dziękujemy za wszystkie maile i telefony, które od Was dostajemy. Nie poddajemy się i działamy z niesłabnącym zapałem, tak jak prosicie. Dbajcie o siebie i bliskich!

Przypomnijmy, że 14. edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi odbędzie się w dniach 1–9 sierpnia 2020 r.
Trwają także przygotowania do Pardes Festival - Spotkań z Kulturą Żydowską, który zaplanowany jest na 19 - 23 sierpnia. Niewykluczone jednak jest przesunięcie daty festiwalu na wrzesień. O dokładnej dacie organizatorzy powiadomią na przełomie maja i czerwca.

Nie pojawiły się do tej pory żadne oficjalne oświadczenia organizatorów Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych, jednak prawdopodobnie ta impreza także się odbędzie, w dniach 25 – 28 czerwca.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę