Na wycieczkę wąskotorówką

Skomentuj (3)

Wraz z początkiem maja na tory powróciła Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa. W każdą niedzielę wąskotorówka zabiera turystów na wycieczkę po powiecie opolskim. Odjazd z Karczmisk o godzinie 11.00.

Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa powróciła na tory z początkiem maja. Przez pięć miesięcy w roku, w każdą niedzielę o godzinie 11.00 wyrusza w wyprawę malowniczą trasą, wiodącą przez okoliczne wioski, pola, łąki i lasy, by dotrzeć w końcu do celu. Najbardziej odległym punktem wycieczki jest Opole Lubelskie lub Poniatowa (w każdą ostatnią niedzielę miesiąca).

- W każdą niedzielę pociąg regularnie pokonuje trasę Karczmiska – Opole Lubelskie – Karczmiska – Polanówka – zapowiadają organizatorzy wycieczek. – Podróż wieńczy ognisko na leśnej polanie. Jednak przejazd kolejką to dopiero początek atrakcji. Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa proponuje szereg dodatkowych atrakcji, m.in. przejażdżkę bryczką bądź konno, wynajem rowerów, a także wycieczkę autokarową po okolicy i spływ kajakowy rzeką Chodelką.

Dodatkowo istnieje możliwość zwiedzania kompleksu stacyjnego, w tym budynków stacji, zabytkowej kuźni, parowozowni, wieży ciśnień pełniącej funkcję wieży widokowej i Muzeum Kolejnictwa w Karczmiskach.

- Przejazd Nadwiślańską Kolejką Wąskotorową zapewni nam niezapomniane wrażenia – zapowiadają organizatorzy. – Choćby dlatego, że kolejka jest unikatowa w skali województwa lubelskiego – to markowy produkt turystyczny Lubelszczyzny.

Zarówno cennik, jak i rozkład jazdy nie uległy zmianie. Cena biletu na całą trasę 30 km z ogniskiem w Polanówce wynosi 22 zł. Są także zniżki: dzieci i młodzież od 6 do 19 lat: 14 zł, zaś dzieci do lat 6: bezpłatnie.

Można także skorzystać z części wycieczki, czyli wyruszyć w krótszą trasę, np. Karczmiska-Opole-Karczmiska lub też Karczmiska-Polanówka-Karczmiska. W takim przypadku bilety są tańsze.

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

 • Zdzisław król Lewków.
  Ewciu czy Ty nie należysz do rodziny pana Szyszki, bo większej bzdury jak poszerzenie korzeniowego i wycięcie drzew to naprawdę trzeba mieć zero wyobraźni. Jeszcze tylko brakuje ochoty na wycięcie korzeni. Wybacz nie dokończę tego komentarza bo nic kulturalnego nie mógł bym o tak debilnym pomyśle napisać. A wypowiadam się jako miłośnik Kazimierza.
 • elwis
  Do Korzeniowego niech zbuduja : )
  • Ewa - miłośnik Kazimierza
   Nie ! W Korzeniowym powinna powstać taka kolejka jak na Gubałówce. W jedną stronę pod górkę i obok z górki. Wymagałoby to wyrównania wysokich skarp i troszkę poszerzenia. Niektóre drzewa trzeba wyciąć bo niebezpiecznie się pochylają. Turystów przybędzie a to dodatkowe wpływy do budżetu Miasteczka

Mapa

Zabytki

Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę