Ślub jak z bajki (video)

Skomentuj (11)

zobacz więcej (24)

Prosta suknia panny młodej i wianek świtezianki oraz lniana koszula i takież spodnie pana młodego. A na ślubny kobierzec… na bosaka! W sobotę w Sanktuarium Matki Boskiej Kazimierskiej odbył się ślub Magdy Kielar i Włodka Dembowskiego, lidera Dziadów Kazimierskich.

Sobotnie zaślubimy można swobodnie nazwać lokalnym, towarzyskim wydarzeniem roku. Wszystko to za sprawą niesamowitej oprawy ślubu Magdy i popularnego Paprodziada, o którą w dużej mierze zadbali ich goście. Tło muzyczne zapewnili m.in. muzycy zespołu NeoKlez, Ifi Ude oraz Wojciech Bochra. Po wyjściu z kościoła para młoda została obsypana na szczęście… zbożem, a pierwszą „bramę” utworzono już na schodach prowadzących do Sanktuarium. Zbudowali ją kazimierscy strażacy, którzy towarzyszyli Państwu Dembowskim również w świątyni.

Po nietypowym, aczkolwiek bardzo radosnym i spontanicznym, ślubie przyszedł czas na wesele, które zorganizowano… wprost na Rynku! Państwo młodzi dotarli tam na… pychowej łodzi. Towarzyszyli im śpiewający i grający członkowie NeoKlezu oraz Dziadów Kazimierskich, a także setki gości. W centrum Miasteczka Włodka i Magdę tradycyjnym zwyczajem, czyli chlebem i solą, powitał sam burmistrz Andrzej Pisula. Po odśpiewaniu gromkiego „Sto lat” przyszedł czas na koncert Dziadów. Wokaliście na scenie towarzyszyła rzecz jasna świeżo poślubiona małżonka.

Tego dnia wszystko było jedyne w swoim rodzaju. Zarówno stroje państwa młodych, oprawa muzyczna, jak i trwające do późnych godzin wesele przy Rynkowej. Z pewnością o tym wydarzeniu będzie się mówiło jeszcze przez długi czas. Ach, co to był za ślub!

 

Tekst, foto, wideo: Katarzyna Gurmińska

 

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (11)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę