Weekend nie tylko na nartach

W Kazimierzu spadł śnieg, Termometry pokazują temperaturę bliską zeru. Z każdym dniem jest chłodniej. I będzie chłodniej – jak zapowiadają meteorolodzy. To dobra wiadomość dla tych, którym Kazimierz kojarzy się z wypadem na narty.

Sobota, 22 stycznia


Godz. 10.00 – 16.00 - Wystawa poświęcona Marii Curie Skłodowskiej - Kolegium Sztuk Pięknych UMCS ul. Nadwiślańska 9
Kolegium Sztuk Pięknych UMCS rozpoczyna rok Marii Skłodowskiej-Curie wystawą poświęconą swojej patronce. Ekspozycja, wypożyczona z Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie, będzie do obejrzenia w Kolegium przez dwa kolejne weekendy 22 - 23 stycznia i 29 - 30 stycznia w godzinach 10-16. Zapraszamy.

 

Godz. 21.00 - U Fryzjera Muzyka Klezmerska - kapela Di Kuzine - Knajpa U Fryzjera


Niedziela, 23 stycznia


Godz. 10.30 - Msza św. z okazji 148 rocznicy wybuchu powstania styczniowego - Kościół Farny

Godz. 17.00 - Niedziela Literacka: "Leśnik" Marii Kuncewiczowej - Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów


Przez cały weekend zapraszamy również na stoki narciarskie znajdujące się w najbliższej okolicy Kazimierza Dolnego. NARTSPORT  w Rąblowie po przerwie wywołanej ociepleniem rusza ponownie już 20 stycznia o godz. 16.00. 21 stycznia być może ruszy też wyciąg w Parchatce, pracownicy zapewniają na 99 %, że w weekend stok będzie gotowy do zjazdów.


Przez cały weekend można delektować się spacerami po Kazimierzu i jego okolicach. Twardniejący od mrozu grunt ułatwia wędrówkę, nie przeszkodzi jej też lekki mrozek. W samym Miasteczku możemy iść szlakiem perełek architektonicznych Jana Koszczyca Witkiewicza czy dłuższą trasą – wzdłuż Wisły, podziwiając renesansowe spichlerze. A może czas wybrać się na Albrechtówkę? Widoki stamtąd na Wisłę i Mięćmierz o każdej porze roku i o każdej pogodzie dostarczają niezapomnianych wrażeń.


Po takiej wędrówce rynek przyjmie nas gorącą herbatą z malinami w jakiejś kawiarence.


Ktoś może powiedzieć, że to, co proponuje Kazimierz, to nie są żadne atrakcje. Ale tu właśnie nie chodzi o atrakcje, ale o istotę tego miejsca.


- Ja tak naprawdę przyjeżdżam tutaj odpocząć i dotrzeć do siebie – mówił swego czasu w Kazimierzu aktor Dariusz Jakubowski. – To, co się człowiek narozdaje w świecie, tutaj może zewrzeć, zebrać. Jest jeszcze taka pewna teoria na ten temat, dlaczego Kraków jest taki zachowawczy, tak związany z tradycją? On jest cały na wapieniu, a wapień konstruuje kości i człowiek kostnieje w tradycji i się robi zachowawczy mocno, ale z drugiej strony – jeśli chce się skonstytuować swoją rozlataną istotę, to wapień może w tym momencie pomóc. A Kazimierz jest przecież też na wapieniu. Jak to promieniuje od dołu, to łatwiej jest się zebrać w całość…


Przez cały weekend trwać będzie:

 

 

Zobacz również:

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę