Aktualności dla "Muzeum Nadwiślańskie"

Ślad na fali

W Kamienicy Celejowskiej, oddziale Muzeum Nadwiślańskiego, otwarta została wystawa kazimierskich akwareli Rity Walter – Łomnickiej. Te niezwykle intymne i skromne prace oglądać można do końca sierpnia.

Literacki oddział Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym — Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów zaprasza na kilka ciekawych programów do swojej siedziby przy ul. Małachowskiego 19, a także – 8 maja – do Domu Chemika w Puławach.

W Muzeum Nadwiślańskim rozpoczęły się cotygodniowe oprowadzania otwarte po wystawie czasowej „Chaim Goldberg. Powrót do Kazimierza nad Wisłą” oraz ekspozycji stałej oddziału Muzeum Sztuki Złotniczej

26 kwietnia, w samo południe, muzea na terenie całego kraju przez godzinę będą przekazywać zwiedzającym ideę Wolnej Sztuki. Dzień Wolnej Sztuki obchodzony będzie również w Kazimierzu Dolnym. Do akcji po raz kolejny włącza się Muzeum Nadwiślańskie.

W gminnej kasie zabezpieczono środki na realizację projektu zabudowy kół bocznokołowca „Traugutt” zwanego potocznie "Pomnikiem Portu". Instalacja zostanie umiejscowiona przed Muzeum Przyrodniczym – oddziałem Muzeum Nadwiślańskiego na ulicy Puławskiej.

Muzeum Nadwiślańskie z okazji jubileuszu 50 lecia swojego istnienia otrzymało piękny prezent. Nowa siedziba wybudowana ze funduszy Województwa Lubelskiego z udziałem środków unijnych została otwarta z początkiem tygodnia.

Już za kilka dni wielkie otwarcie nowej siedziby Muzeum Sztuki Złotniczej, oddziału Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym. Inaugurację budynku 9 grudnia uświetni m.in. wernisaż wystawy "Chaim Goldberg. Powrót do Kazimierza nad Wisłą".

Wypalili koperty

Spod Kamienicy Gdańskiej zniknęły zarówno miejsca dla niepełnosprawnych, jak i dla turystycznych zielonych meleksów. Dlaczego?

Jeszcze tylko do 6 grudnia można wziąć udział w warsztatach edukacyjnych  „Odkryj przeszłość dla przyszłości” organizowanych przez Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym. Polecamy tę formę spędzenia czasu przede wszystkim  miłośnikom malarstwa i kultury żydowskiej.

Gerson w Kazimierzu

W Kamienicy Celejowskiej, oddziale Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym oglądać możemy wystawę pt. „Wojciech Gerson. Wspomnienie z wycieczki wodno-piechotnej do Kazimierza Dolnego”. Jest to zbiór prac o tematyce historycznej oraz niezwykłe pejzaże.

Przyszłoroczny kalendarz imprez kulturalnych organizowanych w Kazimierzu Dolnym będzie wzbogacony o dodatkowe wydarzenie. O co chodzi? O Festiwal Kolonii Artystycznych.

Powrót do Kazimierza

Otwarcie nowej siedziby Muzeum Sztuki Złotniczej zbliża się wielkimi krokami. Już na początku grudnia będziemy mogli zwiedzić nowy obiekt. Inaugurację budynku uświetni m.in. wernisaż wystawy pt. "Chaim Goldberg. Powrót do Kazimierza nad Wisłą".

Weekend dla osób 60+

Muzeum Nadwiślańskie w najbliższy weekend 28 – 29 września zaprasza wszystkie osoby w wieku 60 + na bezpłatne zwiedzanie swoich oddziałów w Kazimierzu, Puławach, Janowcu i Żmijowiskach. Co jeszcze w programie?

Mamy jesień...

No i mamy jesień. Nie tylko na kartach kalendarza, ale również za oknem. W Kazimierzu Dolnym przywitaliśmy ją tradycyjnie, tuż przy Muzeum Przyrodniczym, podczas piętnastego „Święta Jesieni”.

Wakacje po kazimiersku

Co Kazimierz Dolny oferuje najmłodszym mieszkańcom na tegoroczne wakacje? Czy można atrakcyjnie spędzić lato w nadwiślańskim Miasteczku? Sprawdźcie sami. Poniżej program różnorodnych wydarzeń zaplanowanych na dwa najbliższe miesiące.

 

Działające w Kazimierzu Dolnym, Szklarskiej Porębie i Worpswede kolonie artystyczne podjęły współpracę w dziedzinie kultury i realizacji wspólnych projektów z udziałem artystów, muzeów i stowarzyszeń. Stosowne porozumienie w tej sprawie podpisano w niemieckim Worpswede.

Muzeum na swoje logo

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym obchodzi w tym roku jubileusz 50-lecia istnienia. Historia łączy się tu ze współczesnością. Znakiem czasu jest nowy system identyfikacji wizualnej.

„Kazimierz Dolny z lat 1934 – 1938 w fotografii Stanisława Magierskiego” to tytuł wystawy czasowej, która już niebawem zagości w Kamienicy Celejowskiej, oddziale Muzeum Nadwiślańskiego. To ponad czterdzieści prac ukazujących przedwojenne Miasteczko.

Rok 2013 dla Grodziska Żmijowiska to czas wyjątkowy, bo jubileuszowy. Mija bowiem 10 lat odkąd Muzeum Nadwiślańskie rozpoczęło swoje badania oraz tworzenie skansenu na tym obszarze. Nadszedł więc czas podsumowań, ale i planów na przyszłość.

Z okazji 400. rocznicy ukończenia przebudowy renesansowej fary kazimierskiej rok 2013 ogłoszono „Rokiem renesansu lubelskiego”. Przed nami wykłady, konferencje i spotkania organizowane w ostatnie soboty miesiąca przez Muzeum Nadwiślańskie. Pierwszy wykład już 26 stycznia.

Pokaż stopkę