Aktualności dla "Pardes Festival"

Przedstawiamy program drugiego dnia festiwalowego. 19 sierpnia w środę, czyli w drugi dzień Pardes Festival organizatorzy zapraszają na spotkania ze sztuką, architekturą i na długie smakowite Popołudnie ze Śliwką w Pensjonacie Folwark Walencja.

Już za niespełna 3 miesiące, 18 sierpnia, w Miasteczku rozgości się Pardes Festival - Spotkania z Kulturą Żydowską. Spotykamy się w Kazimierzu Dolnym 18 - 23 sierpnia!

Festiwal Pardes zakończył się niezwykłym muzycznym akcentem. W kazimierskiej Synagodze wystąpiła Kapela Brodów, która przeniosła publiczność daleko w przeszłość, na wesele żydowskie odbywające się w polskiej wsi.

Czy mówiąc „Cygan” możemy kogoś obrazić? Jak wiec powinniśmy mówić: Cyganie czy Romowie? Skąd wzięli się Romowie w Polsce? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań dotyczących narodu romskiego poznali uczestnicy spotkania z Agnieszką Caban w ramach Pardes Festivalu.

„Jadą Cyganie wielu wozami” to cykl spotkań w ramach Pardes Festivalu poświęconych tradycji i kulturze romskiej.  Częścią projektu był koncert muzyki cygańskiej w Synagodze.

Czwartek czwarty dzień Pardes Festival – Spotkań z Kulturą Żydowską upłynął pod hasłem wirtualnych podróży z Kazimierza do kolonii artystycznych. Tym razem do Niemiec, ale z przystankiem w Wiedniu Gustawa Klimta.

„Miasto, miasteczko, wieś” to tytuł prezentacji multimedialnej, która odbyła się w ramach Pardes Festival – Spotkań z Kulturą Żydowską. Podczas spotkania promowany był album fotograficzny pt. „Świat utracony”, który już niebawem zostanie wydany.

Wystawa, która już od pewnego czasu jest dostępna dla zwiedzających tym razem została zaprezentowana w nieco inny sposób. W środowe przedpołudnie w Muzeum Nadwiślańskim uczestnicy Pardes Festival udali się na spacer po wystawie „Chaim Goldberg. Powrót do Kazimierza nad Wisłą”. Sposobności podziwiania interesującej ekspozycji towarzyszył wykład Pani Doktor Renaty Piątkowskiej.

W Kazimierzu Dolnym trwa właśnie druga edycja Pardes Festival. W budynku dawnej Synagogi, przy ulicy Lubelskiej odbyła się uroczysta inauguracja festiwalu. Przed nami mnóstwo ciekawych Spotkań z Kulturą Żydowską.

Przedstawiające Rynek, Zamek oraz liczne wówczas spichlerze. Kolorowe, czarno – białe, czy będące reprodukcją obrazów. Wszystkie niezwykle piękne, przenoszące oglądających ich ludzi do malowniczego Miasteczka z początku XX w. Pierwszego dnia Pardes Festival odbyła się prezentacja multimedialna pocztówek przedstawiających dawny, tak różny od współczesnego Kazimierz nad Wisłą.

W dniach 19-21 sierpnia w nadwiślańskim Miasteczku zagości muzeum na kółkach. W ramach festiwalu Pardes – Spotkania z kulturą żydowską będzie można obejrzeć interaktywną wystawę edukacyjną przygotowaną przez Muzeum Historii Żydów Polskich.

Zapraszamy na drugą edycję Pardes Festival – Spotkań z Kulturą Żydowską, 19-23 sierpnia 2014 w Kazimierzu Dolnym.

Fundacja Spichlerz Kultury oraz wszyscy partnerzy festiwalu zapraszają od 19 do 23 sierpnia na wyjątkowe wydarzenie kulturalne, Pardes Festival – Spotkania z Kulturą Żydowską w Kazimierzu Dolnym.

Zapraszamy na drugą edycję Pardes Festival – Spotkań z Kulturą Żydowską 19-23 sierpnia 2014!

Wspominamy sierpniowy Pardes Festival – Spotkania z Kulturą Żydowską 2013  i już zapraszamy na przyszłoroczną edycję.  Spotykamy się w Kazimierzu Dolnym 19-23 sierpnia 2014!

Lokalne smaki na żydowska nutę, opowieści z walizki i koncert Meadow Quartet w willi Ima w Czerniawach zakończyły I Pardes Festiwal – Spotkania z Kulturą Żydowską w Kazimierzu Dolnym. Na kolejną edycję organizatorzy zapraszają za rok.

Koncert gdańskiego zespołu Meadow Quartet z udziałem Tomasa Dobrovolskisa był dominantą piątkowego wieczoru Pardes Festiwal.

Zapraszamy na koncert Meadow Quartet, niezwykłe misterium muzyczne w ramach Pardes Festival – Spotkań z Kulturą Żydowską!

Pardes Festival - Spotkania z Kulturą Żydowską zachęca turystów do zwiedzania Polski południowo - wschodniej "Szlakiem Chasydzkim". Tej tematyce poświęcone było jedno z festiwalowych spotkań.

Jednym z punktów programu drugiego dnia Pardes Festival było spotkanie z autorami przewodnika autorstwa dr Marty Kubiszyn i Emila Majuka „Śladami Żydów. Lubelszczyzna”, o którym ostatnio zrobiło się  głośno.

Pokaż stopkę