Scarlett na kazimierskim Zamku

Skomentuj (11)

zobacz więcej (26)

To był prawdziwy poemat muzyki i światła. Kazimierski Zamek nie widział jeszcze takiego koncertu! W murach starościańskiej warowni wystąpił LemOn.

Pogoda nie nastrajała optymistycznie. Siąpiło i panował przenikliwy późnojesienny chłód, na Zamku – zdawało się – szczególnie dotkliwy. Nawet ogromna profesjonalna scena, której pojawienie się zapowiadały stojące u podnóża ciężarówki, nie rozwiewała obaw: uda się czy się nie uda? A niektórzy – nie tylko sam zespół – na ten koncert jechali naprawdę z daleka, bo „Kazimierz taaaki piękny! A muzyka zespołu LemOn w tych starych murach to będzie coś, czego jeszcze nawet tacy starzy fani nie słyszeli”, jak napisał na FB zespołu jeden z internautów.


I tak właśnie było. Bo kiedy na scenie pojawił się LemOn, kwestie aury przestały być ważne - nad Kazimierzem otworzyło się okno pogodowe i nie padało. Zresztą liczyło się tylko to, co na scenie.  A tam królowała muzyka. Zdumiewające, ile liryzmu i ciepła może wybrzmieć w rockowej muzyce  przy nagłośnieniu, które porusza nie tylko strunami duszy, ale wszystkimi organami wewnętrznymi!  A to wszystko w fantastycznej feerii świateł w reżyserii Tomasza Sierotki!


Przed sceną – w nieustannym dialogu z wokalistą i zespołem – także podczas niesamowitej solówki perkusisty Tomasza „Harry’ego” Waldowskiego – bawiła się publiczność. To dla niej – na specjalne życzenie jednej z fanek – „Fantasmagoria” w tym klimacie... byłaby magia – Igor Herbut zaśpiewał tę właśnie piosenkę. Została ona wykonana w języku łemkowskim i na tle flagi Łemków, która towarzyszy zespołowi podczas koncertów – Igor Hebrut w ten sposób podkreśla swoje łemkowskie korzenie. Sama nazwa zespołu „LemOn” oznacza niejako włączenie Łemkowszczyzny do gry, przywrócenie jej należytego miejsca w kulturze.


Półtoragodzinny koncert na kazimierskim Zamku zamknęła najbardziej chyba oczekiwana piosenka „Scarlett” śpiewana – jak wiele z poprzednich – wspólnie z publicznością.


- Chłopaki, dzięki za fantastyczny, nieziemski koncert! Igor, szacunek, że Ty z tą ręką dałeś radę [Igor Herbut przeszedł właśnie operację barku, przypis red.], i to jak, po mistrzowsku, jak zawsze – napisała na FB zespołu jedna z fanek. –  Nawet teraz, kiedy już jest po wszystkim, buzują we mnie emocje. Było cudownie!!! Wy, Wasza genialna muzyka i Kazimierz- połączenie iście niebiańskie!


I nie była to odosobniona opinia, o czym świadczyły burzliwe oklaski i owacje. Zamkowe duchy długo chyba nie będą mogły dojść do siebie po tym wydarzeniu… LemOn w prastarych murach – kiedyż znowu?

 

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

 • dty
  najlepsze było pislamskie"yes,yes,yes"
 • rockman
  Co to jest rockowa tonacja? gram 25 lat i jeszcze nie spotkałem...
  • pijany znad Grodarza
   Nie wiesz ?. Dziwne.
   Posłuchaj. " La, la , la, ........... "
  • Zofia
   Pijany znad Grodarza "La, la, la......" to nie jest rockowa tonacja! To... po francusku!
  • pijany znad Grodarza
   Faktycznie.
   W takim razie : " oj dana dana"
  • Folkman, kumpel rockmana
   Faktem, pani dwuimion Sorii sie troche pojecia plączą, nie ma żadnej rokowej tonacji, po prostu recenzentka nie chodziła na lekcje śpiewu (czyli nie zaliczyła podstawowej edukacji o muzyce) Chyba za to na plastyke uczeszczała i tam jej ktoś mowił coś o tonacji kolorów. Takie mam czasy, iże publikuja ci co nie wiedzą, a czytac mają ci co wiedzą, czyli bezsens komunikacyjny...
  • Redakcja
   Dziękuję za uwagi. Anna Ewa Soria
 • Kazimierzak
  Nie to że się czepiam, chociaż ktoś może to wytknąć. Nagłośnienie było nad wyraz uciążliwe. Przesadne decybele.
  • Wala
   A " da,da,da......." po rosyjsku
 • Eti
  Scarlett 0hara ? A minionki też będą ?
  • Redakcja
   Trzeba było sprawdzić wczoraj. Dzisiaj już za późno :-)

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę