Chłopak Esterki na teledysku (video)

Skomentuj (1)

Poniedziałkowy, upalny wieczór. Na kazimierskim Rynku cisza i spokój. Tylko w jednym miejscu słychać ożywione głosy. To kawiarnia Rynkowa, w której ogródku zgromadziło się kilkadziesiąt osób, by obejrzeć najnowszy teledysk Dziadów Kazimierskich do piosenki "Kazimierz Wielki".

Utwór "Kazimierz Wielki" fani Dziadów Kazimierskich mieli okazję poznać już w październiku ubiegłego roku, kiedy to nastąpiła premiera płyty "Kazimiernikejszyn". Od tego czasu ruszyły prace nad teledyskiem do utworu o koronowanym "chłopaku Esterki, który kochał ją bardzo tak jak bąbelki". Teledysk, złożony z rysunków ułożonych w ciekawą animację, jest dziełem Michała Reszki, który wykonał szkice, oraz autora animacji - Grzegorza „Palca” Parucha, odpowiadającego za całość projektu.

Autorem muzyki są rzecz jasna Dziady Kazimierskie. Wokalista grupy Włodek Dembowski zdradza nam, skąd czerpał inspiracje na jakże awangardowy tekst utworu:

- Spacerując Dębowymi Górami, usłyszałem, jak dęby szumią o legendzie Kazimierza Wielkiego i jego Esterki. To mnie zainspirowało do napisania takiego tekstu.

Dla fanów Dziadów Kazimierskich mamy dobre wiadomości.
Grupa  pojawi się w najbliższą niedzielę z koncertem w ramach festiwalu Kazimiernikejszyn. Po festiwalu odbędzie się premiera kolejnego teledysku, tym razem do piosenki Kazimierska OSP. Szczegóły wkrótce!


Tekst i foto: Katarzyna Gurmińska

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2022! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2022. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę