Odkryj przeszłość dla przyszłości!

Jeszcze tylko do 6 grudnia można wziąć udział w warsztatach edukacyjnych  „Odkryj przeszłość dla przyszłości” organizowanych przez Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym. Polecamy tę formę spędzenia czasu przede wszystkim  miłośnikom malarstwa i kultury żydowskiej.

Warsztaty „Odkryj przeszłość dla przyszłości” organizowane przez Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym rozpoczęły się jeszcze w październiku bieżącego roku. Potrwają jeszcze do 6 grudnia. Jest więc szansa, by skorzystać z tych atrakcji. A uczestniczyć mogą w nich zarówno dzieci, jak i młodzież czy seniorzy.  Co ważne, zajęcia te są bezpłatne.

- Zajęcia edukacyjne poświęcone są technikom malarskim, tajnikom kolekcjonerstwa oraz kulturze kazimierskich Żydów – czytamy na stronie internetowej Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym. – Warsztaty odbywają się w Kamienicy Celejowskiej, w dni powszednie, w okresie od 28 października do 6 grudnia, w godz. 9.00 – 16.00.

W trakcie zajęć uczestnicy mają okazję do własnoręcznego wykonania prac plastycznych, takich jak: obrazy i rysunki przy zastosowaniu różnorodnych technik artystycznych pod fachowym okiem artysty plastyka, „stworzenie kolekcji” obrazów pochodzących z galerii malarstwa Kamienicy Celejowskiej, namalowanie strojów żydowskich czy wzięcie udziału w nauce tańca żydowskiego.

- Proponujemy niezwykłe spotkania w niezwykłym otoczeniu kolekcji malarskiej Kamienicy Celejowskiej oraz naukę poprzez zabawę – piszą organizatorzy. – Oferujemy niecodzienne doświadczenie własnych możliwości twórczych i nie odkrytych pasji podczas aktywnego udziału w zajęciach warsztatowych.

Organizatorzy zapewniają bezpłatne, profesjonalne materiały i narzędzia, atrakcyjny program dostosowany do różnych grup wiekowych, profesjonalną obsługę zajęć przez doświadczonych pedagogów i artystów czy też możliwość zapoznania się z eksponatami Kamienicy Celejowskiej: m.in. kolekcją malarstwa oraz makietą Kazimierza Dolnego z roku 1910.

UWAGA! Uczestnictwo w zajęciach można zgłaszać telefonicznie: 81 88 10 28 lub 518 758 784 bądź też drogą elektroniczną: edukacja@mnkd.pl. Czasu pozostało już niewiele, tak więc nie ma na co czekać.

 

Skomentuj


Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie / Oddział Kamienica Celejowska


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę