Aleksandra Rybak. Eksploracja

Skomentuj (3)

zobacz więcej (16)

Różnorodne koncepcje i minerały. Ciekawe struktury, kształty i barwy. Biżuterię autorstwa Aleksandry Rybak oglądać możemy w Gmachu Głównym Muzeum Nadwiślańskiego.

W miniony weekend w holu Gmachu Głównego Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym - w Srebrnych Przestrzeniach otwarta została wystawa biżuterii autorstwa Aleksandry Rybak. Artystka realizuje się w rzeźbie i projektowaniu biżuterii. Absolwentka Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz Projektowania Biżuterii w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Laureatka I Nagrody Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym oraz Wyróżnienia firmy Walcownia Metali Grako w 17. Ogólnopolskim Konkursie Biżuterii Artystycznej PREZENTACJE 2017 – Srebro & Papier.

- Ta wystawa w znakomity sposób charakteryzuje nie tylko prace artystki, ale też odnosi się do cech osobowościowych autorki – mówi Aniela Ryndzewicz. - Bo to poszukiwanie i odkrywanie nowych przestrzeni w naturze, która jest głównym źródłem inspiracji w pracy artystki, to są nowe autorskie techniki, raczej niespotykane w jubilerstwie.

Prezentowane na  wystawie prace są różnorodne zarówno pod względem koncepcji, jak i samych materiałów, z których zostały wykonane. Wszystko to sprawia, że biżuteria Aleksandry Rybak jest oryginalna i jedyna w swoim rodzaju.

- Ta wystawa też pokazuje, jak niezwykle kreatywną artystką jest Aleksandra Rybak – mówi Aniela Ryndzewicz. - Jak wielki potencjał twórczy w niej drzemie oraz jak niezwykle pracowitą jest artystką. Bo warto wiedzieć, że większość tych obiektów powstała już po zwycięstwie „Prezentacji”, a ten konkurs odbył się pod koniec ubiegłego roku. Więc czasu było naprawdę mało.

Jak przyznaje sama artystka, pomysłów na kolejne prace ma mnóstwo. Z każdą realizacją pojawiają się kolejne i kolejne...

Wystawę zatytułowaną „Aleksandra Rybak. Eksploracja" oglądać możemy do 24 lipca, codziennie w godz. 10.00 – 17.00 w Gmachu Głównym Muzeum Nadwiślańskiego. Kuratorem wystawy jest Aniela Ryndziewicz.

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (3)

Mapa

Muzea

Dział Dokumentacji i Biblioteka


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Karnawałowy zawrót głowy! Poznaj oferty noclegowe, w których miło spędzisz czas w Karnawale 2019. Sprawdź noclegi i baw się dobrze!
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2019! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę