Odkryj przeszłość dla przyszłości!

Jeszcze tylko do 6 grudnia można wziąć udział w warsztatach edukacyjnych  „Odkryj przeszłość dla przyszłości” organizowanych przez Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym. Polecamy tę formę spędzenia czasu przede wszystkim  miłośnikom malarstwa i kultury żydowskiej.

Warsztaty „Odkryj przeszłość dla przyszłości” organizowane przez Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym rozpoczęły się jeszcze w październiku bieżącego roku. Potrwają jeszcze do 6 grudnia. Jest więc szansa, by skorzystać z tych atrakcji. A uczestniczyć mogą w nich zarówno dzieci, jak i młodzież czy seniorzy.  Co ważne, zajęcia te są bezpłatne.

- Zajęcia edukacyjne poświęcone są technikom malarskim, tajnikom kolekcjonerstwa oraz kulturze kazimierskich Żydów – czytamy na stronie internetowej Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym. – Warsztaty odbywają się w Kamienicy Celejowskiej, w dni powszednie, w okresie od 28 października do 6 grudnia, w godz. 9.00 – 16.00.

W trakcie zajęć uczestnicy mają okazję do własnoręcznego wykonania prac plastycznych, takich jak: obrazy i rysunki przy zastosowaniu różnorodnych technik artystycznych pod fachowym okiem artysty plastyka, „stworzenie kolekcji” obrazów pochodzących z galerii malarstwa Kamienicy Celejowskiej, namalowanie strojów żydowskich czy wzięcie udziału w nauce tańca żydowskiego.

- Proponujemy niezwykłe spotkania w niezwykłym otoczeniu kolekcji malarskiej Kamienicy Celejowskiej oraz naukę poprzez zabawę – piszą organizatorzy. – Oferujemy niecodzienne doświadczenie własnych możliwości twórczych i nie odkrytych pasji podczas aktywnego udziału w zajęciach warsztatowych.

Organizatorzy zapewniają bezpłatne, profesjonalne materiały i narzędzia, atrakcyjny program dostosowany do różnych grup wiekowych, profesjonalną obsługę zajęć przez doświadczonych pedagogów i artystów czy też możliwość zapoznania się z eksponatami Kamienicy Celejowskiej: m.in. kolekcją malarstwa oraz makietą Kazimierza Dolnego z roku 1910.

UWAGA! Uczestnictwo w zajęciach można zgłaszać telefonicznie: 81 88 10 28 lub 518 758 784 bądź też drogą elektroniczną: edukacja@mnkd.pl. Czasu pozostało już niewiele, tak więc nie ma na co czekać.

 

Skomentuj


Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie / Oddział Kamienica Celejowska


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę