Muzycznie w Nowy Rok (video)

Nowy Rok w Kazimierzu po raz kolejny zaczyna się muzycznie. W Farze z koncertem noworocznym wystąpią Marek Stefański na organach i Dumitru Harea na fletni Pana.

Fara 1 stycznia o godzinie 14.00 zaprasza na Koncert noworoczny. Przed publicznością wystąpią Marek Stefański na organach i Dumitru Harea na fletni Pana.

W programie:

Mikołaj z Krakowa (XVI w.) €“    Salve Regina
                2 tańce staropolskie: Hajduczki, Alia poznanie Colenda
N. Rota (1911-1979) €“         Romeo i Julia (fletnia pana, organy)
P. Czajkowski (1840-1893)     Melodia neapolitańska (fletnia Pana, organy)
D. Buxtehude (1637-1707)         Toccata in d, BuxWV 155
J. Maklakiewicz (1899-1954)     Kolędy polskie: Święta Panienka, Kołysanka Panny Maryi, Jasna Panna, Serca ludzkie się radują
J. Haydn (1732-1809)         Rondo G-dur (Stuecke fuer Floetenuhr)
E. Morricone (1928)         Obój Gabriela (fletnia Pana, organy)
G. Zamfir (1941)             Suita rumuńska (fletnia Pana, organy)
G. Dinicu (1889-1949)         Skowronek (fletnia Pana, organy)

Marek Stefański urodził się w Rzeszowie w 1969 r. Studiował w krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie organów prof. Joachima Grubicha, którą ukończył z wyróżnieniem w 1994r. Obecnie jest organistą Bazyliki Mariackiej w Krakowie. Jako doktor habilitowany pracuje również na stanowisku adiunkta w krakowskiej Katedrze Organów Akademii Muzycznej. Koncertował w większości krajów Europy, w Ameryce Północnej i Południowej oraz Izraelu. Regularnie zapraszany jest na koncerty do Rosji, gdzie stał się jednym z najbardziej znanych zagranicznych organistów. Jest kierownikiem artystycznym trzech festiwali muzyki organowej: "Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej w Katedrze Rzeszowskiej i Kościołach Rzeszowa", „Muzyka organowa w Jarosławskim Opactwie” i „Koncerty organowe w bazylice Jezuitów w Krakowie”.

Dumitru Harea urodził się w 1970 r. w Isacovie w Mołdawii w rodzinie z wieloletnimi tradycjami muzycznymi. W 1996 roku ukończył Akademię Muzyczną w Kiszyniowie w klasie fletni Pana wybitnego prof. Iona Negura. Z powodzeniem koncertuje w Polsce i za granicą.

Na koncert noworoczny w Farze 1 stycznia o godzinie 14.00 wstęp wolny.

Skomentuj


Mapa

Zabytki

Kościół Farny


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę