Aktualności dla "Dziady Kazimierskie"

Dziady Kazimierskie wydały nową płytę. To już piąty krążek w dziesięcioletniej karierze zespołu. Tytułowy utwór „Śliwki i obrazy” pachnący latem, lessem Krzyżówki, piachem wiślanych ławic i oczywiście słodyczą węgierek znamy od wiosny ubiegłego roku. Co jeszcze znajdziemy w nowym albumie?
„W wielkim wąwozie nad wielką rzeczką leży zaklęte w obraz Miasteczko…” – tak zaczyna się nowy utwór Dziadów Kazimierskich. Nuta optymizmu w trudnych czasach…

Hitem kazimierskiego lata jest gra planszowa Tur de Kazimierz Dolny autorstwa Anny Śniechórskiej – Janik z rysunkami polskiego scenarzysty i rysownika komiksowego, autora satyrycznej, undergroundowej serii komiksowej o ekoterroryście Likwidatorze oraz komiksów w tygodniku ,,NIE” , miłośnika okolic Kazimierza Dolnego i fana Dziadów Kazimierskich – Ryszarda Dąbrowskiego. O tym, jaki jest jego Kazimierz i okolice, przeczytacie Państwo w wywiadzie z artystą.

W Kazimierzu trwają zdjęcia do nowego teledysku Dziadów Kazimierskich. Premiera jesienią.

Już ponad wiek chronią nas od pożarów, powodzi, ratują podczas wypadków i niosą pomoc, gdy tylko mogą. Kazimierska Ochotnicza Straż Pożarna obchodzi w tym roku swoje 110. urodziny.

Bee 4 Zimiernikejszyn!

Już w najbliższą sobotę w Kazimierzu zagrają Dziady Kazimierskie! Tym razem z zimowej odsłonie. Zapowiadane premierowe wykonanie najnowszej piosenki!

„Słowotworne wygibasy, prawo – lewo, każda strona, skarby kazimierskiej rasy – palindromy pana Johna!” – śpiewają Dziady Kazimierskie o palindromach Edmunda Johna. Piosenka jest na ósmym miejscu „Listy przebojów z charakterem” Radia RDC i pnie się do góry.

Prosta suknia panny młodej i wianek świtezianki oraz lniana koszula i takież spodnie pana młodego. A na ślubny kobierzec… na bosaka! W sobotę w Sanktuarium Matki Boskiej Kazimierskiej odbył się ślub Magdy Kielar i Włodka Dembowskiego, lidera Dziadów Kazimierskich.

Dziady na Klepisku

Dwa tygodnie przed oficjalną inauguracją „Teatru na Klepisku” Skowieszynek otworzył swe podwoje dla publiczności. Na Klepisku zagrały Dziady Kazimierskie.

Kazimiernikejszyn 2015

Marzy Ci się powrót do krainy Piotrusia Pana? To ta impreza jest dla Ciebie. Druga edycja tego festiwalu Kazimiernkejszyn już 9 – 12 lipca w Kazimierzu!

O zakończonym niedawno festiwalu K.ZIMIErnikejszyn, kryzysie w „Dziadach Kazimierskich”, a także o paproczochu i wielu innych ciekawych kwestiach opowiada Włodek Dembowski.

Teledysk „Kazimierska OSP” Dziadów Kazimierskich może wygrać w ogłoszonym przez pismo Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP „Strażak” konkursie „Strażacy ochotnicy w działaniu!”. Czy tak się stanie – zależy od Waszych głosów!

Wpadająca w ucho piosenka i świetnie nakręcone video potęgują sympatię do jednostki, która w Kazimierzu i tak jest postrzegana bardzo pozytywnie. Za sprawą ostatniego teledysku Dziadów Kazimierskich o naszej OSP znowu stało się głośno.

Czego szuka w kinie Andrzej Chyra? Co charakteryzuje twórczość Leosa Caraxa? Jakie utwory grają Dziady Kazimierskie? Odpowiedzi na te pytania już dziś na Dwóch Brzegach.

To już piaty „Kanał sztuki”, a więc jakiś jubileusz, pierwszy, bardzo skromny.

Tymon Tymański, Latające Pięści, Miąższ czy kazimierski barokorock Dziadów – Korzeniowy Dom Cooltury podczas tegorocznej edycji Dwóch Brzegów zapewni moc muzycznych wrażeń.

Opowieści Jacka Johna

Jednym z punktów w programie festiwalu Kazimiernikejszyn było słuchowisko z opowieści Jacka Johna połączone z muzyką Dziadów Kazimierskich.

Poniedziałkowy, upalny wieczór. Na kazimierskim Rynku cisza i spokój. Tylko w jednym miejscu słychać ożywione głosy. To kawiarnia Rynkowa, w której ogródku zgromadziło się kilkadziesiąt osób, by obejrzeć najnowszy teledysk Dziadów Kazimierskich do piosenki "Kazimierz Wielki".

„Inaczej mistrz Sarabanda. On tak blisko ziemi siedział, że każdą jej moc i wszelką jej dobroć i słodkość znał i grać, i śpiewać o niej tylko umiał. Czy to rankiem, czy wieczorem, na każdy czas śpiewał o tych polach, o tych łąkach, o tych lasach i strumieniach, a zawsze wprost do duszy.” –  O muzyce i nie tylko czytał małym słuchaczom w Korzeniowej lider Dziadów Kazimierskich Włodek "Paprodziad" Dembowski.

W połowie stycznia Dziady Kazimierskie promować będą w warszawskim klubie Kosmos swój „Kazimiernikejszyn” w wersji winylowej. Support – NeoKlez.

Pokaż stopkę