Kolejka wąskotorowa powróciła na tory

Wraz z początkiem maja na tory powróciła Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa. W każdą niedzielę, aż do końca września, możemy wybrać się na ciekawą wycieczkę po Kotlinie Chodelskiej.

Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa jest jedną z największych atrakcji regionu. Niedzielna wycieczka wąskotorówką to ciekawa przygoda dla całej rodziny. Powoli jadący pociąg, malownicza trasa oraz ten niepowtarzalny klimat... A na zakończenie – ognisko. Brzmi sielsko. I tak jest.

Wycieczki wąskotorówką cieszą się ogromną popularnością. Zarówno wśród turystów z mniej lub bardziej odległych zakątków kraju, jak i lokalnej społeczności. Jeśli pogoda dopisuje, do kasy ustawiają się długie kolejki. Czasem brakuje nawet miejsc stojących.

Pociąg wyrusza od lat o tej samej porze: w każdą niedzielę o godzinie 11.00. Na razie stała jest także trasa: Karczmiska – Opole Lubelskie/Poniatowa – Karczmiska – Polanówka. Warto dodać, że nie ma konieczności, by podróżować na całej trasie. Można skorzystać tylko z części wycieczki, czyli zrezygnować z ogniska lub też na odwrót, nie jechać do Opola Lubelskiego czy Poniatowej, a pojechać do Polanówki. Korzystając z części trasy, zapłacimy mniej.

 

Rozkład jazdy: Karczmiska – odjazd o godz. 11.00; Opole Lubelskie/Poniatowa – przyjazd godz. 11.40, odjazd – 11.50; Karczmiska – przyjazd godz. 12.30, odjazd – 12.35; Polanówka ognisko – godz. 13.00 – 14.30; Karczmiska – przyjazd godz. 15.00.

 

Co ważne, w tym roku cennik nie uległ zmianom. Wygląda on tak, jak w roku ubiegłym. Dorośli za przejazd całą trasą (Karczmiska – Opole Lubelskie/Poniatowa – Karczmiska – Polanówka (ognisko) – Karczmiska) zapłacą 22 zł, bilet zniżkowy dla dzieci wynosi zaś 14 zł. Są też bilety rodzinne: 2+1 i 2+2. Dzięki temu trzyosobowa rodzina za wycieczkę zapłaci 50 zł, zaś czteroosobowa – 58 zł (za każde kolejne dziecko zapłacimy 5 zł).

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2019? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2019.
Pokaż stopkę