Wąskotorówką do Poniatowej

Skomentuj (1)

Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa jest jedną z atrakcji turystycznych naszego regionu. Co roku przyciąga tłumy turystów z całej Polski. Nadchodzący sezon będzie jeszcze bardziej atrakcyjny – kolejką dojedziemy też do Poniatowej.

Choć na kartach kalendarza jeszcze zima, pogoda jest raczej wiosenna. Nie dziwi więc fakt, że przygotowania do nadchodzącego sezonu idą pełną parą. W związku z tym, że Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa rusza już w pierwszych dniach maja, praca wre. Sprawdzane są wagony i czyszczone torowiska.

- Kolejka jest już właściwie przygotowana – mówi kierownik wąskotorówki Stanisław Ogonek. – Ruszamy 3 maja. Ceny pozostają takie same, jak w roku ubiegłym.

Nowością w nadchodzącym sezonie będą kursy do Poniatowej. Będą się one odbywały w każdą ostatnią niedzielę miesiąca. W pozostałe niedziele kolejka będzie jeździć do Opola Lubelskiego. Reszta trasy pozostaje bez zmian: Karczmiska – Opole Lubelskie/Poniatowa – Karczmiska – Polanówka (ognisko) – Karczmiska.

Warto dodać, że przyjmowane są już zapisy grup zorganizowanych. Tak więc jeśli planujemy taką wycieczkę, nie ma na co czekać i już w najbliższym czasie zarezerwować sobie termin.

Kursy do Nałęczowa ruszą prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku. Wiadukt w Rogalowie jest już wprawdzie gotowy, ale pozostało jeszcze oczyścić torowiska na odcinku od Niezabitowa do Nałęczowa.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • Aniela
    Super jest ta kolejka, co roku nią jeździmy, polecamy! Piknik pierwsza klasa, zawsze świetnie zorganizowany.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Długi Weekend majowy 2021 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę