Opowieści Jacka Johna

Skomentuj (1)

Jednym z punktów w programie festiwalu Kazimiernikejszyn było słuchowisko z opowieści Jacka Johna połączone z muzyką Dziadów Kazimierskich.

Kazimiernikejszyn to dynamiczne zabawy, wyjątkowi goście i niecodzienne spotkania. Jednym z punktów w programie festiwalu było słuchowisko Jacka Johna połączone z muzyką Dziadów Kazimierskich. Kim jest Jacek John? To syn i ojciec, dziadek i kolega. To malarz, rzeźbiarz i poeta… - tak opisują go znajomi.

- To jest nasz Guru Kazimierski, ojciec Dziadów Kazimierskich, słynna postać z korzeniami kazimierskimi, silnie związana z tym miejscem – mówi Włodek Dębowski, jeden z organizatorów Festiwalu Kazimiernikejszyn. – Udało nam się zebrać kilka jego opowieści. I choć miało to przybrać postać autobiografii, w związku z tym, że Jacek coraz słabiej zaczął widzieć klawiaturę… zdecydowaliśmy się na nagranie tych historii.

O czym opowiadał Jacek John? O swoich podróżach i pobycie w Londynie, Paryżu, Nowym Jorku i Los Angeles. O ludziach, których napotkał na swojej drodze, oraz o ojcu, Edmundzie Johnie.

W tych wspomnieniach nie mogło zabraknąć choćby zmianki wydanych dwa lata temu przez Towarzystwo Przyjaciół Miasta Kazimierza Dolnego „Palindromach Pana Johna”.

- Jest to pięknie wydana książka z palindromami profesora architektury Politechniki Warszawskiej – profesora Edmunda Johna – czytamy w materiałach prasowych. – Palindromy to niezwykła rzadkość na rynku księgarskim. Ponadto książka zawiera szereg fotografii Kazimierza Dolnego, zdjęć prywatnych i reprodukcji prac autora.

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • krystyna
    Palindromy - to poza architektura chyba najwieksza pasja Profesora Johna!. Wspaniale, ze chociaz MINIMALNA czesc udalo sie uratowac od zapomnienia i pieknie wydac! krystyna cywinska z gdanska

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2022! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2022. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę