Na ludową nutę po raz pięćdziesiąty pierwszy (wideo)

Skomentuj (3)

zobacz więcej (18)

Rozpoczął się 51. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu. Będzie jak co roku barwnie, będzie dźwięcznie.

Barwnym rozśpiewanym i rozegranym korowodem spod Kazimierskiego Ośrodka Kultury Promocji i Turystyki na Rynek rozpoczął się LI Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych.

Już pierwsze prezentacje konkursowe pokazały, że głód tej muzyki jest ogromny – niewiele trzeba czasu było, by niewielką przestrzeń przed sceną zapełniły wirujące pary! Jak muzyka – to do tańca!

Było skocznie, było wesoło, ale nie tylko. Pieśni solistów, szczególnie te odwołujące się do tematyki żołnierskiej, wojennej, ale i weselnej, nasycone były nie tylko smutkiem, ale i żalem do ludzkiej doli.

Publiczności – jak to zwykle pierwszego dnia festiwalu – nie było zbyt wiele przed sceną, część kryła się pod gościnnymi parasolami pobliskich ogródków rynkowych kawiarni – bo pogoda była zmienna – nad Miasteczko co raz to nadciągały ciemne chmury mocząc Rynek krótkim letnim deszczem.

Program 51. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych Kazimierz Dolny 2017

24 czerwca, sobota

9.00 – Targi Sztuki Ludowej
10.00 – Koncert konkursowy
14.00 – Promocja albumu jubileuszowego pięćdziesięciolecia Festiwalu „Muzyka  najbliższa ziemi…” – Muzeum Nadwiślańskie, Rynek 19
        - Koncert towarzyszący (Zespoły z Czech i Litwy, Regionalny Zespół Pieśni  i Tańca Markowianie, Kapela Goleniowska, Orkiestra Kurpiowska)
16.00 – Koncert konkursowy
20.00 – Zabawa ludowa z udziałem kapel festiwalowych oraz Orkiestry Św. Mikołaja

25 czerwca, niedziela

9.00 – Konkurs Duży – Mały
12.00 – Msza Św. w intencji uczestników Festiwalu
13.30 – Ogłoszenie wyników, koncert leureatów
15.00 – Koncert  "Lubelszczyzna żegna gości festiwalowych"
16.00 – Koncert zespołu „Wałasi”
Wystawa fotografii Janusza Filipczaka
Wystawa ilustracji autorstwa Doroty Opolskiej – Maksym
(Biuro Festiwalu - Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki)

 

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2022.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2021.
Pokaż stopkę