Aktualności dla "klezmerzy"

Już w czwartek 30 kwietnia o godz.20:00 w Kazimierzu U Fryzjera wielki Klezmerski Bankiet. Gwiazdą wieczoru będzie znany w całej Europie krakowski zespół Kroke. Zaproszenia na bankiet wygrali… ale o tym – poniżej.

Weekend majowy tuż tuż. Jedną z większych atrakcji jest koncert krakowskiej kapeli Kroke jednego z najlepszych zespołów muzyki żydowskiej w Europie. Uświetni on Klezmerski Bankiet w Knajpie U Fryzjera. Szykuje się prawdziwa uczta dla ciała i dla ducha!. Kup bilet już dzisiaj!

Już 30 kwietnia w czwartkowy wieczór rozpocznie się Klezmerski Bankiet. Gwiazdą wieczoru będzie jeden z najlepszych zespołów muzyki żydowskiej w Europie – Kroke. Specjalnie dla naszych Czytelników przygotowaliśmy konkurs. Do wygrania 4 zaproszenia na Bankiet.

Neoklez to nowa klezmerska kapela, która pojawiła się U Fryzjera po raz pierwszy w miniony weekend. Zapraszamy na relację wideo.

Klezmerzy z Rzeszowa

Niemalże tuż po zagranicznych voyage’ach z koncertem w Knajpie u Fryzjera w sobotę 8 listopada wystąpi zawsze mile tu witany Rzeszów Klezmer Band. Początek koncertu o godzinie 20.00.

Sobota 16 sierpnia upłynie pod znakiem Rzeszów Klezmer Band, który da „Koncert Muzyki Klezmerskiej” w synagodze w ramach Festiwalu Kazimierskie Inspiracje o godzinie 20.30. Bilety – do wygrania w naszym konkursie!

Klezmerska sobota

III Festiwal Muzyki i Tradycji Klezmerskiej w Kazimierzu Dolnym zakończony. Mimo tego, że nie wszystkie plany udało się zrealizować, trzeba przyznać, że festiwal ten rośnie w siłę.

Koncert z gwiazdą

Zagrali z pasją. Rosjanie i Szwedzi. Kto lepiej – to kwestia gustu, a tę - nierozstrzygniętą - pozostawili już starożytni. W piątek ostatni koncert przed galą zagrali „Nayekhovichi” i Den Flygande Bokrullen”.
Jam session to rodzaj zbiorowego muzykowania, szczególnie popularny w jazzie czy bluesie, jednak jak się okazuje, również w muzyce klezmerskiej. Wczoraj odbyło się ostatnie w tej edycji festiwalu Klezmerskie Jam Session.
Festiwal Klezmerski minął właśnie półmetek. Przed nami jeszcze wiele atrakcji. Dziś zaczynają koncerty goście zagraniczni: Veszpremer Klezmer Band z Węgier, Nayekhovichi z Rosji oraz Den Flygande Bokrullen ze Szwecji. A w sobotę Klezmerski Rejs i koncert finałowy na Rynku! Kto wygrał bilety?
Kolejnym gościem III Festiwalu Muzyki i Tradycji Klezmerskiej był Kraken Klezmer Band, który wczoraj ze swym koncertem wystąpił w Knajpie U Fryzjera. To kolejny koncert tej grupy w Kazimierzu.
Ogromny czarny melonik, a z niego – jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki pojawia się trójka barwnych klezmerów, która złoto trąbki puzonu i tuby zamienia w muzykę. To nagrodzona praca Anny Kutch, którą znamy z materiałów promujących III Festiwal Muzyki i Tradycji Klezmerskiej.
Ach, te Cyganki, Tylko z Tobą i dla Ciebie, o Key – te i wiele innych piosenek polskiego międzywojnia wyśpiewał łącznie z publicznością Marek Ravski podczas recitalu „Jak drogie są wspomnienia”. A synagoga była wypełniona po brzegi…
Dziś wystawą plakatów „Kazimierski klezmer” rozpoczyna się III Festiwal Muzyki i Tradycji Klezmerskiej. Przed nami cały tydzień z muzyką klezmerską. Dla tych z Państwa, którzy wezmą udział w naszym konkursie, mamy dwa dwuosobowe zaproszenia na biletowane imprezy festiwalowe.

Na klezmerską nutę

Już w najbliższy poniedziałek 14 lipca rozpoczyna się święto muzyki klezmerskiej w Kazimierzu. Festiwal Muzyki i Tradycji Klezmerskiej – po raz trzeci!

Knajpa U Fryzjera ma szczęście do utalentowanych młodych wykonawców. Zespół, który powstał tu jako Badchenes trzy lata temu, dziś jako The Sounds of Times zdobył Grand Prix jednego z najważniejszych polskich festiwali prezentujących muzykę folkową - Nowa Tradycja 2008.
W ubiegłą sobotę Knajpa U Fryzjera zaproponowała swoim gościom koncert debiutującego w Kazimierzu zespołu The Kraken Klezmer Band. Lubelscy muzycy zostali ciepło przyjęci przez kazimierską publiczność, stąd następny koncert – zapewne z dedykacją dla Ewy – odbędzie się 8 marca.

Nowa kapela U Fryzjera

W najbliższą sobotę 2 lutego Knajpa U Fryzjera zaprasza na koncert lubelskiego zespołu Kraken Klezmer Band, nieznanego jeszcze kazimierskiej publiczności. Koncert rozpocznie się jak zwykle U Fryzjera – o 20.00.
Jednym z ostatnich klezmerskich koncertów, jakie odbyły się we wrześniu br. w Knajpie U Fryzjera był występ lubelskiego zespołu Chojzes Klezmorim, którego historia rozpoczyna się właśnie w naszym nadwiślańskim Miasteczku.
Od lipcowego Festiwalu Muzyki i Tradycji Klezmerskiej upłynęło już w Wiśle, która mówiła kiedyś także po żydowsku, wiele wody. Ale taka już natura rzeki. Koncert Chojzes Klezmorim w Kazimierzu nie jest jednak próbą zatrzymania przeszłości – to sięganie po nowe, budowanie nowej tradycji Miasteczka. I zapowiedź kolejnego festiwalu.
Pokaż stopkę