Gorący maj w Domu Kuncewiczów

Skomentuj (3)

Literacki oddział Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym — Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów zaprasza na kilka ciekawych programów do swojej siedziby przy ul. Małachowskiego 19, a także – 8 maja – do Domu Chemika w Puławach.

Przy okazji, w związku z kanonizacją Jana Pawła II, przypominamy o serdecznych związkach Kuncewiczów z nowym polskim świętym, co uwidacznia załączona fotografia. Maria Kuncewiczowa opisała spotkania z wielkim Polakiem w swojej książce pt. „Przezrocza”.

2 maja (piątek) godz. 17.00 - Spotkanie z Piotrem Wojciechowskim - Dom Kuncewiczów

Prozaik i poeta, reżyser i rysownik, a jednocześnie zapalony taternik i grotołaz, przedstawi swoją najnowszą książkę pt. "Tratwa manekina". Powieść ta prezentuje czytelnikom etyczne przesłanie całej twórczości Wojciechowskiego, jednego z najwybitniejszych współczesnych pisarzy polskich. Wstęp wolny.

8 maja (czwartek) godz. 16.00 - Muzeum w Drodze: wykład poświęcony norweskiej pisarce - noblistce -  Sigrid Undset (1882-1949) - POK Dom Chemika w Puławach

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym wraz z Puławską Filią Lubelskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zapraszają na wykład Wandy Konopińskiej-Michalak, kierownika oddziału Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów, poświęcony norweskiej pisarce Sigrid Undset (1882-1949). Poznamy życie i twórczość laureatki literackiej Nagrody Nobla z 1928 roku, której portret zdobić dziś banknot 500 koron norweskich. Wykład odbędzie się w ramach cyklu spotkań „Szlakiem literackich noblistów”.

 

11 maja (niedziela) godz. 17.00 - Niedziela Literacka: Jarosława Marka Rymkiewicza „Żmut” - Dom Kuncewiczów


Spotkanie poświęcone zostanie książce Jarosława Marka Rymkiewicza pt. „Żmut”, która opowiada o kobietach Adama Mickiewicza. Dyskusję dotyczącą książki Rymkiewicza poprowadzi tradycyjnie prof. Zofia Mitosek z Uniwersytetu Warszawskiego.

 

17 maja (sobota) godz. 17.00 - Noc Muzeów: Spotkanie z Maciejem Brzozowskim, autorem książki pt. „Włosi. Życie to teatr”

25 maja (niedziela) godz. 17.00 - Niedziela Literacka : Alice Munro  „Widok z Castle Rock”

Kolejne w tym miesiącu spotkanie z cyklu Niedziele Literackie zostanie poświecone książce Alice Munro pt. „Widok z Castle Rock”. Zawiera ona powiązane ze sobą opowiadania, które składają się na historię rodziny Munro, począwszy od końca XVIII wieku aż po lata 90. XX wieku. Dyskusję dotyczącą książki laureatki literackiej Nagrody Nobla z 2013 r. poprowadzi tradycyjnie prof. Zofia Mitosek z Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Zapraszamy.


Tekst: Muzeum Nadwiślańskie

 

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

  • Dom Kuncewiczów
    Warto też przyjść do Domu Kuncewiczów w celu nabycia niezwyklej książeczki o Kazimierzu pt. "Pieśń nowa". Napisał ją literaturoznawca Artur Ziontek na podstawie archiwów.
  • Dom Kuncewiczów
    To dzisiaj, w piątek, 2 maja: zapraszamy na spotkanie autorskie Piotra Wojciechowskiego do Domu Kuncewiczów, ul. Małachowskiego19 w Kazimierzu Dolnym.
  • Wanda Michalak
    Ślad serdecznych kontaktów Kuncewicżów z nowym polskim świętym można również znaleźć wśród eksponatów muzealnych w Gabinecie Jerzego. Zapraszamy.

Mapa

Muzea

Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę