Penderecki Piano Trio

Skomentuj (8)

Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena w tym roku zawita również do Kazimiera Dolnego. W ostatnią niedzielę marca w Gminnym Zespole Szkół wystąpi Penderecki Piano Trio.

Przed nami wyjątkowe wydarzenie. W tym roku po raz pierwszy w Kazimierzu Dolnym odbędzie się jeden z koncertów w ramach Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena. 31 marca o godzinie 16.00 w sali Gminnego Zespołu Szkół przy ulicy Szkolnej 1 rozpocznie się muzyczna uczta. Przed kazimierską publicznością wystąpi Penderecki Piano Trio.

- Penderecki Piano Trio współtworzy trzech wybitnych polskich muzyków, od lat mocno związanych z osobą Krzysztofa Pendereckiego oraz jego twórczością – czytamy w informacji prasowej. – Konrad Skolarski, Jarosław Nadrzycki i Karol Marianowski to utytułowani artyści, którzy swoją międzynarodową renomę zdobyli, występując we wszystkich krajach Europy, w obu Amerykach i w Azji.
Warto dodać, że zarówno jako soliści, jak i kameraliści oraz członkowie utytułowanego Meccore String Quartet podbili wiele znamienitych sal koncertowych, a w czasie swojej drogi artystycznej mieli zaszczyt współpracować z wybitnymi osobistościami ze świata muzyki kameralnej.  Członkowie zespołu są zwycięzcami wielu prestiżowych międzynarodowych konkursów, a także otrzymali szereg nagród fonograficznych za swoje dotychczasowe nagrania, w tym nagrodę Supersonic Award niemieckiego magazynu Pizzicato, Diapason 5 magazynu Diapason oraz kilkakrotnie nominację do nagrody Fryderyk.
W programie koncertu pojawią się m.in.: Ludwig van Beethoven – Trio fortepianowe c-moll, op. 1 nr 3 | Sergiusz Rachmaninow – Trio fortepianowe g-moll, nr 1 „Elegijne” | Claude Debussy – Trio fortepianowe G-dur.

W skład Penderecki Piano Trio wchodzą: Konrad Skolarski – fortepian, Jarosław Nadrzycki – skrzypce oraz Karol Marianowski – wiolonczela. Dodatkowo: Ignacy Krasicki - wybór z Setnika Bajek, czyta: Sławomir Holland.

- Sławomir Holland urodził się w 1958 w Warszawie, zaś wydział aktorski ukończył w Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Współpracował z teatrami w Kielcach, Bydgoszczy oraz z sześcioma teatrami w Warszawie. Z Teatrem Ateneum współpracuje do dziś.

Jego teatralne osiągnięcia to blisko pięćdziesiąt ról – czytamy w informacji prasowej. – Wziął udział w ponad stu filmach i serialach, współpracując między innymi z Agnieszką Holland, Stevenem Spielbergiem, Andrzejem Wajdą, Peterem Edwardsem, Krzysztofem Zanussim, Johnem Lvoffem i innymi. Nagrywa audiobooki i pracuje w dubbingu.

Dyrektorem Generalnym i Artystycznym wydarzenia jest Elżbieta Penderecka. Koncert odbędzie się pod honorowym patronatem Księżnej Iriny zu Sayn-Wittgenstein-Berleburg.

Zaproszenia na wydarzenie dostępne w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki. Liczba miejsc jest ograniczona. Osoby zainteresowane zaproszeniami prosimy o zgłaszanie się do siedziby KOKPIT przy ul. Lubelskiej 12.

Skomentuj


Dodane komentarze (5)

 • Jeszce bardziej starsza pani
  "Kiedy pościcie nie bądźcie jako obłudnicy..."
  • 😉.....
   Bawcie sie Jak na Titanicu do konca.
 • ggggggg
  Oj jak te kazimierskie kundelki szczekają...
  Jak chcecie pościć nie idąc na koncert to macie do tego prawo. Jak by nie było koncertu to nie było by pokusy a posty mają uczyć walczyć z pokusami. Powinniście być wdzięczni że macie możliwość wykazania wiekim duchem. Ja osobiście nie uważam, że idąc na taki koncert łamie post. I tak bym zasną jak to mi się zdarza w filharmonii... Ale tylko dlatego że tak mnie muzyka uspokaja.
 • Redakcja
  Jeden z komentarzy został usunięty. Prosimy o komentowanie zgodne z regulamimem.
 • Teflus
  Zakazali sprzedaży w niedzielę w marketach bo myśleli że ludzie na tacę dadzą więcej teraz chcą jeszcze załamywać koncertów. Katolicy przyłącze niczym się nie różnią od uczestników parad na zachodzie.
 • Katolik
  Nie dalo sie tego zorganizoeac poza Wielkim Postem. Holland czy to z tych Hollandow co nie obchodza Swiat Wielkiej Nocy?
  • Także wierna
   wiara płytką, komentarz błędny! Właśnie duch świąt przemawia przez muzykę klasyczną!
  • pijany znad Grodarza
   A czegóż to nie przywołała nazwiska fundatora kaplicy katolickiej w Bochotnicy ?. Może nie wiesz, ale jest nim Krzysztof Zanussi wraz z żoną. Wprawdzie naraził On się jej mieszkańcom ale, jak to katolików bywa, wybaczyli Mu.

Mapa

Oświata

szkoła


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę