Weekend nie tylko na nartach

W Kazimierzu spadł śnieg, Termometry pokazują temperaturę bliską zeru. Z każdym dniem jest chłodniej. I będzie chłodniej – jak zapowiadają meteorolodzy. To dobra wiadomość dla tych, którym Kazimierz kojarzy się z wypadem na narty.

Sobota, 22 stycznia


Godz. 10.00 – 16.00 - Wystawa poświęcona Marii Curie Skłodowskiej - Kolegium Sztuk Pięknych UMCS ul. Nadwiślańska 9
Kolegium Sztuk Pięknych UMCS rozpoczyna rok Marii Skłodowskiej-Curie wystawą poświęconą swojej patronce. Ekspozycja, wypożyczona z Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie, będzie do obejrzenia w Kolegium przez dwa kolejne weekendy 22 - 23 stycznia i 29 - 30 stycznia w godzinach 10-16. Zapraszamy.

 

Godz. 21.00 - U Fryzjera Muzyka Klezmerska - kapela Di Kuzine - Knajpa U Fryzjera


Niedziela, 23 stycznia


Godz. 10.30 - Msza św. z okazji 148 rocznicy wybuchu powstania styczniowego - Kościół Farny

Godz. 17.00 - Niedziela Literacka: "Leśnik" Marii Kuncewiczowej - Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów


Przez cały weekend zapraszamy również na stoki narciarskie znajdujące się w najbliższej okolicy Kazimierza Dolnego. NARTSPORT  w Rąblowie po przerwie wywołanej ociepleniem rusza ponownie już 20 stycznia o godz. 16.00. 21 stycznia być może ruszy też wyciąg w Parchatce, pracownicy zapewniają na 99 %, że w weekend stok będzie gotowy do zjazdów.


Przez cały weekend można delektować się spacerami po Kazimierzu i jego okolicach. Twardniejący od mrozu grunt ułatwia wędrówkę, nie przeszkodzi jej też lekki mrozek. W samym Miasteczku możemy iść szlakiem perełek architektonicznych Jana Koszczyca Witkiewicza czy dłuższą trasą – wzdłuż Wisły, podziwiając renesansowe spichlerze. A może czas wybrać się na Albrechtówkę? Widoki stamtąd na Wisłę i Mięćmierz o każdej porze roku i o każdej pogodzie dostarczają niezapomnianych wrażeń.


Po takiej wędrówce rynek przyjmie nas gorącą herbatą z malinami w jakiejś kawiarence.


Ktoś może powiedzieć, że to, co proponuje Kazimierz, to nie są żadne atrakcje. Ale tu właśnie nie chodzi o atrakcje, ale o istotę tego miejsca.


- Ja tak naprawdę przyjeżdżam tutaj odpocząć i dotrzeć do siebie – mówił swego czasu w Kazimierzu aktor Dariusz Jakubowski. – To, co się człowiek narozdaje w świecie, tutaj może zewrzeć, zebrać. Jest jeszcze taka pewna teoria na ten temat, dlaczego Kraków jest taki zachowawczy, tak związany z tradycją? On jest cały na wapieniu, a wapień konstruuje kości i człowiek kostnieje w tradycji i się robi zachowawczy mocno, ale z drugiej strony – jeśli chce się skonstytuować swoją rozlataną istotę, to wapień może w tym momencie pomóc. A Kazimierz jest przecież też na wapieniu. Jak to promieniuje od dołu, to łatwiej jest się zebrać w całość…


Przez cały weekend trwać będzie:

 

 

Zobacz również:

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Weekend listopadowy 11-15 listopada 2023 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę