Penderecki Piano Trio

Skomentuj (8)

Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena w tym roku zawita również do Kazimiera Dolnego. W ostatnią niedzielę marca w Gminnym Zespole Szkół wystąpi Penderecki Piano Trio.

Przed nami wyjątkowe wydarzenie. W tym roku po raz pierwszy w Kazimierzu Dolnym odbędzie się jeden z koncertów w ramach Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena. 31 marca o godzinie 16.00 w sali Gminnego Zespołu Szkół przy ulicy Szkolnej 1 rozpocznie się muzyczna uczta. Przed kazimierską publicznością wystąpi Penderecki Piano Trio.

- Penderecki Piano Trio współtworzy trzech wybitnych polskich muzyków, od lat mocno związanych z osobą Krzysztofa Pendereckiego oraz jego twórczością – czytamy w informacji prasowej. – Konrad Skolarski, Jarosław Nadrzycki i Karol Marianowski to utytułowani artyści, którzy swoją międzynarodową renomę zdobyli, występując we wszystkich krajach Europy, w obu Amerykach i w Azji.
Warto dodać, że zarówno jako soliści, jak i kameraliści oraz członkowie utytułowanego Meccore String Quartet podbili wiele znamienitych sal koncertowych, a w czasie swojej drogi artystycznej mieli zaszczyt współpracować z wybitnymi osobistościami ze świata muzyki kameralnej.  Członkowie zespołu są zwycięzcami wielu prestiżowych międzynarodowych konkursów, a także otrzymali szereg nagród fonograficznych za swoje dotychczasowe nagrania, w tym nagrodę Supersonic Award niemieckiego magazynu Pizzicato, Diapason 5 magazynu Diapason oraz kilkakrotnie nominację do nagrody Fryderyk.
W programie koncertu pojawią się m.in.: Ludwig van Beethoven – Trio fortepianowe c-moll, op. 1 nr 3 | Sergiusz Rachmaninow – Trio fortepianowe g-moll, nr 1 „Elegijne” | Claude Debussy – Trio fortepianowe G-dur.

W skład Penderecki Piano Trio wchodzą: Konrad Skolarski – fortepian, Jarosław Nadrzycki – skrzypce oraz Karol Marianowski – wiolonczela. Dodatkowo: Ignacy Krasicki - wybór z Setnika Bajek, czyta: Sławomir Holland.

- Sławomir Holland urodził się w 1958 w Warszawie, zaś wydział aktorski ukończył w Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Współpracował z teatrami w Kielcach, Bydgoszczy oraz z sześcioma teatrami w Warszawie. Z Teatrem Ateneum współpracuje do dziś.

Jego teatralne osiągnięcia to blisko pięćdziesiąt ról – czytamy w informacji prasowej. – Wziął udział w ponad stu filmach i serialach, współpracując między innymi z Agnieszką Holland, Stevenem Spielbergiem, Andrzejem Wajdą, Peterem Edwardsem, Krzysztofem Zanussim, Johnem Lvoffem i innymi. Nagrywa audiobooki i pracuje w dubbingu.

Dyrektorem Generalnym i Artystycznym wydarzenia jest Elżbieta Penderecka. Koncert odbędzie się pod honorowym patronatem Księżnej Iriny zu Sayn-Wittgenstein-Berleburg.

Zaproszenia na wydarzenie dostępne w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki. Liczba miejsc jest ograniczona. Osoby zainteresowane zaproszeniami prosimy o zgłaszanie się do siedziby KOKPIT przy ul. Lubelskiej 12.

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (8)

Mapa

Oświata

szkoła


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2019. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Długi Weekend majowy 2019 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę