Aktualności dla "Dziady Kazimierskie"

Drugie piętro (video)

Zbliżyła ich Korzeniowa. I Kazimierz. W niedzielę 22 grudnia Dziady Kazimierskie i grupa NeoKlez zagrała wspólny koncert w Siwym Dymie.

Kariera Dziadów Kazimierskich nabiera coraz większego tempa. Niedawno ukazała się ich debiutancka płyta „Kazimiernikejszyn” w wersji CD i winylowej. Dla tych, którzy jej jeszcze nie słuchali, i dla tych, którzy nie przestają jej słuchać wciąż – recenzja Radia Watra.

Co roku Starosta Powiatu Puławskiego nagradza osoby mające szczególny wkład w działalność kulturalną regionu. Tegoroczne nagrody powędrowały m.in. do Roberta Sulkiewicza oraz zespołu Dziady Kazimierskie.

Uwaga! Dzisiaj, teraz, siedząc wygodnie w fotelu, leżąc na kanapce, gotując, biesiadując czy też spacerując leniwie, głosuj na „Tur de Kazimierz”. Kochasz Kazimierz? Głosuj! Z dziesiątego jesteśmy już na trzecim i biegniemy po złoto – tak w sieci fani zespołu zachęcają do głosowania na piosenkę Dziadów Kazimierskich.

Blisko 80 prac autorstwa 40 artystów z Kazimierskiej Konfraterni Sztuki będzie można oglądać na wystawie w Miejskim Ośrodku Kultury w Zambrowie.

Kariera Dziadów Kazimierskich nabiera tempa. Widzieliśmy ich już w telewizji, słyszeliśmy w radiu. Nagrali płytę. Przed nimi nagranie koncertu dla programu czwartego Polskiego Radia.

Tegoroczny Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych zakończył się dość nietypowo. Bowiem tuż po uroczystym zamknięciu imprezy na kazimierskiej scenie pojawili się muzycy ubrani równie kolorowo co ludowcy, a jednak prezentujący inny rodzaj folkloru. O kim mowa? O Dziadach Kazimierskich, oczywiście.

Kazimierz pożegna gości Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych koncertem Dziadów Kazimierskich. Początek końca w niedzielę o godz. 15.00.

 

Pokaż stopkę