Aktualności dla "Agnieszka Zadura dyrektor Muzeum Nadwiśl"

Na ostatniej sesji Rada Miejska złożyła oficjalne podziękowania dla byłej dyrektor Muzeum Nadwiślańskiego za jej działalność na rzecz Kazimierza.

O tym mówiło się od dawna: na stanowisku dyrektora Muzeum Nadwiślańskiego szykuje się zmiana. Taką decyzję podjął Marszałek województwa jeszcze pod koniec stycznia. 4 marca dyrektor Muzeum Nadwiślańskiego Agnieszka Zadura złożyła rezygnację.

Różnorodne koncepcje i minerały. Ciekawe struktury, kształty i barwy. Biżuterię autorstwa Aleksandry Rybak oglądać możemy w Gmachu Głównym Muzeum Nadwiślańskiego.

Przez dwa miesiące w Muzeum Nadwiślańskim oglądać można wyjątkową wystawę biżuterii autorstwa Marcina Tymińskiego. Artysta w tym roku obchodzi jubileusz dwudziestolecia pracy twórczej.

Śladami Kuncewiczów

„Kazimierz dwóch księżyców” to nowy szlak turystyczny obejmujący miejsca związane z Marią i Jerzym Kuncewiczami. Pierwsza prezentacja już za nami.

Wraz z początkiem 2017 roku rozpisany został konkurs na dyrektora Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym. Swoje kandydatury zgłosiło pięć osób. Jaką decyzję podjęła komisja? Kto będzie władał kazimierskim muzeum przez najbliższych kilka lat. Decyzję już podjęto.

W ostatnią niedzielę w Kamienicy Celejowskiej odbył się wernisaż wystawy jednego z największych polskich artystów – Wojciecha Fangora. Wystawa nosząca tytuł „Niespodziewane konteksty” poświęcona jest zagadnieniu przestrzeni w sztuce.

Łączy ich miłość do sztuki i do maleńkiego miasteczka nad Wisłą, które na tyle zawładnęło ich wyobraźnią, że tu tworzą, wystawiają, niektórzy mają tu swoje galerie, pracownie, niektórzy – nawet tu właśnie się osiedlili, znajdując swoją spokojną przystań.  Kazimierska Konfraternia Sztuki świętuje swoje XV lecie.

Muzeum Nadwiślańskie podpisało umowę o współpracy z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim. Czego dotyczy to porozumienie? Jakie działania będą prowadzone w ramach współpracy?

Na Lubelszczyźnie gości delegacja przedstawicieli państw bałkańskich ubiegających się o przyjęcie do Unii Europejskiej. Wczoraj goście odwiedzili Kazimierz Dolny przyglądając się obiektom odnowionym dzięki funduszom europejskim.

Nową wystawę oglądać możemy w Galerii Wystaw Czasowych, Gmachu Głównym Muzeum Nadwiślańskiego. Jest to wystawa monograficzna poświęcona twórczości Władysława Skoczylasa.

Na temat owadów

„Owad – przyjaciel czy wróg” to tytuł nowej wystawy czasowej prezentowanej w Oddziale Przyrodniczym Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym.

„Niedziele Literackie” w Domu Kuncewiczów odbywają się od 2007 roku. Początek roku 2015 przyniósł niepewność i kontynuacja cyklu stanęła pod znakiem zapytania. Co dalej z literackim salonem u Kuncewiczów?

Muzeum Nadwiślańskie z okazji jubileuszu 50 lecia swojego istnienia otrzymało piękny prezent. Nowa siedziba wybudowana ze funduszy Województwa Lubelskiego z udziałem środków unijnych została otwarta z początkiem tygodnia.

Wypalili koperty

Spod Kamienicy Gdańskiej zniknęły zarówno miejsca dla niepełnosprawnych, jak i dla turystycznych zielonych meleksów. Dlaczego?

Pokaż stopkę