Scarlett na kazimierskim Zamku

Skomentuj (11)

zobacz więcej (26)

To był prawdziwy poemat muzyki i światła. Kazimierski Zamek nie widział jeszcze takiego koncertu! W murach starościańskiej warowni wystąpił LemOn.

Pogoda nie nastrajała optymistycznie. Siąpiło i panował przenikliwy późnojesienny chłód, na Zamku – zdawało się – szczególnie dotkliwy. Nawet ogromna profesjonalna scena, której pojawienie się zapowiadały stojące u podnóża ciężarówki, nie rozwiewała obaw: uda się czy się nie uda? A niektórzy – nie tylko sam zespół – na ten koncert jechali naprawdę z daleka, bo „Kazimierz taaaki piękny! A muzyka zespołu LemOn w tych starych murach to będzie coś, czego jeszcze nawet tacy starzy fani nie słyszeli”, jak napisał na FB zespołu jeden z internautów.


I tak właśnie było. Bo kiedy na scenie pojawił się LemOn, kwestie aury przestały być ważne - nad Kazimierzem otworzyło się okno pogodowe i nie padało. Zresztą liczyło się tylko to, co na scenie.  A tam królowała muzyka. Zdumiewające, ile liryzmu i ciepła może wybrzmieć w rockowej muzyce  przy nagłośnieniu, które porusza nie tylko strunami duszy, ale wszystkimi organami wewnętrznymi!  A to wszystko w fantastycznej feerii świateł w reżyserii Tomasza Sierotki!


Przed sceną – w nieustannym dialogu z wokalistą i zespołem – także podczas niesamowitej solówki perkusisty Tomasza „Harry’ego” Waldowskiego – bawiła się publiczność. To dla niej – na specjalne życzenie jednej z fanek – „Fantasmagoria” w tym klimacie... byłaby magia – Igor Herbut zaśpiewał tę właśnie piosenkę. Została ona wykonana w języku łemkowskim i na tle flagi Łemków, która towarzyszy zespołowi podczas koncertów – Igor Hebrut w ten sposób podkreśla swoje łemkowskie korzenie. Sama nazwa zespołu „LemOn” oznacza niejako włączenie Łemkowszczyzny do gry, przywrócenie jej należytego miejsca w kulturze.


Półtoragodzinny koncert na kazimierskim Zamku zamknęła najbardziej chyba oczekiwana piosenka „Scarlett” śpiewana – jak wiele z poprzednich – wspólnie z publicznością.


- Chłopaki, dzięki za fantastyczny, nieziemski koncert! Igor, szacunek, że Ty z tą ręką dałeś radę [Igor Herbut przeszedł właśnie operację barku, przypis red.], i to jak, po mistrzowsku, jak zawsze – napisała na FB zespołu jedna z fanek. –  Nawet teraz, kiedy już jest po wszystkim, buzują we mnie emocje. Było cudownie!!! Wy, Wasza genialna muzyka i Kazimierz- połączenie iście niebiańskie!


I nie była to odosobniona opinia, o czym świadczyły burzliwe oklaski i owacje. Zamkowe duchy długo chyba nie będą mogły dojść do siebie po tym wydarzeniu… LemOn w prastarych murach – kiedyż znowu?

 

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

 • dty
  najlepsze było pislamskie"yes,yes,yes"
 • rockman
  Co to jest rockowa tonacja? gram 25 lat i jeszcze nie spotkałem...
  • pijany znad Grodarza
   Nie wiesz ?. Dziwne.
   Posłuchaj. " La, la , la, ........... "
  • Zofia
   Pijany znad Grodarza "La, la, la......" to nie jest rockowa tonacja! To... po francusku!
  • pijany znad Grodarza
   Faktycznie.
   W takim razie : " oj dana dana"
  • Folkman, kumpel rockmana
   Faktem, pani dwuimion Sorii sie troche pojecia plączą, nie ma żadnej rokowej tonacji, po prostu recenzentka nie chodziła na lekcje śpiewu (czyli nie zaliczyła podstawowej edukacji o muzyce) Chyba za to na plastyke uczeszczała i tam jej ktoś mowił coś o tonacji kolorów. Takie mam czasy, iże publikuja ci co nie wiedzą, a czytac mają ci co wiedzą, czyli bezsens komunikacyjny...
  • Redakcja
   Dziękuję za uwagi. Anna Ewa Soria
 • Kazimierzak
  Nie to że się czepiam, chociaż ktoś może to wytknąć. Nagłośnienie było nad wyraz uciążliwe. Przesadne decybele.
  • Wala
   A " da,da,da......." po rosyjsku
 • Eti
  Scarlett 0hara ? A minionki też będą ?
  • Redakcja
   Trzeba było sprawdzić wczoraj. Dzisiaj już za późno :-)

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę