Wakacje po kazimiersku

Skomentuj (1)

Co Kazimierz Dolny oferuje najmłodszym mieszkańcom na tegoroczne wakacje? Czy można atrakcyjnie spędzić lato w nadwiślańskim Miasteczku? Sprawdźcie sami. Poniżej program różnorodnych wydarzeń zaplanowanych na dwa najbliższe miesiące.

 

LIPIEC

 

11 lipca godz. 10.00 - Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki: Justyna Sobolewska „Książka o czytaniu, czyli resztę dopisz sam” - Biblioteka Publiczna w Kazimierzu Dolnym


16 lipca i każdy kolejny wtorek miesiąca - Zajęcia artystyczne dla dorosłych - Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki

 

W programie m.in.: powertex ( niewielka opłata), sutasz, zdobienie metodą transferu, malowanie na porcelanie, biżuteria, filcowanie. Zajęcia są bezpłatne ( poza powertex-em).


18, 19, 20, 23, 24 lipca – Półkolonie dla dzieci godz.11.00- 15.00 - Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki

 

Zajęcia te są bezpłatne, przeznaczone dla dzieci od lat 7. W programie: wycieczka do Muzeum Przyrodniczego połączona z warsztatami, wycieczka melexami do Korzeniowego i piknik, basen, kręgle, zajęcia plastyczne, gry i zabawy podwórkowe i sportowe.

 

25 lipca i wszystkie czwartki i soboty wakacji, godz. 10:00  - wakacyjne zajęcia jogi w plenerze - Park Siedliska Lublicz (przy szlaku do Wawozu Korzeniowego).

Ćwiczenia będą trwały 1,5 godziny. Prosimy o przyniesienie własnych mat, jeżeli ktoś nie posiada, to zapraszamy do recepcji , można wypożyczyć. Zgłoszenie uczestnictwa w zajęciach najpóźniej do godz. 18 w dzień poprzedzający zajęcia pod nr. tel502 377 980 Jamal lub 81 8821049.

28 lipca, godz. 17.00
– Wernisaż wystawy Kapselek - Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki

 

Wystawa prezentuje formy przestrzenne Roberta Romanowicza oraz jego obrazy przygotowane do książki dla dzieci „Kapselek”(autor tekstu Kamil Niewiński).


Głównym bohaterem wystawy i książki jest kapselek od butelki. Romanowicz stworzył scenografię, w której prezentuje urokliwy świat Kapselka, jego dom, pokój, biurko, podróżnicze mapy, atlasy – bo Kapselek jest podróżnikiem, oczywiście wszystko w zminiaturyzowanej formie stosownie do wielkości głównego bohatera.

Wystawa połączona będzie z prezentacją książek dla dzieci „Kapselek” i „Ziuzia”.


Robert Romanowicz opowie o tajnikach powstawania ilustracji i kulisach prac nad Kapselkiem. Wstęp na to wydarzenie jest wolny. Wystawa otwarta będzie przez wszystkie dni Festiwalu Sztuki i Filmu Dwa Brzegi w godzinach pracy KOKPiT.

 

Organizatorzy: Fundacja Sztuki MaMePro, Galeria Leonardo, Wydawnictwo Tashka oraz Kokpit.

 

28 – 31 lipca (lub do 4 sierpnia) - Dziecięcy Mini Festiwal „Kapsel” a w tym Warsztaty Twórcze dla Dzieci - Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki

 

Warsztaty dla dzieci odbywać się będą w dwóch turach: porannych i popołudniowych.


Poranne zajęcia (ruchowe) to między innymi: gra w kapsle, skakanka, guma, klasy. Odbędzie się też turniej kapslowy, zbieranie będą dziecięce wspomnienia o innych zabawach podwórkowych. Uczestnicy tworzyć będą maski z tektury, kolorowanki z "Kolorowymi Miastami" (wśród nich kolorowanki Kazimierza Dolnego: autor Robert Romanowicz) oraz rozmawiać o miastach. Te zajęcia odbywać się będą w godzinach 10.00 – 12.00/13.00.

 

Popołudniowe zajęcia (twórcze) to nic innego jak: szycie zabawek - lalek Ziuź (projekt na kartce), czytanie fragmentów książki „Ziuzia” i „Kapselek”, tworzenie budowliz pudełek tekturowych po jajkach - IASTA OWADÓW oraz pajęczyny czy owadów z kartonu. Warsztaty odbywać się będą w godzinach: 14.00 – 16.00 lub 17.00 – 19.00.

Prowadzący warsztaty animatorzy będą przebrani za dzieciaków z podwórka sprzed lat: ogrodniczki, podkolanówki, kolorowe tenisówki, kaszkiet, warkoczyki i kokardy. Niekiedy będą przebrani za owady, i w tych strojach będą poruszać się po Kazimierzu Dolnym również w czasie poza warsztatowym.

 

UWAGA! Wejście na warsztaty są biletowane. Koszt 20 zł za jedno dziecko.

 

A oprócz tego:

Wszystkie środy lipca i sierpnia w godzinach 15.00 - 17.00 - "Letni kurs fotografii z Maksem Skrzeczkowskim" – Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki

 

Kto może wziąć udział? Wszyscy! Dzieci, młodzież, dorośli, miejscowi i przyjezdni. Jak zapewniają organizatorzy, wystarczy mieć aparat fotograficzny (choćby w telefonie). Można wziąć udział w całym kursie, ale można również przyjść na zajęcia z interesującego nas tematu. Udział w kursie jest bezpłatny.

 

A co w programie? Wykłady: "Jak powstaje zdjęcie-budowa aparatu fotograficznego", "Percepcja widzenia-co i dlaczego widzimy", "Podstawowe zagadnienia kompozycji, jak obsłużyć własny aparat”, „Jak zorganizować swoją pierwszą wystawę". Pokazy multimedialne: "Fotografia-gwarancją ciekawego życia", "Fotoreportaż czyli jak blisko należy podejść, aby zrobić dobre zdjęcie?", "Ciekawi Świata-fotografia podróżnicza”. Plenery: "Kazimierz w którym czas się zatrzymał", "W poszukiwaniu samego siebie", "Efekty malarskie w fotografii”, „Od ogółu do szczegółu".

 

Po zakończeniu kursu uczestnicy otrzymają certyfikaty.

 

Przez cały lipiec odbywać się będzie  „Lato w muzeum”, czyli zajęcia z edukacji przyrodniczej - Muzeum Przyrodnicze/oddział Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym.

 

Oddział Muzeum Przyrodnicze przygotował specjalną ofertę dla osób, które lubią aktywnie spędzać wolny czas. „Lato w muzeum” to zajęcia o różnorodnej tematyce przyrodniczej: warsztaty pt. „Ptaki cudaki” poświęcone awifaunie Małopolskiego Przełomu Wisły, ukazujące różnorodność gatunkową i bogatość kolorów tych zwierząt, ornitologiczny spływ kajakowy, podczas którego uczestnicy mogą poznać świat ptaków związanych z Wisłą oraz warsztaty z decoupage przeznaczone dla osób chcących zgłębić oryginalne techniki zdobienia przedmiotów. Wstęp na wszystkie zajęcia jest wolny.
                            
„Lato w ogrodzie Kuncewiczów” to cykl spotkań z literaturą, w którym będziemy mogli uczestniczyć przez lipiec i sierpień 2013 - Dom Kuncewiczów/ oddział Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym.

 

Zapraszamy więc do Willi pod Wiewiórką, gdzie na gości czekają książki do przeczytania, taras Willi i jej piękne ogrody, czyli idealne miejsce, aby w ciszy i spokoju oddać się lekturze.


SIERPIEŃ

12 – 18 sierpnia - Warsztaty teatralne z aktorem Dariuszem Jakubowskim - Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki

 

W warsztatach wziąć udział może młodzież od 15 lat. Prowadzone są zapisy, gdyż liczba miejsc jest ograniczona. W programie: doskonalenie warsztatu teatralnego oraz praca nad świadomością własnego ciała, słowa, gestu. Organizatorzy proszą uczestników o przygotowanie pamięciowe dowolnego tekstu.

 

15 sierpnia - Święto Marii i Jerzego Kuncewiczów - Dom Kuncewiczów/ oddział Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym.

 

29 sierpnia godz. 15.00 - Festyn dla dzieci na zakończenie wakacji „Dotknięcie kosmosu” – Biblioteka Publiczna w Kazimierzu Dolnym

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • annaa
    Dobrze, że w Kazimierzu i w wakacje dzieciaki będą miały co robić. No i nie zapomniano o dorosłych. Ja się może wybiorę do Kuncewiczówki na spotkanie literackie. I oczywiście na Dwa Brzegi! :)

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę