Aktualności dla "Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa"

Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa jest jedną z największych i najbardziej lubianych przez turystów atrakcją turystyczną w regionie. Czy będzie tak nadal, gdy starostwo opolskie pozbawi kolejkę parkingu? Gdzie wtedy swoje auta zostawią wycieczkowicze?

Wraz z początkiem maja na tory powróciła Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa. W każdą niedzielę, aż do końca września, możemy wybrać się na ciekawą wycieczkę po Kotlinie Chodelskiej.

Przed nami kolejny majowy weekend. Jeśli nie macie jeszcze pomysłu jak spędzić wolny czas, mamy dla Was propozycję: Dni Otwarte Funduszy Unijnych. Atrakcji nie zabraknie.

Co roku Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa wyjeżdża na tory wraz z początkiem maja. Tym razem pojawi się nieco wcześniej, bo już 29 kwietnia. Na tym jednak niespodzianki się nie kończą...

Z miłości do kolei

Mundury kolejowe, wskaźniki i inne przedmioty z wyposażenia kolejarzy można było obejrzeć na wystawie "PRL-u czar" w Karczmiskach. Do tego jeszcze przejazd nadwiślańską wąskotorówką...

Wraz z początkiem maja na tory powróciła Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa. W każdą niedzielę wąskotorówka zabiera turystów na wycieczkę po powiecie opolskim. Odjazd z Karczmisk o godzinie 11.00.

Choć sezon turystyczny już za nami, Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa nie zapada jeszcze w sen zimowy. W przygotowaniu jest projekt, którego głównym celem jest modernizacja linii kolejki.

Przed nami kolejny sezon turystyczny, a skoro tak - na tory wyruszą niebawem pociągi Nadwiślańskiej Kolejki Wąskotorowej.

Grafficiarze zniszczyli dwa wagony Nadwiślańskiej Kolejki Wąskotorowej. Niechciane malowidła psują nie tylko wystrój całego pociągu, ale także utrudniają podziwianie widoków w trakcie jazdy.

Na terenie całej Polski w najbliższy weekend odbędą się Dni Otwarte Funduszy Europejskich. To największa akcja promująca projekty dofinansowane ze środków unijnych w naszym kraju. Z tej okazji w Kazimierzu i okolicy będzie można zobaczyć miejsca zrealizowane dzięki Funduszom Europejskim.

Już w najbliższy weekend 3 maja Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa rozpocznie kolejny sezon turystyczny. Jak wygląda tegoroczna oferta? Czy pojawią się jakieś nowości?

Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa co weekend przyciąga całe tłumy turystów. Bez wątpienia jest to jedna z największych atrakcji regionu.

Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa jest jedną z atrakcji turystycznych naszego regionu. Co roku przyciąga tłumy turystów z całej Polski. Nadchodzący sezon będzie jeszcze bardziej atrakcyjny – kolejką dojedziemy też do Poniatowej.

Podróż na wschód

Sezon letni można uznać za rozpoczęty! Czymże jednak byłby ten sezon bez Nadwiślańskiej Kolejki Wąskotorowej? 3 maja br. kolejka znów wyruszy na tory. Atrakcji będzie co niemiara.

Pokaż stopkę