Festiwal Kapel i Śpiewaków pod koniec wakacji

Festiwal Kapel i Śpiewaków zakończy tegoroczne wakacje.  Organizatorzy podali daty: 28 i 29 sierpnia.
Tegoroczny Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków z powodu pandemii covid-19 odbędzie się z dwumiesięcznym opóźnieniem, ale się jednak odbędzie. Na ludowo pożegnamy wakacje. Festiwal rozpocznie się w piątek 28 sierpnia i zakończy dzień później w sobotę 29. Wydarzeniom muzycznym towarzyszyć będą Targi Sztuki Ludowej.
Wydarzenia festiwalowe skupiać się będą wokół Małego Rynku, gdzie ustawione zostaną stragany z rzemiosłem artystycznym. Z powodu epidemii Targi Sztuki Ludowej odbędą się w niepełnej obsadzie.
Przesłuchania konkursowe będą miały miejsce w specjalnym namiocie na pobliskim skwerku. Przysłuchiwać im się będzie mogło jednocześnie nie więcej niż 150 osób z publiczności. Wejście będzie bezpłatne dla wszystkich, dla których starczy miejsca. Pozostali będą mogli śledzić przesłuchania na telebimach ustawionych obok namiotu oraz na dużym rynku. Występy będą również transmitowane w Internecie.
- Wszystko, co w ramach tegorocznej edycji festiwalu robimy, będzie zgodne z literą prawa, z przepisami Głównego Inspektora Sanitarnego – mówi Andrzej Sar dyrektor artystyczny Festiwalu. – Dołożymy wszelkich starań, by te wymogi spełnić.
Dlatego też na festiwal przyjedzie blisko połowę artystów mniej – organizatorzy spodziewają się w tym roku około 450 artystów  (500 wraz w twórcami ludowymi). Zrezygnowano z tych wydarzeń festiwalowych, które generowały niekontrolowane skupiska ludzi w jednym miejscu. Nie będzie więc korowodu, zabawy ludowej czy pograjek w klubie Tyndyryndy.
Będą jednak ludowe śpiewy i muzykowanie, nie tylko w namiocie nad Grodarzem, ale – miejmy nadzieję – w wielu kazimierskich zaułkach, jak zwykle…
-Prace przedfestiwalowe idą pełną parą, czasu coraz mniej, więc trzymajcie kciuki, żeby udało się wszystko zorganizować! - piszą organizatorzy na swoim profilu na Facebooku.

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę