Trwają egzaminy zawodowe w Koszczycu

Dziś drugi dzień egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe w Koszczycu. W związku z pandemią egzaminy odbywają się w zaostrzonym reżimie sanitarnym.
Dziś drugi dzień egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe w Koszczycu. W związku z pandemią egzaminy odbywają się w zaostrzonym reżimie sanitarnym.
Do sesji zimowej egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe w Koszczycu przystąpili uczniowie klas czwartych oraz trzecich, którzy z powodu pandemii nie mogli wziąć w nich udziału wiosną ubiegłego roku.
Jak podaje dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym Teodor Józefacki, w sesji zimowej do egzaminów przystąpiło 25 uczniów w zawodzie hotelarz, 14 – w zawodzie logistyk i 5 w zawodzie obsługa turystyczna. Na czas egzaminów uczniowie ci zamieszkali w internacie.
Egzaminy odbywały się w trybie sanitarnym. Uczniowie wchodzili na sale w maseczkach. Losowanie miejsc i wydawanie arkuszy egzaminacyjnych odbywało się w rękawiczkach. Dostępne były płyny do dezynfekcji rąk.
Młodzież wychodziła po egzaminach zadowolona.
- Były łatwe – twierdzili uczniowie po części praktycznej.
Egzaminy w tej sesji przeprowadzane są w Polsce łącznie dla ponad 400 kwalifikacji w ponad 200 zawodach. Aby zdać egzamin potwierdzający kwalifikacje w danym zawodzie, trzeba uzyskać 50 proc. z części pisemnej i 75 proc. z części praktycznej.

Skomentuj


Mapa

Oświata

Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Pokaż stopkę