Trzeci Księżyc: Hots

zobacz więcej (7)

Ostatni koncert jazzowego Quintedu HoTS w Kazimierzu miał miejsce 14 sierpnia w Przystanku Korzeniowa. Dokładnie w pierwszą rocznicę tego szczególnego wydarzenia  zobaczymy HoTs-ów w korzeniowej ambasadzie na Małym Rynku, Trzecim Księżycu.

Zespół zagra materiał z najnowszej płyty i wróci do wspaniałych kompozycji z płyty "Harmony of The Spheres".


HoTS to jazzowy kwintet grający wspólnie od 2011r. Ich nowoczesne brzmienie nawiązuje do tradycji europejskiego jazzu, jednakże przede wszystkim jest wyrazem zespołowej wyobraźni i wrażliwości muzycznej. Ich muzyka to wyłącznie autorskie kompozycje lidera zespołu Mikołaja Poncyljusza.


W lutym 2015 r. ukazał się debiutancki album zespołu – „Harmony Of The Spheres” wydany przez V Records. Płyta zdobyła fantastyczne recenzje i zaowocowała koncertami w Polsce i za granicą. Zespół od początku istnienia zagrał już ich ponad 50. HoTS tworzą muzycy współpracujący dotychczas z takimi artystami, jak Jerzy Kornowicz, Ewa Farna, Mróz, Pablopavo, Lilu, Enej, Boska Dekadencja, Novika, 21Allstars, Kameral Project, Numer Raz, Tede, Marina Luczenko, East West Rockers, Jamal, Lilu, Krzysztof Majchrzak i wieloma innymi.
Brali udział w festiwalu Fama, gdzie pod dyrekcją Włodka Pawlika stworzyli projekt pod nazwą „Laboratorium muzyki – We are from here”, z którym grali na festiwalu „Wszystkie Strony Świata” w Puławach. W czerwcu 2015 zespół wygrał konkurs na „Młodą Scenę Jazzową”, którego nagrodą był występ w listopadzie 2015 na festiwalu Jazz Jantar. W styczniu 2016 rozpoczęli pierwszą zagraniczną trasę koncertową obejmującą 12 koncertów w Czechach. Zwieńczeniem trasy był występ na „18-th International Music Festival Jazziniec”, który mieli zaszczyt otworzyć.


Zespół tworzą:

Mikołaj Poncyljusz
- gitarzysta, lider. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im F. Chopina w Warszawie na Wydziale Jazzu  oraz absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale jazzu i muzyki estradowej. Obecnie związany z zespołami HoTS, Warszawską Orkiestrą Improwizatorów, Karoliną Piechotą oraz Orkiestrą Rozrywkową Politechniki Warszawskiej – The Engineers Band. Prowadzi „Otwartą Scenę Jazzową – Jam Session” w warszawski klubie 12/14. Współpracuje z Operą na Zamku w Szczecinie przy spektaklu Jerzego Kornowicza „Historia Najmniej Prawdopodobna” oraz z Big Bandem Akwarium.

Radek Nowak - urodzony w 1991 roku, od 6. roku życia w szkołach muzycznych. Po 6 latach gry na wiolonczeli zdecydował się zmienić instrument na trąbkę i trafił do klasy Marcina Gawdzisa, jednego z czołowych trębaczy jazzowych w Polsce. Po ukończeniu ZPSM w Elblągu kontynuował naukę w Policealnym Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie pod okiem Roberta Majewskiego. Do dziś ma na swoim koncie współpracę z m.in. United States of Beta, Ewą Farną, Mrozem, Pablopavo, Lilu, Enejem oraz grę na największych polskich imprezach muzycznych takich jak Męskie Granie, Lato Zet i Dwójki, KFPP Opole, FAMA, Eska Music Awards, Sopot TOPTrendy. Nagrodzony wyróżnieniem indywidualnym przez Włodka Pawlika podczas IX Europejskich Integracji Muzycznych.

Adam Prokopowicz - kontrabasista, basista. Uczeń kontrabasisty – Wojtka Pulcyna.  Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im F. Chopina w Warszawie na Wydziale Jazzu w klasie prof. Adama Cegielskiego.  Na stałe grający w warszawskim jazzowym kwintecie HoTS oraz projekcie Boska Dekadencja. Współpracujący z Kapelą warszawska oraz twórcami zespołu Bitamina.

Jakub Kinsner -
perkusista i perkusjonalista, absolwent Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzu I i II st. im. K. Komedy w Warszawie w klasie perkusji u prof. Bogdana Kulika. Od wielu lat aktywnie koncertujący z różnymi artystami z Polski i z zagranicy. Studyjnie i koncertowo współpracował m.in. z Noviką, 21Allstars, Kameral Project, Numerem Raz, Tedem, Mariną Luczenką, Mariką, East West Rockers, Jamalem, Lilu, Zywiolakiem, Krzysztofem Majchrzakiem i wieloma innymi. Wraz z Olkiem „Mothashipp” Molakiem przez kilka lat współtworzył duet producencki JUNIORbWOY, który przyczynił się do sukcesów takich artystów jak m.in. Vavamuffin, Marika, Eastwest Rockers. Obecnie na stałe związany z zespołami: Vavamuffin, Pablopavo & Ludziki, HoTS, Marcinem Januszkiewiczem i Natalią Sikorą oraz Teatrem Narodowym w Warszawie.

Bartosz Tkacz - muzyk, saksofonista. Grał w takich zespołach jak, FreeMusicCollectiv, Skautach, Gamid Group, Gaamerze, Maciej Wojcieszuk Quintet, Koło Zbożowe, Pablopavo i Ludziki. Brał udział w wielu „Impro Mitingach” oraz warsztatach muzycznych. Gra z Warszawską Orkiestrą Improwizatorów, HoTS oraz funkowym P. Unity. W 2012 roku wystąpił na Dusseldorf Jazz Rally z grupą Zbigniew Namysłowski Super Band. Obecnie gra w spektaklu „Fortepian pijany” w reżyserii Marcina Przybylskiego w Teatrze Narodowym.

Kiedy: Sobota 13 sierpnia
Gdzie: Trzeci Księżyc Mały Rynek 1 (budynek Jatek)
Wstęp: 20 pln
Liczba miejsc ograniczona
Rezerwacje: Trzeci Księżyc, email: korzeniowa@kazimierzdolny.pl,
kom 600 492 848

 

Tekst: Trzeci Księżyc

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę