Na ludową nutę po raz pięćdziesiąty pierwszy (wideo)

Skomentuj (3)

zobacz więcej (18)

Rozpoczął się 51. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu. Będzie jak co roku barwnie, będzie dźwięcznie.

Barwnym rozśpiewanym i rozegranym korowodem spod Kazimierskiego Ośrodka Kultury Promocji i Turystyki na Rynek rozpoczął się LI Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych.

Już pierwsze prezentacje konkursowe pokazały, że głód tej muzyki jest ogromny – niewiele trzeba czasu było, by niewielką przestrzeń przed sceną zapełniły wirujące pary! Jak muzyka – to do tańca!

Było skocznie, było wesoło, ale nie tylko. Pieśni solistów, szczególnie te odwołujące się do tematyki żołnierskiej, wojennej, ale i weselnej, nasycone były nie tylko smutkiem, ale i żalem do ludzkiej doli.

Publiczności – jak to zwykle pierwszego dnia festiwalu – nie było zbyt wiele przed sceną, część kryła się pod gościnnymi parasolami pobliskich ogródków rynkowych kawiarni – bo pogoda była zmienna – nad Miasteczko co raz to nadciągały ciemne chmury mocząc Rynek krótkim letnim deszczem.

Program 51. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych Kazimierz Dolny 2017

24 czerwca, sobota

9.00 – Targi Sztuki Ludowej
10.00 – Koncert konkursowy
14.00 – Promocja albumu jubileuszowego pięćdziesięciolecia Festiwalu „Muzyka  najbliższa ziemi…” – Muzeum Nadwiślańskie, Rynek 19
        - Koncert towarzyszący (Zespoły z Czech i Litwy, Regionalny Zespół Pieśni  i Tańca Markowianie, Kapela Goleniowska, Orkiestra Kurpiowska)
16.00 – Koncert konkursowy
20.00 – Zabawa ludowa z udziałem kapel festiwalowych oraz Orkiestry Św. Mikołaja

25 czerwca, niedziela

9.00 – Konkurs Duży – Mały
12.00 – Msza Św. w intencji uczestników Festiwalu
13.30 – Ogłoszenie wyników, koncert leureatów
15.00 – Koncert  "Lubelszczyzna żegna gości festiwalowych"
16.00 – Koncert zespołu „Wałasi”
Wystawa fotografii Janusza Filipczaka
Wystawa ilustracji autorstwa Doroty Opolskiej – Maksym
(Biuro Festiwalu - Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki)

 

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę