Co z letnimi festiwalami?

Sezon letni zbliża się wielkimi krokami. Pewne jednak jest to, że będzie on zupełnie inny niż poprzednie. Czy latem w Kazimierzu znów pojawią się turyści? Czy zaplanowane na wakacje festiwale się odbędą?
Turystyka nagle się zatrzymała. I stoi. Podobnie jak kultura. Nie odbywają się obecnie żadne wydarzenia kulturalne czy artystyczne, odwoływane są koncerty, wernisaże, festiwale czy spotkania z twórcami. A przed nami sezon letni, który co roku wypełniony jest tego rodzaju imprezami. W Kazimierzu Dolnym również. Jak długo to potrwa? Czy Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych, Festiwal Kazimiernikejszyn czy też Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi odbędą się zgodnie z planem? Wszystko wskazuje na to, że tak.

W dniach 15 – 19 lipca w Kazimierzu Dolnym zagości po raz kolejny Festiwal Kazimiernikejszyn, przygotowania do tego wydarzenia trwają już od miesięcy.

- Nasza zdolna załoga zdalnie przygotowuje festiwal, którego my sami doczekać się już nie możemy. Jesteśmy w ścisłym kontakcie, zarówno z władzami, jak i z głównymi organizatorami licznych festiwali, z którymi wymieniamy się informacjami. Wedle wszelkich przesłanek, wszystkie letnie imprezy odbędą się – piszą organizatorzy Kazimiernikejszyn. - Zatem trzymajcie kciuki, wypatrujcie lipca i przy okazji tego trudnego momentu, cieszcie się tym bezprecedensowo wolnym czasem, który już się pewnie więcej nie powtórzy.

Podobny komunikat wydali również organizatorzy Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, którzy przekazują naprawdę dobre wiadomości.

- Biuro Festiwalowe pracuje bez zmian – z tą różnicą, że zdalnie, dbając o zdrowie całego zespołu Dwóch Brzegów. Będąc w stałym kontakcie z instytucjami rządowymi, śledzimy to, co dzieje się obecnie w kraju, jak i w samej branży kulturalnej. Według naszych informacji – wszystkie wydarzenia zaplanowane na tegoroczne lato się odbędą. Nie zwalniamy zatem tempa, wybieramy dla Was najlepsze filmy i jak co roku planujemy spotkania z gośćmi – wierząc, że zobaczymy się z Wami 1 sierpnia – piszą organizatorzy Dwóch Brzegów. - Dziękujemy za wszystkie maile i telefony, które od Was dostajemy. Nie poddajemy się i działamy z niesłabnącym zapałem, tak jak prosicie. Dbajcie o siebie i bliskich!

Przypomnijmy, że 14. edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi odbędzie się w dniach 1–9 sierpnia 2020 r.
Trwają także przygotowania do Pardes Festival - Spotkań z Kulturą Żydowską, który zaplanowany jest na 19 - 23 sierpnia. Niewykluczone jednak jest przesunięcie daty festiwalu na wrzesień. O dokładnej dacie organizatorzy powiadomią na przełomie maja i czerwca.

Nie pojawiły się do tej pory żadne oficjalne oświadczenia organizatorów Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych, jednak prawdopodobnie ta impreza także się odbędzie, w dniach 25 – 28 czerwca.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę