Ślub jak z bajki (video)

Skomentuj (11)

zobacz więcej (24)

Prosta suknia panny młodej i wianek świtezianki oraz lniana koszula i takież spodnie pana młodego. A na ślubny kobierzec… na bosaka! W sobotę w Sanktuarium Matki Boskiej Kazimierskiej odbył się ślub Magdy Kielar i Włodka Dembowskiego, lidera Dziadów Kazimierskich.

Sobotnie zaślubimy można swobodnie nazwać lokalnym, towarzyskim wydarzeniem roku. Wszystko to za sprawą niesamowitej oprawy ślubu Magdy i popularnego Paprodziada, o którą w dużej mierze zadbali ich goście. Tło muzyczne zapewnili m.in. muzycy zespołu NeoKlez, Ifi Ude oraz Wojciech Bochra. Po wyjściu z kościoła para młoda została obsypana na szczęście… zbożem, a pierwszą „bramę” utworzono już na schodach prowadzących do Sanktuarium. Zbudowali ją kazimierscy strażacy, którzy towarzyszyli Państwu Dembowskim również w świątyni.

Po nietypowym, aczkolwiek bardzo radosnym i spontanicznym, ślubie przyszedł czas na wesele, które zorganizowano… wprost na Rynku! Państwo młodzi dotarli tam na… pychowej łodzi. Towarzyszyli im śpiewający i grający członkowie NeoKlezu oraz Dziadów Kazimierskich, a także setki gości. W centrum Miasteczka Włodka i Magdę tradycyjnym zwyczajem, czyli chlebem i solą, powitał sam burmistrz Andrzej Pisula. Po odśpiewaniu gromkiego „Sto lat” przyszedł czas na koncert Dziadów. Wokaliście na scenie towarzyszyła rzecz jasna świeżo poślubiona małżonka.

Tego dnia wszystko było jedyne w swoim rodzaju. Zarówno stroje państwa młodych, oprawa muzyczna, jak i trwające do późnych godzin wesele przy Rynkowej. Z pewnością o tym wydarzeniu będzie się mówiło jeszcze przez długi czas. Ach, co to był za ślub!

 

Tekst, foto, wideo: Katarzyna Gurmińska

 

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (11)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę