Dni Otwarte Funduszy Unijnych z wąskotorówką

Skomentuj (1)

Przed nami kolejny majowy weekend. Jeśli nie macie jeszcze pomysłu jak spędzić wolny czas, mamy dla Was propozycję: Dni Otwarte Funduszy Unijnych. Atrakcji nie zabraknie.

Już w najbliższą sobotę 12 maja w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich po raz kolejny wszyscy zainteresowani będą mogli wybrać się w ciekawą podróż po skarbach, które kryje powiat opolski.

- Podróż obejmuje przejazd Nadwiślańską Kolejką Wąskotorową oraz zwiedzanie stacji a także wycieczkę do średniowiecznego Grodziska w Żmijowiskach – zapowiadają organizatorzy. – Zapraszamy całe rodziny. Wstęp jest wolny.
Warto dodać, że zarówno Grodzisko Żmijowiska jak i sama  Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa zostały zrewitalizowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

W programie:
godz. 11.00 - Wyjazd kolejki ze stacji w Karczmiskach do stacji w Opolu Lubelskim
godz. 11.40 - Postój kolejki na stacji w Opolu Lubelskim
godz. 12.00 - Wyjazd kolejki ze stacji w Opolu Lubelskim do stacji w Karczmiskach
godz. 12.40 - Zwiedzanie stacji kolejki w Karczmiskach (Muzeum Kolejnictwa, budynki stacji, zabytkowa kuźnia, warsztaty, parowozownia i wieża ciśnień, punkt informacji turystycznej)
godz. 13.10 - Wyjazd kolejki ze stacji w Karczmiskach do stacji w Polanówce
godz. 13.30 - Przystanek na stacji w Polanówce / ognisko dla uczestników wyjazdu (prowiant we własnym zakresie, można kupić kiełbaski na stacji)
od godz. 14.00 - Możliwość dojazdu autokarem do Oddziału Grodzisko Żmijowiska, zwiedzanie skansenu z archeologiem oraz powrotu na stację Polanówka
godz. 16.00 - Wyjazd kolejki ze stacji w Polanówce, przez stację w Karczmiskach, do stacji w Opolu Lubelskim

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (1)

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Karnawałowy zawrót głowy! Poznaj oferty noclegowe, w których miło spędzisz czas w Karnawale 2019. Sprawdź noclegi i baw się dobrze!
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2019! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę