Wtorek na Dwóch Brzegach

Czego szuka w kinie Andrzej Chyra? Co charakteryzuje twórczość Leosa Caraxa? Jakie utwory grają Dziady Kazimierskie? Odpowiedzi na te pytania już dziś na Dwóch Brzegach.

Demoniczny Gerard z „Długu”, nieustępliwy „Komornik”, szczęśliwie ocalały porucznik z „Katynia” – podczas spotkania z publicznością Andrzej Chyra opowie o najważniejszych ekranowych i scenicznych wcieleniach. Bohater tegorocznej sekcji „I Bóg stworzył aktora” pracował u boku największych aktorskich gwiazd oraz z najwybitniejszymi reżyserami, m.in. z Feliksem Falkiem, Andrzejem Wajdą czy Jerzym Stuhrem.

W Cafe Kocham Kino publiczność spotka się z A. Sans Pantling, reżyserką „Pieśni Odkupienia” i prof. Robakowskim, który z porozmawia z wielbicielami „Sztuki video”.

Nowy dzień na Dwóch Brzegach to także kolejne premiery. Po świetnie przyjętych na Berlinale i w Cannes filmach „Śpioch” i „Biegacz” Benjamin Heisenberg powraca z „Superegos” – komedią o duecie psychoanalityka i drobnego przestępcy, zrealizowaną w konwencji buddy movie. Po raz pierwszy w Polsce będzie można zobaczyć również „The Dog”, dokument opowiadający o Johnie Wojtowiczu, pierwowzorze bohatera słynnego „Pieskiego popołudnia” Sidneya Lumeta.

Był już wykład Allana Starskiego, spotkanie Tadeuszem Sobolewskim, czas na kolejną „Lekcję Kina”. Na Dwóch Brzegach w ramach tej sekcji pokażemy premierowo dokument „Mr X” Tessy Louise-Salomé poświęcony Leosowi Caraxowi. Autor „Holy Motors” i „Kochanków na moście” jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych i zarazem tajemniczych francuskich filmowców. Jego dzieła są wieloznaczne, a on sam rzadko udziela wywiadów. „Mr X” to wyjątkowa okazję, by lepiej poznać tego niezwykłego artystę.

Literackie Dwa Brzegi to propozycja dla wielbicieli literatury. W Kuncewiczówce o 17:00 będzie na nich czekać Małgorzata Szejnert.

"I tak oto w Kazimierzu tym do rymu sam się klei rym" – Dwa Brzegi prawdopodobnie nie mogłyby się odbyć bez koncertu Dziadów Kazimierskich. Ich bezpretensjonalnej, żywiołowej i przy tym szalenie dowcipnej muzyce dajemy się porwać, nie zdając żadnych pytań.

Podczas 8. edycji Dwóch Brzegów pokażemy 90 fabuł i 60 filmów konkursowych.

Zachęcamy do odwiedzenia e­-sklepu na dwabrzegi.pl. Mały-­wielki festiwal potrwa do 10 sierpnia.

 

PROGRAM FILMOWY

 

PROGRAM WYDARZEŃ POZAFILMOWYCH


Źródło: DwaBrzegi.pl

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę