Muzycznie w Nowy Rok (video)

Nowy Rok w Kazimierzu po raz kolejny zaczyna się muzycznie. W Farze z koncertem noworocznym wystąpią Marek Stefański na organach i Dumitru Harea na fletni Pana.

Fara 1 stycznia o godzinie 14.00 zaprasza na Koncert noworoczny. Przed publicznością wystąpią Marek Stefański na organach i Dumitru Harea na fletni Pana.

W programie:

Mikołaj z Krakowa (XVI w.) €“    Salve Regina
                2 tańce staropolskie: Hajduczki, Alia poznanie Colenda
N. Rota (1911-1979) €“         Romeo i Julia (fletnia pana, organy)
P. Czajkowski (1840-1893)     Melodia neapolitańska (fletnia Pana, organy)
D. Buxtehude (1637-1707)         Toccata in d, BuxWV 155
J. Maklakiewicz (1899-1954)     Kolędy polskie: Święta Panienka, Kołysanka Panny Maryi, Jasna Panna, Serca ludzkie się radują
J. Haydn (1732-1809)         Rondo G-dur (Stuecke fuer Floetenuhr)
E. Morricone (1928)         Obój Gabriela (fletnia Pana, organy)
G. Zamfir (1941)             Suita rumuńska (fletnia Pana, organy)
G. Dinicu (1889-1949)         Skowronek (fletnia Pana, organy)

Marek Stefański urodził się w Rzeszowie w 1969 r. Studiował w krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie organów prof. Joachima Grubicha, którą ukończył z wyróżnieniem w 1994r. Obecnie jest organistą Bazyliki Mariackiej w Krakowie. Jako doktor habilitowany pracuje również na stanowisku adiunkta w krakowskiej Katedrze Organów Akademii Muzycznej. Koncertował w większości krajów Europy, w Ameryce Północnej i Południowej oraz Izraelu. Regularnie zapraszany jest na koncerty do Rosji, gdzie stał się jednym z najbardziej znanych zagranicznych organistów. Jest kierownikiem artystycznym trzech festiwali muzyki organowej: "Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej w Katedrze Rzeszowskiej i Kościołach Rzeszowa", „Muzyka organowa w Jarosławskim Opactwie” i „Koncerty organowe w bazylice Jezuitów w Krakowie”.

Dumitru Harea urodził się w 1970 r. w Isacovie w Mołdawii w rodzinie z wieloletnimi tradycjami muzycznymi. W 1996 roku ukończył Akademię Muzyczną w Kiszyniowie w klasie fletni Pana wybitnego prof. Iona Negura. Z powodzeniem koncertuje w Polsce i za granicą.

Na koncert noworoczny w Farze 1 stycznia o godzinie 14.00 wstęp wolny.

Skomentuj


Mapa

Zabytki

Kościół Farny


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2023. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę