Wakacje po kazimiersku

Skomentuj (1)

Co Kazimierz Dolny oferuje najmłodszym mieszkańcom na tegoroczne wakacje? Czy można atrakcyjnie spędzić lato w nadwiślańskim Miasteczku? Sprawdźcie sami. Poniżej program różnorodnych wydarzeń zaplanowanych na dwa najbliższe miesiące.

 

LIPIEC

 

11 lipca godz. 10.00 - Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki: Justyna Sobolewska „Książka o czytaniu, czyli resztę dopisz sam” - Biblioteka Publiczna w Kazimierzu Dolnym


16 lipca i każdy kolejny wtorek miesiąca - Zajęcia artystyczne dla dorosłych - Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki

 

W programie m.in.: powertex ( niewielka opłata), sutasz, zdobienie metodą transferu, malowanie na porcelanie, biżuteria, filcowanie. Zajęcia są bezpłatne ( poza powertex-em).


18, 19, 20, 23, 24 lipca – Półkolonie dla dzieci godz.11.00- 15.00 - Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki

 

Zajęcia te są bezpłatne, przeznaczone dla dzieci od lat 7. W programie: wycieczka do Muzeum Przyrodniczego połączona z warsztatami, wycieczka melexami do Korzeniowego i piknik, basen, kręgle, zajęcia plastyczne, gry i zabawy podwórkowe i sportowe.

 

25 lipca i wszystkie czwartki i soboty wakacji, godz. 10:00  - wakacyjne zajęcia jogi w plenerze - Park Siedliska Lublicz (przy szlaku do Wawozu Korzeniowego).

Ćwiczenia będą trwały 1,5 godziny. Prosimy o przyniesienie własnych mat, jeżeli ktoś nie posiada, to zapraszamy do recepcji , można wypożyczyć. Zgłoszenie uczestnictwa w zajęciach najpóźniej do godz. 18 w dzień poprzedzający zajęcia pod nr. tel502 377 980 Jamal lub 81 8821049.

28 lipca, godz. 17.00
– Wernisaż wystawy Kapselek - Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki

 

Wystawa prezentuje formy przestrzenne Roberta Romanowicza oraz jego obrazy przygotowane do książki dla dzieci „Kapselek”(autor tekstu Kamil Niewiński).


Głównym bohaterem wystawy i książki jest kapselek od butelki. Romanowicz stworzył scenografię, w której prezentuje urokliwy świat Kapselka, jego dom, pokój, biurko, podróżnicze mapy, atlasy – bo Kapselek jest podróżnikiem, oczywiście wszystko w zminiaturyzowanej formie stosownie do wielkości głównego bohatera.

Wystawa połączona będzie z prezentacją książek dla dzieci „Kapselek” i „Ziuzia”.


Robert Romanowicz opowie o tajnikach powstawania ilustracji i kulisach prac nad Kapselkiem. Wstęp na to wydarzenie jest wolny. Wystawa otwarta będzie przez wszystkie dni Festiwalu Sztuki i Filmu Dwa Brzegi w godzinach pracy KOKPiT.

 

Organizatorzy: Fundacja Sztuki MaMePro, Galeria Leonardo, Wydawnictwo Tashka oraz Kokpit.

 

28 – 31 lipca (lub do 4 sierpnia) - Dziecięcy Mini Festiwal „Kapsel” a w tym Warsztaty Twórcze dla Dzieci - Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki

 

Warsztaty dla dzieci odbywać się będą w dwóch turach: porannych i popołudniowych.


Poranne zajęcia (ruchowe) to między innymi: gra w kapsle, skakanka, guma, klasy. Odbędzie się też turniej kapslowy, zbieranie będą dziecięce wspomnienia o innych zabawach podwórkowych. Uczestnicy tworzyć będą maski z tektury, kolorowanki z "Kolorowymi Miastami" (wśród nich kolorowanki Kazimierza Dolnego: autor Robert Romanowicz) oraz rozmawiać o miastach. Te zajęcia odbywać się będą w godzinach 10.00 – 12.00/13.00.

 

Popołudniowe zajęcia (twórcze) to nic innego jak: szycie zabawek - lalek Ziuź (projekt na kartce), czytanie fragmentów książki „Ziuzia” i „Kapselek”, tworzenie budowliz pudełek tekturowych po jajkach - IASTA OWADÓW oraz pajęczyny czy owadów z kartonu. Warsztaty odbywać się będą w godzinach: 14.00 – 16.00 lub 17.00 – 19.00.

Prowadzący warsztaty animatorzy będą przebrani za dzieciaków z podwórka sprzed lat: ogrodniczki, podkolanówki, kolorowe tenisówki, kaszkiet, warkoczyki i kokardy. Niekiedy będą przebrani za owady, i w tych strojach będą poruszać się po Kazimierzu Dolnym również w czasie poza warsztatowym.

 

UWAGA! Wejście na warsztaty są biletowane. Koszt 20 zł za jedno dziecko.

 

A oprócz tego:

Wszystkie środy lipca i sierpnia w godzinach 15.00 - 17.00 - "Letni kurs fotografii z Maksem Skrzeczkowskim" – Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki

 

Kto może wziąć udział? Wszyscy! Dzieci, młodzież, dorośli, miejscowi i przyjezdni. Jak zapewniają organizatorzy, wystarczy mieć aparat fotograficzny (choćby w telefonie). Można wziąć udział w całym kursie, ale można również przyjść na zajęcia z interesującego nas tematu. Udział w kursie jest bezpłatny.

 

A co w programie? Wykłady: "Jak powstaje zdjęcie-budowa aparatu fotograficznego", "Percepcja widzenia-co i dlaczego widzimy", "Podstawowe zagadnienia kompozycji, jak obsłużyć własny aparat”, „Jak zorganizować swoją pierwszą wystawę". Pokazy multimedialne: "Fotografia-gwarancją ciekawego życia", "Fotoreportaż czyli jak blisko należy podejść, aby zrobić dobre zdjęcie?", "Ciekawi Świata-fotografia podróżnicza”. Plenery: "Kazimierz w którym czas się zatrzymał", "W poszukiwaniu samego siebie", "Efekty malarskie w fotografii”, „Od ogółu do szczegółu".

 

Po zakończeniu kursu uczestnicy otrzymają certyfikaty.

 

Przez cały lipiec odbywać się będzie  „Lato w muzeum”, czyli zajęcia z edukacji przyrodniczej - Muzeum Przyrodnicze/oddział Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym.

 

Oddział Muzeum Przyrodnicze przygotował specjalną ofertę dla osób, które lubią aktywnie spędzać wolny czas. „Lato w muzeum” to zajęcia o różnorodnej tematyce przyrodniczej: warsztaty pt. „Ptaki cudaki” poświęcone awifaunie Małopolskiego Przełomu Wisły, ukazujące różnorodność gatunkową i bogatość kolorów tych zwierząt, ornitologiczny spływ kajakowy, podczas którego uczestnicy mogą poznać świat ptaków związanych z Wisłą oraz warsztaty z decoupage przeznaczone dla osób chcących zgłębić oryginalne techniki zdobienia przedmiotów. Wstęp na wszystkie zajęcia jest wolny.
                            
„Lato w ogrodzie Kuncewiczów” to cykl spotkań z literaturą, w którym będziemy mogli uczestniczyć przez lipiec i sierpień 2013 - Dom Kuncewiczów/ oddział Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym.

 

Zapraszamy więc do Willi pod Wiewiórką, gdzie na gości czekają książki do przeczytania, taras Willi i jej piękne ogrody, czyli idealne miejsce, aby w ciszy i spokoju oddać się lekturze.


SIERPIEŃ

12 – 18 sierpnia - Warsztaty teatralne z aktorem Dariuszem Jakubowskim - Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki

 

W warsztatach wziąć udział może młodzież od 15 lat. Prowadzone są zapisy, gdyż liczba miejsc jest ograniczona. W programie: doskonalenie warsztatu teatralnego oraz praca nad świadomością własnego ciała, słowa, gestu. Organizatorzy proszą uczestników o przygotowanie pamięciowe dowolnego tekstu.

 

15 sierpnia - Święto Marii i Jerzego Kuncewiczów - Dom Kuncewiczów/ oddział Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym.

 

29 sierpnia godz. 15.00 - Festyn dla dzieci na zakończenie wakacji „Dotknięcie kosmosu” – Biblioteka Publiczna w Kazimierzu Dolnym

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • annaa
    Dobrze, że w Kazimierzu i w wakacje dzieciaki będą miały co robić. No i nie zapomniano o dorosłych. Ja się może wybiorę do Kuncewiczówki na spotkanie literackie. I oczywiście na Dwa Brzegi! :)

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę