Ośmiornica nad Wisłą, czyli Kraken Klezmer Band

Skomentuj (31)
W ubiegłą sobotę Knajpa U Fryzjera zaproponowała swoim gościom koncert debiutującego w Kazimierzu zespołu The Kraken Klezmer Band. Lubelscy muzycy zostali ciepło przyjęci przez kazimierską publiczność, stąd następny koncert – zapewne z dedykacją dla Ewy – odbędzie się 8 marca.
Kazimierz ma na wawelu zamek i - jak na takie miejsce przystało - potrzebował tylko smoka! Na potwora czekał przez wieki aż do poprzedniej soboty, kiedy to do Knajpy U Fryzjera ściągnął The Kraken Klezmer Band, który w swojej nazwie odwołuje się do gigantycznej ośmiornicy wciągającej pod wodę przepływające w okolicy statki. Wisła i ośmiornica? Takie połączenie może trochę zdumiewać, ale tylko trochę, bo w dzisiejszym zanieczyszczonym świecie są możliwe wszelkie mutacje i w końcu niewykluczone, że jakiś zmutowany głowonóg ulubił sobie do życia słodkowodne wiślane środowisko w okolicy Miasteczka. Lubelski mityczno – klezmerski Kraken nie zarzeka się, że nie będzie polować na przypadkowych słuchaczy i przyciągać ich, zapraszając do wysłuchania swojej muzyki. Sądząc po kazimierskim koncercie U Fryzjera takie muzyczne polowanie udaje mu się z powodzeniem, skoro  repertuar zespołu zaprezentowany z werwą - rytmicznie, wręcz żywiołowo - spodobał się kazimierskiej publiczności.

- Było nie mniej czadowo jak na koncercie Rzeszów Klezmer, a jednak trochę inaczej. Mam nadzieję, że kiedy będziemy następnym razem, trafimy na Kraken. Dziękujemy! – napisał jeden z internautów na naszym portalu.

Klezmerskie nuty w wykonaniu The Kraken Klezmer Band przywodziły na myśl niekiedy kompozycje zespołu Kroke, niekiedy nastrój zadymionych przedwojennych restauracyjek z przedmieścia, by za chwilę uciec od melodyjności znanych czy mniej znanych utworów we własne rewiry muzyczne. Aranżacje Krakenów obfitowały w niespodzianki i nie raz słuchacze oklaskiwali utwór w czasie jego trwania, sądząc, że nagradzają finisz… Przyjemność tym większa i dla publiczności, i dla zespołu, jak można sądzić.

To, co jeszcze zaskakuje u Krakenów, to skład. Utwory są aranżowane w taki sposób, aby podkreślić obecność dwóch akordeonów i perkusji – instrumentów nietypowych dla klezmerskich kapel.

Skład zespołu:
Marcin Jabłoński - akordeon
Stanisław Leszczyński - skrzypce
Damian Sobkowiak - kontrabas
Jarosław Wrona - akordeon
Rafał Zając - perkusja

Kazimierski umuzykalniony Kraken – na razie wciąż wypożyczany z Lublina – pojawi się w Kazimierzu na początku marca. Zapraszamy na ten koncert już dziś.
Fot. Mateusz Stachyra

Skomentuj


Dodane komentarze (31)

 • piotrek
  super a akordeonista swietny.
 • Śląski Pan
  Chłopaki gracie naprawde fajnie, tylko pozbądźcie się tego żałosnego stwora którego nie można nawet nazwać akordeonistą, Jarka Wronę bo strasznie wadzi wam na wizerunku.
 • ja (gość)
  cześc
 • M... (gość)
  chłopaki graliście świetnie:)a muzyka klezmerska nie jest dla szerokich mas tak jak techno czy chociażby disco polo.trzeba się znać na prawdziwej muzyce,którą właśnie graję Krakeni:)czekmy kolejnych koncertów
 • Anonim (gość)
  PoZDRO dla zespołu ;)
 • bg (gość)
  nie bardzo rozumiem, czemu ma służyć ta dyskusja. koncerty nie są obowiązkowe, zatem ci, którzy nie lubią klezmerów mogą posłuchać warkotu motorów na Rynku. To krytykanctwo tu obecne trąca czymś małym.
 • Robert Sulkiewicz (gość)
  Krakeni to super dobra paczka. Grają bardzo ekspresyjnie - ja (i nie tylko ja) ich lubię!
  Pozdrawiam zespół!
 • fafa (gość)
  popieram! Powodzenia chlopaki ;)
 • Di (gość)
  Jak juz ktos wspomnial na tym forum o gustach sie nie dyskutuje, przyblizanie muzyki klezmerskiej jest niewątpliwą zasługą Fryzjera. Truskawki tez nie wszyscy lubią. Wielu udanych koncertów!
 • Wojtek (gość)
  Panowie... To jest Zecz Gustu, nie można się sprzeczać o to komu sie jaki zespół podoba. Jets wyjście, poprostu nie słuchać lub wgłebić się zrozumieć i poczuć ich styl. Trzeba im dać trochę czasu, zdolni chłpcy .;)
 • Anonim (gość)
  A może poprostu zazdrościsz? Reprezentujesz sobą coś więcej?! Skoro oni ci nie pasują to ok. Tylko kto jest w stanie zaspokoić twoje wymagania?.
 • Anonim (gość)
  następny na tym portalu zjadł wszystkie rozumy: tego zmusza do refleKCJI, tego do zastanowienia nad sobą, temu małe rozpoznanie psychoterapeutyczne, tego znów rozpoznał, na ile jest mądry... Głęboko Ci Ktosiu współczuję... Nie chcę iśc w Twoje ślady, ale może egzamin wstępny na psychologię?
 • Anonim (gość)
  Zawiedzionego Gościa. Po pierwsze nie zmuszam, a zachęcam, po drugie nie udawaj mądrzejszego niż jesteś!! ;]
 • Anonim (gość)
  Muzyku przez duże M, a kogo to zmuszasz do jak to nazywasz reflekcji?
 • anonim (gość)
  Byłem 1 maja na ich koncercie. Jestem Muzykiem i uważam, że jak na bodajże 5 miesięcy wspólnego grania są naprawde nieźli.!! A pan z pewnością jest amatorem lub niespełnionym człowiekiem któremu w życiu nie wyszło. Pozdrawiam i zapraszam do reflekcji ;]
 • smakosz (gość)
  może nie są najwyższych lotów zespołem, ale grają pod gęsi pipek, więc nie ma co narzekać. dobrze jest!
 • Zawiedziony (gość)
  Dla mnie ten koncert to również była żenada. Ta grópa nie nadaje się do takich koncertów. Może pop by im lepiej wychodzil.
 • Kraken klezmer band (gość)
  Gramy 8 marca 2008.... wydaje mi się że 15 marca nie zobaczy nas pani w kazimierzu :/

  pozdrawiamy
 • goska (gość)
  bede w kazimierzu 15.03. sa szanse na Krakena?
 • Anonim (gość)
  Serdecznie zapraszam wszystkich, którzy lubią się dobrze bawić na Koncert Krakenów.
  Sam byłem i uważam że są swietni. !!! ;)
  pozdro chłopaki

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę