Opowieści Jacka Johna

Skomentuj (1)

Jednym z punktów w programie festiwalu Kazimiernikejszyn było słuchowisko z opowieści Jacka Johna połączone z muzyką Dziadów Kazimierskich.

Kazimiernikejszyn to dynamiczne zabawy, wyjątkowi goście i niecodzienne spotkania. Jednym z punktów w programie festiwalu było słuchowisko Jacka Johna połączone z muzyką Dziadów Kazimierskich. Kim jest Jacek John? To syn i ojciec, dziadek i kolega. To malarz, rzeźbiarz i poeta… - tak opisują go znajomi.

- To jest nasz Guru Kazimierski, ojciec Dziadów Kazimierskich, słynna postać z korzeniami kazimierskimi, silnie związana z tym miejscem – mówi Włodek Dębowski, jeden z organizatorów Festiwalu Kazimiernikejszyn. – Udało nam się zebrać kilka jego opowieści. I choć miało to przybrać postać autobiografii, w związku z tym, że Jacek coraz słabiej zaczął widzieć klawiaturę… zdecydowaliśmy się na nagranie tych historii.

O czym opowiadał Jacek John? O swoich podróżach i pobycie w Londynie, Paryżu, Nowym Jorku i Los Angeles. O ludziach, których napotkał na swojej drodze, oraz o ojcu, Edmundzie Johnie.

W tych wspomnieniach nie mogło zabraknąć choćby zmianki wydanych dwa lata temu przez Towarzystwo Przyjaciół Miasta Kazimierza Dolnego „Palindromach Pana Johna”.

- Jest to pięknie wydana książka z palindromami profesora architektury Politechniki Warszawskiej – profesora Edmunda Johna – czytamy w materiałach prasowych. – Palindromy to niezwykła rzadkość na rynku księgarskim. Ponadto książka zawiera szereg fotografii Kazimierza Dolnego, zdjęć prywatnych i reprodukcji prac autora.

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • krystyna
    Palindromy - to poza architektura chyba najwieksza pasja Profesora Johna!. Wspaniale, ze chociaz MINIMALNA czesc udalo sie uratowac od zapomnienia i pieknie wydac! krystyna cywinska z gdanska

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2021. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2021. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę