Baszty wyjechały z Kazimierza. Dokąd?

zobacz więcej (32)

Przez dwa festiwalowe dni na deskach kazimierskiej sceny wystąpiło 15 kapel, 24 zespoły śpiewacze, 18 instrumentalistów, 20 solistów śpiewaków 23 grupy w konkursie „Mistrz i Uczeń”. W sumie około 500 artystów ludowych z 14 województw. Nagrody główne – baszty – wyjechały z Kazimierza do województw: małopolskiego, łódzkiego, dwie pozostały na Lubelszczyźnie.
Nagrody główne kazimierskiego festiwalu – Baszty – otrzymali:
  • Kapela„Huzary” z Gronia, woj. małopolskie
  • Męski Zespół Śpiewaczy „Majdaniacy” z Majdanu Obleszcze, woj. lubelskie
  • Zdzisław Marczuk, skrzypek z Zakalinek,woj. lubelskie
  • Stanisław Madanowski solista śpiewak z Boczek Chełmońskich, woj. łódzkie
Nagroda I
Kategoria kapel

  • Kapela Ludowa „Trzcinicoki” z Trzcinicy, woj. podkarpackie
  • Kapela „Kurasie” z Lubziny, woj. podkarpackie
  • Kapela „Spod Tonecnika” z Sopotni Małej, woj. śląskie
  • Kapela Henryka Gwiazdy z Radomia, woj. mazowieckie
  • Kapela Stanisława Wlazło z Wieniawy, woj. mazowieckie
  • Kategoria zespołów śpiewaczych
  • Rodzinny Zespół Śpiewaczy z Rakowicz, woj. podlaskie
  • Zespół Śpiewaczy ze Zbójnej, woj. podlaskie
  • Zespół „Dorbozianki” z Dorboz, woj. lubelskie
Kategoria solistów instrumentalistów
  • Szymon Tadla, cymbalista ze Szklar, woj. podkarpackie
  • Kazimierz Marcinek, skrzypek z Nockowej, woj. podkarpackie
  • Łukasz Murzański, skrzypek z Bańskiej Niżnej, woj. małopolskie
Kategoria solistów śpiewaków
  • Alina Myszak z Kocudzy, woj. lubelskie
  • Anna Andruszkiewicz z Wiżajn, woj. podlaskie
  • Ryszard Borzymowski z Czerwonki, woj. warmińsko-mazurskie
Konkurs „Mistrz – uczeń” kategoria instrumentalistów
  • Paweł Czaja z Arturem Olesińskim z Jabłonki, woj. małopolskie
  • Piotr Majerczyk z Adamem Czyszczoniem z Rdzawki, woj. małopolskie
  • Andrzej Sowa z Młodzieżową Kapelą Ludową „Pogórzanie” z Dynowa, woj. podkarpackie
  • Michał Umławski z Kapelą Dudziarską „Swojacy” z Moszczanki, woj. wielkopolskie
  • Jan Prządka z uczniami ze Zbąszynia, woj. wielkopolskie
Konkurs „Mistrz – uczeń” kategoria śpiewaków
  • Krystyna Hoduń z zespołem „Młode Rozkopaczewianki” z Rozkopaczewa, woj. lubelskie
  • Karolina Demianiuk z zespołem „Dołhobrodzkie Zadułyńce” z Dołhobród, woj. lubelskie
  • Krystian Barszczewski z Wiktorią Wawrukiewicz z Zajączkowa, woj. podlaskie
  • Maria Motyka z uczennicami z Istebnej, woj. śląskie
Nagroda II
Kategoria kapel
  • Kapela „Cmolaskie Chłopaki” z Kolbuszowej, woj. podkarpackie
  • Kapela Zastawnych z Brzostku, woj. podkarpackie
  • Rodzinna Kapela Bałdygów z Mazuchówki, woj. warmińsko-mazurskie
  • Kapela „Dolina Mszany” z Mszany Górnej, woj.małopolskie
Kategoria zespołów śpiewaczych
  • Zespół „Pelagia” z Leopoldowa, woj. lubelskie
  • Zespół „Syćko Gro” z Maniów, woj. małopolskie
  • Zespół Śpiewaczy „Orzyszanki” z Orzysza, woj. warmińsko-mazurskie
  • Zespół Śpiewaczy „Magurzanki” z Łodygowic, woj. śląskie
  • Kobieca Grupa Śpiewacza „Pogórzanki” z Jastrzębi, woj. małopolskie
  • Zespół Śpiewaczy „Mlądz” z Otwocka, woj. mazowieckie
Kategoria solistów instrumentalistów
  • Jakub Czapla, cymbalista z Dębicy, woj. podkarpackie
  • Michał Umławski, dudziarz z Włoszakowic, woj. wielkopolskie
  • Zdzisław Kwapiński, skrzypek z Radomia, woj. mazowieckie
  • Jan Prządka, kozioł biały, ze Zbąszynia, woj. wielkopolskie
Kategoria solistów śpiewaków
  • Krzysztof Ryndak z Siedliszowic, woj. małopolskie
  • Damian Balcer z Wiżajn, woj. podlaskie
  • Maria Motyka z Istebnej, woj. śląskie
  • Eugenia Kuliś z Kruszy, woj. podlaskie
  • Ewelina Szymanowska z Kowal Oleckich, woj. warmińsko-mazurskie
  • Barbara Kietlińska z Gałek, woj. mazowieckie
Konkurs „Mistrz – uczeń” kategoria instrumentalistów
  • Roman Wojciechowski z Wiktorią Chwalińską z Teodozjów, woj. łódzkie
  • Zbigniew Butryn z Karoliną Maksim z Janowa Lubelskiego, woj. lubelskie
  • Piotr Karpuk z kapelą cymbałową „Lilia” z Ełku, woj. warmińsko-mazurskie
Konkurs „Mistrz – uczeń” kategoria śpiewaków
  • Beata Szyszko-Anzulewicz z uczennicami z Rutki Tartak, woj. podlaskie
  • Sabina Cichoń z zespołem „Mali Lubatowianie” z Lubatowej, woj. podkarpackie
  • Stanisława Kapusta z uczniami z Wierzchowisk, woj. lubelskie
  • Regina Wróbel z Kaliną Różycką z Osmolic Drugich, woj. lubelskie
Nagroda III
Kategoria kapel

  • Wieluńska Kapela Ludowa w Wielunia, woj. łódzkie
  • Kapela Zespołu Regionalnego „Przyszowianie” z Przyszowej, woj. małopolskie
  • Kapela Zespołu Regionalnego „Jurkowianie” z Jurkowa, woj. małopolskie
Kategoria zespołów śpiewaczych
  • Zespół „Kumowianki” z Kumowa Majorackiego, woj. lubelskie
  • Zespół „Ancyjas” z Suwałk, woj. podlaskie
  • Zespół „Na Swojską Nutę” z Zahorowa, woj. lubelskie
  • Duet wokalny z Sępopola, woj. warmińsko-mazurskie
  • Zespół Śpiewaczy „Jankowskie Wolanki” z Woli Jankowskiej, woj. łódzkie
Kategoria solistów instrumentalistów
  • Józef Luty, harmonista z Szypliszk,woj. podlaskie
  • Tadeusz Sałbut, skrzypek z Radomia, woj. mazowieckie
  • Jakub Guzik, skrzypek z Juszczyna, woj. małopolskie
Kategoria solistów śpiewaków
  • Olga Burdyna z Żeliszowa, woj.dolnośląskie
  • Krzysztof Malec z Bukowej, woj. lubelskie
Wyróżnienie
Kategoria kapel
  • Kapela „Spod Kowala” z Kowal, woj. kujawsko-pomorskie
  • Kapela „Bocianisko” z Garwolina, woj. mazowieckie
  • Kategoria zespołów śpiewaczych
  • Zespół Śpiewaczy „Korona Żarnowca” z Żarnowca, woj. śląskie
  • Zespół „Przystalanki” z Przystałowic, woj. mazowieckie
Kategoria solistów instrumentalistów
  • Sylwester Chojnacki, harmonia pedałowa, z Dąbrowy, woj. mazowieckie
  • Aleksandra Kuraś, skrzypaczki z Lubziny, woj. podkarpackie
  • Czesław Czyż, harmonista z Olsztyna, woj. warmińsko-mazurskie
  • Tadeusz Malik, harmonista z Lusławic, woj. małopolskie
  • Edward Gola, skrzypek z Sędziszowa, woj. świętokrzyskie
  • Damian Szczepaniak, harmonista z Nałęczowa, woj. lubelskie
Kategoria solistów śpiewaków
  • Władysław Mlaś z Tyczyna, woj. podkarpackie
  • Wiktor Spisla z Chróścic, woj. opolskie
  • Barbara Chorążak z Ucherzec Mineralnych, woj. podkarpackie
  • Kazimierz Rzemyk z Ujeznej, woj. podkarpackie
  • Danuta Kaczmarek ze Śmiłowic, woj. kujawsko-pomorskie
Konkurs „Mistrz – uczeń” kategoria instrumentalistów
  • Jan Kania z Maciejem Bakułą z Lipnik, woj. mazowieckie
  • Jan Kania z Mateuszem Dziczkiem ze Zbójnej, woj. podlaskie
  • Lidia Biały z Zuzanną Walawender z Rzeszowa, woj. podkarpackie
Konkurs „Mistrz – uczeń” kategoria śpiewaków
  • Danuta Dębska z Justyną Kwiatkowską z Wilkowic, woj. łódzkie
  • Małgorzata Madera z Natalią Dyndał z Cewkowa, woj. podkarpackie
  • Piotr Cedzidło z Michałem Hryciukiem z Krzymowa, woj. wielkopolskie
  • Anna Pertovska z córkami Kalisą i Darią z Białegostoku, woj. podlaskie

Źródło: WOK Lublin, organizator 54. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym
Fot. Grzegorz Szafranek

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę