Aktualności dla "Jan Koszczyc Witkiewicz"

Dziś drugi dzień egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe w Koszczycu. W związku z pandemią egzaminy odbywają się w zaostrzonym reżimie sanitarnym.
Kamienicę Celejowska w Kazimierzu znają zapewne wszyscy bywalcy, niektórzy może nawet dotarli do końca cmentarza parafialnego, gdzie tuż przy wyjściu na jednym z nagrobków przycupnęły cementowe dwa orły. Artystą, który wiąże te dwie jakże różne realizacje jest Jerzy Łopuszański, warszawski rzeźbiarz związany z Miasteczkiem na stałe od 1930 r. Jego sylwetkę prezentuje Monika Januszek - Surdacka na blogu  Domu Kuncewiczów oddziału Muzeum Nadwiślańskiego.

Dom Kuncewiczów oddział Muzeum Nadwiślańskiego proponuje poznanie Kazimierza od strony dokonań dwóch wielkich architektów, którzy wpłynęli na kształt Kazimierza: Jana Koszczyca Witkiewicza i Karola Sicińskiego.

Zakończył się Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych „Odkryj swój talent w Koszczycu!”. Ponad 170 uczniów przez cały tydzień w Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu uczestniczyło w spotkaniach, pokazach, warsztatach promujących szkolnictwo zawodowe.

Kazimierz Dolny, piękne nadwiślańskie miasteczko, nie jest dziełem jedynie natury. W tworzeniu tego niepowtarzalnego klimatu pomogli także architekci: Jan Koszczyc Witkiewicz i Karol Siciński. Opowiada: Tadeusz Michalak.

Aura nie była łaskawa dla młodych biegaczy. XIX edycja Biegów Ulicznych o Puchar Burmistrza Kazimierza Dolnego odbyła się w rzęsistym deszczu. Mimo to na starcie stanęło 300 uczestników z okolicznych szkół wszystkich typów – od szkół podstawowych po ponadgimnazjalne.

"Hotelowy zawrót głowy" i "Magistrala", "Paleciak" i "Apartament śmietankowy", "Gościniec" i "Hotelowy kogel – mogel" – te inne ciasta w czasie Kazimierskiego Jarmarku Świątecznego przyciągały swoim zapachem i smakiem amatorów słodyczy do stoiska Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza.

Pod znakiem Koszczyca

Piękna pogoda. Urocze zakątki Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Konkurencje terenowe, wiedzowe i sportowe. Ponad 250 osób uczestniczyło w X jubileuszowym Gwiaździstym Rajdzie Gimnazjalnym „Wszystkie szlaki prowadzą do Koszczyca”.

Łaźnia sprzedana!

Budynek dawnej łaźni miejskiej wybudowany w 1921 r. według projektu Jana Koszczyca Witkiewicza jako „Zakład Kąpielowo – Dezynsekcyjny wzniesiony przez Naczelny Nadzwyczajny Komisariat ds. walki z epidemiami” zmienił właściciela. Miastu udało się go sprzedać po blisko dwóch latach.

Choć prognozy pogody póki co są optymistyczne, chłodne dni zbliżają się coraz większymi krokami. Jak więc wykorzystać polską złotą jesień? Spacerując i podziwiając, nie tylko przyrodę, ale i również kazimierską architekturę.  ATRAKCJE NA WEEKEND

Wędrówki po szlakach Kazimierskiego Parku Krajobrazowego, warsztaty ekologiczne, konkursy sportowe i wiedzowe, pokazy i prezentacje. Poprzez te i inne imprezy organizowane w ramach VIII Gwiaździstego Rajdu Gimnazjalnego społeczność szkolna Zespołu Szkół z Nadwiślańskiej udowadniała, że wszystkie szlaki prowadzą do Koszczyca.

Sprzedaż nieruchomości należących do miasta zawsze budzi emocje. Tym razem – na sesji Rady Miejskiej 28 kwietnia – było podobnie. Kazimierscy radni mieli więc trudny orzech do zgryzienia.

W Kazimierzu spadł śnieg, Termometry pokazują temperaturę bliską zeru. Z każdym dniem jest chłodniej. I będzie chłodniej – jak zapowiadają meteorolodzy. To dobra wiadomość dla tych, którym Kazimierz kojarzy się z wypadem na narty.

Pokaż stopkę