Aleksandra Rybak. Eksploracja

Skomentuj (3)

zobacz więcej (16)

Różnorodne koncepcje i minerały. Ciekawe struktury, kształty i barwy. Biżuterię autorstwa Aleksandry Rybak oglądać możemy w Gmachu Głównym Muzeum Nadwiślańskiego.

W miniony weekend w holu Gmachu Głównego Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym - w Srebrnych Przestrzeniach otwarta została wystawa biżuterii autorstwa Aleksandry Rybak. Artystka realizuje się w rzeźbie i projektowaniu biżuterii. Absolwentka Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz Projektowania Biżuterii w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Laureatka I Nagrody Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym oraz Wyróżnienia firmy Walcownia Metali Grako w 17. Ogólnopolskim Konkursie Biżuterii Artystycznej PREZENTACJE 2017 – Srebro & Papier.

- Ta wystawa w znakomity sposób charakteryzuje nie tylko prace artystki, ale też odnosi się do cech osobowościowych autorki – mówi Aniela Ryndzewicz. - Bo to poszukiwanie i odkrywanie nowych przestrzeni w naturze, która jest głównym źródłem inspiracji w pracy artystki, to są nowe autorskie techniki, raczej niespotykane w jubilerstwie.

Prezentowane na  wystawie prace są różnorodne zarówno pod względem koncepcji, jak i samych materiałów, z których zostały wykonane. Wszystko to sprawia, że biżuteria Aleksandry Rybak jest oryginalna i jedyna w swoim rodzaju.

- Ta wystawa też pokazuje, jak niezwykle kreatywną artystką jest Aleksandra Rybak – mówi Aniela Ryndzewicz. - Jak wielki potencjał twórczy w niej drzemie oraz jak niezwykle pracowitą jest artystką. Bo warto wiedzieć, że większość tych obiektów powstała już po zwycięstwie „Prezentacji”, a ten konkurs odbył się pod koniec ubiegłego roku. Więc czasu było naprawdę mało.

Jak przyznaje sama artystka, pomysłów na kolejne prace ma mnóstwo. Z każdą realizacją pojawiają się kolejne i kolejne...

Wystawę zatytułowaną „Aleksandra Rybak. Eksploracja" oglądać możemy do 24 lipca, codziennie w godz. 10.00 – 17.00 w Gmachu Głównym Muzeum Nadwiślańskiego. Kuratorem wystawy jest Aniela Ryndziewicz.

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

  • Grazyna
    Gratulacje dla młodej artystki. Bylismy pod ogromnym wrazeniem prac. Jakże pieknie wpisały się w kazimierskie otoczenie.
  • www
    Zdjecid nf. 1 coś takiego mam sekatorze ,cholerstwo ciągle wypada.
  • Janis Joplin
    Kolorystyka i elementy ekspozycji trącają - psychodeliką. Jest to słuszny kierunek polityczno-artystyczny bo odnosi się do naszych Mężów Stanu RP, kiedy byli hippies ( Dzieci Kwiaty )

Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę