Cantores Veiherovienses zaśpiewają w Farze

Skomentuj (2)

Ma za sobą ponad 30 – letnią tradycję śpiewaczą, a na koncie wiele prestiżowych nagród i wyróżnień. W jego repertuarze znajdziemy szeroki wachlarz utworów: od średniowiecza po współczesność, reprezentujących muzykę religijną, świecką, a także artystycznie opracowane pieśni ludowe. Chór Cantores Veiherovienses z Wejcherowa wystąpi w kazimierskiej Farze 2 lipca.

W Farze w najbliższą niedzielę 2 lipca po mszy świętej o godzinie 12.00 (czyli ok. godz. 12.45) koncertować będzie Chór Cantores Veiherovienses z Wejcherowa pod dyrekcją Tomasza Chyły.

Chór wystąpi w Kazimierzu w ramach swojego tournée artystycznego w czasie którego promuje muzykę kaszubską i marynistyczną kompozytorów regionu wejherowskiego. Stąd też w programie pojawią się kompozycje Anny Rocławskiej – Musiałczyk, Marka Rocławskiego, Mikołaja Gomółki, Jana Maklakiewicza i innych.

Koncert współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Wejherowa oraz Powiatu Wejherowskiego. Wstęp wolny.

Chór Cantores Veiherovienses
jest zespołem z ponad 30 letnią tradycją śpiewaczą. W ciągu swojej działalności artystycznej uczestniczył w konkursach i festiwalach chóralnych krajowych i zagranicznych zdobywając wiele prestiżowych nagród i wyróżnień.
Zespół jest członkiem Oddziału Gdańskiego Polskiego Związku Chórów i Orkiestr, współpracuje z wieloma instytucjami kultury województwa pomorskiego, m.in. z Państwową Operą Bałtycką, Polską Filharmonią Kameralną Sopot, oraz Filharmonią Bałtycką. Repertuar zespołu obejmuje różne epoki: od średniowiecza po współczesność; muzykę religijną, świecką, artystyczne opracowania pieśni ludowych.

Tomasz Chyła - dyrygent, kompozytor, skrzypek, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie dyrygentury chóralnej. Doktorant na wydziale Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej, Muzyki Kościelnej, Rytmiki i Jazzu. Współzałożyciel wejherowskiego zespołu wokalnego Art’n’vioces oraz jazzowych zespołów związanych z trójmiejską sceną muzyczną - MNR Kolektyw oraz Tomasz Chyła Quintet.  Z kwintetem tym koncertował w wielu polskich miastach, a także uczestniczył w różnych konkursach. Jest zdobywcą I Miejsca na Międzynarodowym Festiwalu Europejskie Integracje Muzyczne - Żyrardów, finalistą VII Azoty Jazz Contest – Tarnów, finalistą Przeglądu Młodych Zespołów Bluesowych i Jazzowych "Sax Clubu" 2015 w Gdyni oraz zdobywcą Grand Prix 40. Jubileuszowego Międzynarodowego Konkursu Młodych Zespołów Jazzowych Jazz Juniors 2016. Czynnie współpracuje z orkiestrą "Sinfonietta Consonsus", z którą nagrał trzy płyty "Symphonic Theatre of Dreams", "Jordan Rudess - Exploration" oraz "Tribute to Haken"

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • Bachotnikus Disco Polus Cantores
    120 wejść do Cantores a 1200 do Dołu Korzonkowego. Podobnie mało do Koncewiczówki a więcej na Rynku. Widać, że akurat takie jest zapotrzebowanie kulturalne ludu kazimierskiego
    • pijany znad Grodarza
      widziałem radną.

Mapa

Zabytki

Kościół Farny


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę