Aktualności dla "dziady kazimierskie"

Dziady zagrały spontaniczny koncert na rynku. Cztery piosenki na rozbudzenie apetytu...

Dziadstock w koronie

Gdyby nie koronawirus, Kazimierz żyłby dziś emocjami festiwalu Kazimiernikejszyn. Świat jednak nie lubi pustki i w to miejsce dziś zaczyna się DziadStock – nieformalne spotkanie miłośników tej kolorowej imprezy.
Dziady pracują nad nową płytą. Teledysk ją promujący będzie nagrywany w najbliższy poniedziałek. Oczywiście w Kazimierzu.

Hitem kazimierskiego lata jest gra planszowa Tur de Kazimierz Dolny autorstwa Anny Śniechórskiej – Janik z rysunkami polskiego scenarzysty i rysownika komiksowego, autora satyrycznej, undergroundowej serii komiksowej o ekoterroryście Likwidatorze oraz komiksów w tygodniku ,,NIE” , miłośnika okolic Kazimierza Dolnego i fana Dziadów Kazimierskich – Ryszarda Dąbrowskiego. O tym, jaki jest jego Kazimierz i okolice, przeczytacie Państwo w wywiadzie z artystą.

W Kazimierzu powstaje Dziadowska Gra Planszowa Tur de Kazimierz Dolny oparta o piosenki zespołu Dziady Kazimierskie. Premiera w lipcu podczas Kazimiernikejszyn.

3DwKD2 - fotoreportaż

Drugi Dziadowski Dzień Dziecka za nami! Była bitwa na kolory, koncert Dziadów Kazimierskich, pokaz strażacki i wiele innych atrakcji. Po prostu: działo się! Na początek - fotoreportaż.

Pokazy OSP i WOPR, dmuchane zamki, malowanie twarzy, kiermasz jedzenia a także koncert Dziadów Kazimierskich – tak wygląda program drugiej edycji Dziadowskiego Dnia Dziecka w Kazimierzu Dolnym. A wszystko to w bardzo szlachetnym celu.

Kazimierskie kamieniołomy i scena pod gołym niebem a na niej Dziady Kazimierskie, Fisz Emade Tworzywo, Dawid Podsiadło, Grubson... Tak, to Kazimiernikejszyn! I nasz fotoreportaż.

Malowanie twarzy, wojna na kolory, warsztaty, pokazy oraz koncerty... Wszystkie te atrakcje znalazły się w programie Dziadowskiego Dnia Dziecka. Krótko podsumowując: działo się! Dla Franka!

Święto wszystkich dzieci zbliża się wielkimi krokami. Jak spędzić ten wyjątkowy czas? W Kazimierzu Dolnym atrakcji nie zabraknie!

W sobotni wieczór na dziedzińcu kazimierskiego Zamku gościli „Cyrkuśniki”, czyli aktorzy z kabaretu Hrabi. Dodatkową atrakcją był koncert Dziadów Kazimierskich! Działo się!

Ruszyła sprzedaż biletów na występ Kabaretu Hrabi oraz koncert Dziadów Kazimierskich. Już w sierpniu artyści zagoszczą na dziedzińcu Zamku. Dokonujcie rezerwacji!

Koncertem orkiestry warzywnej Paprykalaba oraz Dziadów Kazimierskich zakończyła się czwarta edycja Kazimiernikejszyn. Rynek po prostu oszalał!

Zima w Kazimierzu zachęca do białego szaleństwa nie tylko najmłodszych.

Dziady Kazimierskie nagrały swoją czwartą płytę. Jej premiera odbędzie się 10 grudnia podczas 10. Kazimierskiego Jarmarku Świątecznego w Kazimierzu Dolnym.

Już po raz dziesiąty w nadwiślańskim Miasteczku odbędzie się Kazimierski Jarmark Świąteczny. Kiermasz, koncerty, warsztaty i oczywiście wizyta Świętego Mikołaja – drugi weekend grudnia zapowiada się w Kazimierzu naprawdę ciekawie.

W sobotni poranek w Telewizji Puls zobaczymy Kazimierz Dolny w muzycznej odsłonie. Wspólnie z Rudą – Joanną Lazer z zespołu Red Lips – gospodynią programu „Szalone fabryki polskiej muzyki” – wystąpią Dziady Kazimierskie. Emisja "kazimierskiego" odcinka została odłożona.

Kazimierska Konfraternia Sztuki, która w tym roku obchodzi swoje XV-lecie, już po raz siódmy zorganizowała wystawę Kanał Sztuki. W korycie Grodarza można było podziwiać dzieła kazimierskich artystów, a wystawie, zgodnie z tradycją, towarzyszył koncert Dziadów Kazimierskich.

Dziady Kazimierskie uhonorowały już wiekową kazimierską OSP, w tym roku śpiewają o Dwóch Brzegach. To także tytuł III płyty zespołu, której promocja już w niedzielę 31 lipca w Kazimierzu.

Kazimiernikejszyn 2016 za nami. Festiwal zakończyło pożegnalne śmianie i śpiewanie. Na kazimierskim Rynku wystąpiły Dziady Kazimierskie, prezentując zarówno stare szlagiery, jak i utwory z nowej płyty.

Pokaż stopkę